PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iOS 5.1 iPhone 4 pil katili

iMe
23-04-2012, 17:09
Merhaba arkadaslar

Cihazimi ios 5.1e guncelledim ve pilin asiri derecede hizli bittigini farkettim. Bence 5.0.1de kalmak en guzel olani. Sadece bir uyari olarak bunu yazmak istedim sizin karariniza kalmis birseydir

mudvayne
23-04-2012, 17:30
bende tam tersini düşünüyorum. 5.0.1 bekleme modunda bile şarjı çabuk bitiriyordu. hergün şarja takıyordum. 5.1 e geçince 2 den aşşağı şarja takmıyorum

Tra4nce
23-04-2012, 17:40
:D Kime inancaz.

mudvayne
23-04-2012, 17:48
:D Kime inancaz.
5.1 güncellemesinde batarya ile ilgili sorunların düzeltildiği yazıyor. en azından bekleme süresinde şarjını bitirmiyor

Tra4nce
23-04-2012, 17:52
5.1 güncellemesinde batarya ile ilgili sorunların düzeltildiği yazıyor. en azından bekleme süresinde şarjını bitirmiyor

Apple'ın her zaman yaptıgı sey her iOS da batarya iyileşti demesi :D

iMe
23-04-2012, 17:56
Eskiden 3G kullanırken 1,5 gün giden şarjım şimdi edgede yarım gün dayanmıyor. konum servislerini de kapattım, bataryayla ilgili sorun olamaz çünkü daha 3 hafta önce geldi

Ogzhnozcn
23-04-2012, 18:28
Benim iPod'u da 5.1 e guncelledim batarya suresinde ciddi bir artis gozlemledim

SalihBxl
23-04-2012, 23:51
Sahsi fikrim sarj olayini hic dert etmiyorum. Edecek olsaydim 3310 kullanirdim. Nerdeyse butun 4 serisini 5.0/5.0.1 ve 5.1 kullandim hic fark goremedim. O yuzden dert etmiyorum bile.

rimbaud80
24-04-2012, 15:32
Arkadaşlar şarj diyorsunuz da bu telefon da kullandıkça güzelleşen bi telefon. şarjım hiç bir günden fazla dayanmadı, çünkü elimden hiç düşürmüyorum. 5.0.1'den de vazgeçmedim hala. Gerek yok. 5.1 en fazla kilit ekranında kamera sunmuş, onu da jailbreak'la yapıyosun zaten. jailbreak'sız iphone'un şarjı isterse 3 gün gitsin, tadı olmadıktan sonra ne yapalım telefonu, yoksa gider başka telefon alırdık...

cem tanriover
24-04-2012, 19:58
Eskiden 3G kullanırken 1,5 gün giden şarjım şimdi edgede yarım gün dayanmıyor. konum servislerini de kapattım, bataryayla ilgili sorun olamaz çünkü daha 3 hafta önce geldi

sizinki biraz teknik soruna kaçıyo galiba. Kötümser olmak istemem fakat ben 5.0.1' de 3g açık 4s ile 1 günden aşağı kullanmıyorum. Ki 5.1 de 4s lerde şarj süresinin uzadığını gozlerimle gordum sadece jb bekliyorum. Siz biraz araştırın bence. Bu arada aracın tüm ayarları açık. Kapalı olan tek sey uçak modu ve wi-fi, 3 g hep açık

iMe
24-04-2012, 21:10
sizinki biraz teknik soruna kaçıyo galiba. Kötümser olmak istemem fakat ben 5.0.1' de 3g açık 4s ile 1 günden aşağı kullanmıyorum. Ki 5.1 de 4s lerde şarj süresinin uzadığını gozlerimle gordum sadece jb bekliyorum. Siz biraz araştırın bence. Bu arada aracın tüm ayarları açık. Kapalı olan tek sey uçak modu ve wi-fi, 3 g hep açık

Servise göndermeyi düşünüyorum ciddi bir şarj sorunu var

cem tanriover
24-04-2012, 21:53
Servise göndermeyi düşünüyorum ciddi bir şarj sorunu var

gondermeden once restore edip yeni cihaz olarak tanıtmayı da deneyin de sorun yazılımsalsa belli olur boylelikle

bloother
25-04-2012, 12:31
Arkadaşlar boş yere cihazlarınızı birbiriyle kıyaslamayın çünkü bugüne kadar birbiriyle aynı sorunu yaşayan 2 iphone görmedim ben. :))

