PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları ipod touch 4g 4.3.3'den 5.0.1 restore sorunu.

defecate
01-05-2012, 20:17
arkadaşlar meraba öncelikle söylemek gerekirse,
host dosyasına her türlü zulmü yaptım, ilk başta her türlü sorunun çözümü olduğu varsayılan gs apple yazan ipyi yapıştırdım, sonra sildim, sonra host dosyasının içindekileri sildim, sonra host dosyasını tamamen sildim hepsinde reboot attım pcye. hepsinde denedim fakat olmadı. itunesi tamamen 3 kere unninstallerla sildim, sonra tüm dosyayı sildim, sonra 4 kere de youruninstaller'la sildim ve hepsinde en son sürümünü denememe rağmen olmadı. tiny umbrelladan tss server başlattım denedim olmadı, ireble dfu moda aldım, yine denedim, yine olmadı. iki kere orjinal ipswden restore etmeyi, yaklaşık 10-15 kere sn0wbreezden oluşturduğum custom ipswyi denedim, o da olmadı. tinyumbrella advenceddan cydia... yazan yerdeki click'i kaldırdım yine olmadı. yaklaşık 9 saattir hala üşenmeden deniyorum. tüm forumları okudum, bu forumu da okudum. aldığım tüm hataların tüm çözümlerini tek tek denedim. başka 4 tane bilgisayarda denedim, internet kafeye gittim orda denedim. herşeyi yaptım. usb driverları güncellettim hepsinde tek tek. tüm sorun çözümlerini tek tek araştırdım, hepsini ayrı ayrı uyguladım ama ne yazıkki olmuyor arkadaş, yapamıyorum ya, bana bi akıl verin nolur, birazdan fırlatcam makineyi harbi harbi. eski sürüme dönmek de istemiyorum shsh kaydım da olmasına rağmen, çünkü orda da jailbreakle ilgili bazı hatalar alıyordum app yükleyememe, cydianın kendi kafasına göre hareket etmesi falan. eee sende 5.1 e geç diyceksiniz ama, jailbreaksız ipod touch hiçbi işe yaramaz benim gözümde. samsung galaxy s2 telefonum var, ben bu ipodu jailbreak avantajı, oyunları ve hoşuma giden uygulamarı için aldım, salt müzik dinlemeyi ben telefondan da yapabilirim. nolur bir çare gösterin artık, lütfen.

edit: yemin ediyorum çocuğumu kescem sinirden :)

defecate
01-05-2012, 20:53
beyler cevap atacak yok mu, illa 5.1'e mi geçmem lazım ?

QuestionMark
01-05-2012, 21:23
iFaith ile cutstom firmware olusturup yapmayi denedinizmi?

defecate
01-05-2012, 21:32
evet denedim, o da olmadı :( başka çare yok heralde..

QuestionMark
01-05-2012, 21:45
evet denedim, o da olmadı :( başka çare yok heralde..
iFaith ile denerken hangi hatalari aldiniz? Host dosyasi silinmis olarak iFaith ile denedinizmi hocam? (host dosyasini yedeklemeyi unutmayiniz)

defecate
01-05-2012, 21:52
iFaith ile denerken hangi hatalari aldiniz? Host dosyasi silinmis olarak iFaith ile denedinizmi hocam? (host dosyasini yedeklemeyi unutmayiniz)

host dosyası yedekte, onu merak etmeyin.

4.3.3 ipsw'yi gösteriyorum, telefonun şuanki sürümü de 4.3.3, ama bunu kabul etmiyor, geçmiste kaydolmuş tüm shshlerim duruyor, ama nedense ipsw'yi kabul etmiyor. download for me sekmesine tıkladım, indirdi, onu da kabul etmedi, hayret birşey valla.

emreker
01-05-2012, 21:52
çok saçma olabilir ama shsh kaydın 5.0.1 için var di mi ? pc ne indirdiğin 5.0.1 shsh dosyasıyla ifaith ile costumfw oluşturun ve host dosyasına gs apple yazan ipyi yapıştırın kaydedin.host dosyasındaki işlemden sonra pcyi yeniden başlatın. ardından ifaith içersinden dfu moda alarak imzalı costum fwnizi yükleyiniz. ben bu şekilde başarılı sonuç almıştım iphone 4 ümde.umarım işe yarar

defecate
01-05-2012, 21:55
çok saçma olabilir ama shsh kaydın 5.0.1 için var di mi ? pc ne indirdiğin 5.0.1 shsh dosyasıyla ifaith ile costumfw oluşturun ve host dosyasına gs apple yazan ipyi yapıştırın kaydedin.host dosyasındaki işlemden sonra pcyi yeniden başlatın. ardından ifaith içersinden dfu moda alarak imzalı costum fwnizi yükleyiniz. ben bu şekilde başarılı sonuç almıştım iphone 4 ümde.umarım işe yarar

yok hocam ne saçması.
ama şöyle bir mevzu var ki, ben hiç 5.0.1'e geçmedim, uzun süredir update edemiyordum, şimdi untethered jailbreak olduğu için 5.0.1'e geçiyim dedim. ama olmadı. 5.0.1 shsh kaydı nasıl olacak ki ben onu anlamadım :(

QuestionMark
01-05-2012, 22:28
Eger cihaziniz jailbreak'li ise, guncelleme yapmasaniz dahi Cydia otomatik olarak SHSH kayitlarinizi alir, Cydia anamenunun ust kisminda hangi surumlere ait SHSH kayitlarinizin oldugunu gorebilirsiniz

defecate
01-05-2012, 22:30
Eger cihaziniz jailbreak'li ise, guncelleme yapmasaniz dahi Cydia otomatik olarak SHSH kayitlarinizi alir, Cydia anamenunun ust kisminda hangi surumlere ait SHSH kayitlarinizin oldugunu gorebilirsiniz

ya dostum onu biliyorum ben de, fakat 5.0.1'e shsh kaydım yok diyorum, ilk defa o ios'a geçmek istiyorum diyorum ?

yani kısacası 5.0.1 shsh yok.

biradan 5.1'e geçcem, artık onu bekliycez napalım

SalihBxl
02-05-2012, 00:07
ya dostum onu biliyorum ben de, fakat 5.0.1'e shsh kaydım yok diyorum, ilk defa o ios'a geçmek istiyorum diyorum ?

yani kısacası 5.0.1 shsh yok.

biradan 5.1'e geçcem, artık onu bekliycez napalım

Shsh kaydi olmayan surume gecmeniz mumkun degildir. O yuzden 5.1 versiyon ile jb beklemelisiniz.

Tapatalk ile iPhone4 Cihazimdan Gonderildi.

emreker
02-05-2012, 17:36
o sürüme hiç geçmemiş olsanız dahi cydia shsh kayıtlarını otomatik olarak alıyor o sürümlerin ama sizde almamış sanırsam. cydia programının ana sayfasında 5.0.1 shsh gözükmediği için ipodunuza hiçbir şekilde 5.0.1 yükleyemezsiniz. 5.1 yüklemek tek çareniz ki çekinmeyinde bence. ben 5.1 semi tether kullanıyorum, kapatıp açma problemim olmadıgı için sıkıntı yaşamıyorum ayrıca acil durumlarda kapandıgında bile işimi görüyor telefon. 5.0.1 den daha başarılı ve daha stabil bir sürüm.