PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yurtdışı iphone 4s'lerde fatura olayı

Kivanc23
01-05-2012, 08:04
yurtdışından getiren birinden iphone 4s siparişi verdim, fatura var mı diye sordum fakat şöyle bir cevap aldım:

"hayır hocam ben kendim yurtdışından getirdiğim zaman alıyorum faturayı çoğu zamanda vermiyorum ve faturasız satıyorum çünkü burda bir geçerliliği yok ve faturanın bir önemi yok imei üzerinden yapılıyor herşey bu yüzden içiniz rahat olsun "

napayım? dediği gibi mi? elimde bir faturanın olmayacak olması sıkıntı yaratır mı?

CHAOS
01-05-2012, 08:28
yurtdışından getiren birinden iphone 4s siparişi verdim, fatura var mı diye sordum fakat şöyle bir cevap aldım:

"hayır hocam ben kendim yurtdışından getirdiğim zaman alıyorum faturayı çoğu zamanda vermiyorum ve faturasız satıyorum çünkü burda bir geçerliliği yok ve faturanın bir önemi yok imei üzerinden yapılıyor herşey bu yüzden içiniz rahat olsun "

napayım? dediği gibi mi? elimde bir faturanın olmayacak olması sıkıntı yaratır mı?
fatura olayı cihazın olası bir durumda bozulması sonucu apple ın cihaza garanti kapsamında bakmasına yarar, tabi yurt dışına kargolaman gerekli yada bilmiyorum istanbul veya büyük şehirlerde bu olaya bakan şirketler varmı.
imei kayıt olayında fatura istemezler, ülkeye giriş yapmış vatandaşın pasaportunu isterler belirtilen tarihi geçmeme şartıyla vede 2 yıl içinde aynı pasaporta başka cihaz kaydettirmemesi gerekli olması kaydıyla.

leadertay
01-05-2012, 11:51
AT&T nin unlocklu telefonları iki sene sonra yada bi sene sonra kontratları bittiği zaman açma olayını anlatan bir konu var forumda orda bazı arkadaşlar gönderdikleri imei numaralarına ait olan telefonların çalıntı olduğundan böyle bir şeyi yapamayacakları söyleip telefonları açmıyordu böyle bir durumla karşılaşmamak adına bence faturasını iste

CHAOS
01-05-2012, 13:33
AT&T nin unlocklu telefonları iki sene sonra yada bi sene sonra kontratları bittiği zaman açma olayını anlatan bir konu var forumda orda bazı arkadaşlar gönderdikleri imei numaralarına ait olan telefonların çalıntı olduğundan böyle bir şeyi yapamayacakları söyleip telefonları açmıyordu böyle bir durumla karşılaşmamak adına bence faturasını iste
işin içine çalıntı girerse olayın rengi değişir tabi.
ama ben kayıt olmayacağını sanmıyorum kaldıki burda antalyada birsürü çalıntı yurtdışı cihazı imei kaydı yapılıyor.

ugruzn
01-05-2012, 15:31
Ne kadara aldın kardesım ? Hayırlı olsun..Bu arada faturasız sakın alma derim bende.

Kivanc23
01-05-2012, 22:42
Ne kadara aldın kardesım ? Hayırlı olsun..Bu arada faturasız sakın alma derim bende.

1370'e aldım hocam.

ugruzn
01-05-2012, 23:25
Pasaport kaydı ücreti dahil mi ? Ayrıca alacaksan bıle sakın faturasız alma yakın bır arkadasımın yakını sıkıntı yasamıstı faturasız cıhazda

1370'e aldım hocam.