Benim de jbli 4.3.3 iphone 3GS var bekleme modunda 1 hafta, arada bir telefonla konuşunca 5 gün şarj etmeden kullanıyorum. :)) arada bir de internete girince 3 güne falan düşüyor. :))

orcunaslan
25-04-2012, 19:37
Yani herkes 4s için şarj süresinin zaten ne kadar kısa oldugunu biliyor, ve her yerde zaten bu konuşuluyor.
Niçin boş yere servisle vs. uğraşmak istiyorsunuz? Bilinen bir gerçek bu, 4s şarjı emiyor resmen. Şahsen ben telefonu elimden düşürmüyorum ve safari hiç kapanmıyorum misal, 3g açık, wi-fi olan yerde wi-fi de açıyorum, ve gün içerisinde ciddi ciddi elimden bir saniye düşmeden safari hiç kapanmadan aktif şekilde kullanıyorum. Sabah şarj doluyken, normal olarak akşam eve gittigimde bitmiş oluyor.
Ama bazen de denemek için internette dolaşmıyorum telefonla, 3g ve wi-fi yi kullanmadıgım zamanlarda kapatıyorum o yuzden ve şarj süresi 3 günü buluyor.
Bu artık gülü seven dikenine katlanır olayı yani, telefonu aktif kullanıyorsan şarjı bitecek yapacak bi şey yok. Sonuçta telefonun ebatları ortada, güç kaynagının boyutları tahmin edilebilir oranda, ne kadar enerji tükettigi de ortada, gerek ekranı olsun gerek sinyal için harcadıgı olsun. Bu normal yani. 3g açık olması çok etkilemiyor kullanmadıktan sonra. Açık olsa da kapalı olsa da neredeyse aynı, ama 3g açıkken interneti aktif şekilde kullanırsan işte o zaman fark oluşuyor gözle görülecek şekilde.

mudvayne
25-04-2012, 20:06
telefonunuzu adaptörden değilde pc den şarj ettiğinizde daha uzun gittiğini görebilirsiniz. orjinal adaptör olduğu halde hep pcden şarj etmişimdir.

orcunaslan
26-04-2012, 02:44
Bende de tam tersi mesela. Pcden şarj ettigimde kesinlikle çok daha az gidiyor benim 4s in bataryası, ama prize takıp da şarj edince daha fazla gidiyor.

myjoker
26-04-2012, 12:52
telefonunuzu adaptörden değilde pc den şarj ettiğinizde daha uzun gittiğini görebilirsiniz. orjinal adaptör olduğu halde hep pcden şarj etmişimdir.

Pc de us b cikisi 350ma dir ama orjinal adaptorde ise 1A yani hangisi daha vok gider yorumu yapiyorsan bu isi hic bilmedigin anlamina gelir illaki adaptor daha uzun gider!!!

mudvayne
26-04-2012, 16:08
ben zaten elektirikci değilim adaptörün kaç amper çıkışı olduğunuda merak etmedim. adaptörden şarj pc ye göre daha hızlı oluyor fakat benim kullandıgım iphone 3g ve 4 te şarjının daha kısa gittiğini gözlemledim. istersen bi pcden şarj et sonuçları gör ondan sonra görüşlerini paylaş

Ogzhnozcn
26-04-2012, 16:11
Arkadaşlar bir arkadaşım test etmişti ve baariz bir şekilde adaptörden yapılan şarj daha verimli çıkmıştı ondan da verimlisi ise Orjinal Apple Dock ile yapılan şarj'dı.

myjoker
27-04-2012, 12:31
Apple docku zaten adaptor besliyor ;) bence kutunun icinde gelen adaptor en iyisi :) isteyen istedigi sekilde arastira bilir ama sonuc her zaman ayni olacaktir adaptorden sarj pc ye gore daha fazla gider

Ogzhnozcn
27-04-2012, 15:44
Apple docku zaten adaptor besliyor ;) bence kutunun icinde gelen adaptor en iyisi :) isteyen istedigi sekilde arastira bilir ama sonuc her zaman ayni olacaktir adaptorden sarj pc ye gore daha fazla gider

Evet,Apple Dock'ı adaptör besliyor,mantık olarak bir fark olmayabilir taa ki extradan bir akım doğrultma devresi yok ise ;)

bloother
28-04-2012, 00:16
Telefonu neyle şarj ettiğiniz önemli değil ne kadar kullandığınız önemli. :p Şarjı bitmesin istiyorsanız, telefonu uçak moduna alın. En temizi. :))))

EsEsLi26
28-04-2012, 00:27
adaptörün amper gücü sadece şart etme süresini kısaltır. uzun veya kısa gitmesi tamamen batarya performansıyla alakalı mesela benim batarya son zamanlarda çok kötü vaziyette elim deyse bir servise göndericem nereden şarj edersem edeyim hep aynı :D çabuk bitiyor

mudvayne
28-04-2012, 08:43
adaptörün amper gücü sadece şart etme süresini kısaltır. uzun veya kısa gitmesi tamamen batarya performansıyla alakalı mesela benim batarya son zamanlarda çok kötü vaziyette elim deyse bir servise göndericem nereden şarj edersem edeyim hep aynı :D çabuk bitiyor
katılıyorum. arkadaş 1A olduğu için daha uzun süre gitceğini söylemişti :)
dün akşam prizden tam şarj yaptıktan sonra mp3 dinlerken şarjını yediğini gördüm. halbuki pcden şarj ettiğimde tel görüşmeside yapsam şarjım bu kadar hızlı bitmedi. benim şahsi görüşüm pc şarjı daha uzun gitti hep.

bloother
28-04-2012, 11:01
Arkadaşlar napıyorsunuz kaçak elektrik falan mı kullanıyorsunuz? Ya da ucuz elektrik mi kullanıyorsunuz da adaptörden daha kısa sürüyor? :p

EsEsLi26
28-04-2012, 16:39
Arkadaşlar napıyorsunuz kaçak elektrik falan mı kullanıyorsunuz? Ya da ucuz elektrik mi kullanıyorsunuz da adaptörden daha kısa sürüyor? :p

adaptörlerin amper gücü bilgisayar çıkışından daha yüksek olduğu için saat başına bataryaya verdiği güç de artacaktır. bu yüzden adaptör daha hızlı doldurur bataryayı.

ancak adaptörün çıkışıda 350 - 400 amper gibiyse bir değişiklik olmaz :D bizim tezimiz yüksek güçlü adaptörler için

orcunaslan
28-04-2012, 16:54
Arkadaşlar servis muhabbeti almış başını gidiyor. Aranızda cihazın bataryası çabuk bitiyor diye servise yollayan ve bir sonuç alan varsa eğer o yazarsa daha makbule geçecek.
Benim gördüğüm ve çıkardığım sonuç: millet boş yere evhamlanıyor. Ortalama batarya süresi her zaman her iphone için aynı. Ama varsa aranızda "benim şarjım 1 gün gidiyordu, servise yolladım, bana yenisini yolladılar/tamir ettiler ve şimdi şarjım 3-4 gün gidiyor" diyebilen, söylesin ve biz de servise yollayalım o zaman.
Ya herkesin cihazı arızalı ve herkes servise yollamalı, ya da en başta söylediğime dönüyoruz; herkes evhamlı. Başka olasılık yok. Ben servise yollayıp da "evet cihazın bataryarsı arızalıymış iyi ki yolladınız buyrun bu da sizin yeni cihazınız, artık bataryanız 3 gün gider" denildigini görmedim daha.
Çok sakınan göze çöp batarmış. Bu cihazın batarya süresi bu. Ikınıp zorlanmaya, kırk takla atıp şunu şunu kapatıp, bunu bunu açmaya, yarım saat fazla kullanmak için telefonun özelliklerinin yarısını kapatmaya gerek yok bence.
Şahsi görüşüm bu en azından...

bloother
28-04-2012, 17:48
Kesinlikle katılıyorum ve önce de dediğim gibi şarjı gitmesin istiyorsanız uçak moduna alın telefonu ve bir köşeye bırakın. :)) 10 günden aşağı biterse garantiye yollayın. :p

iOzbrk
28-04-2012, 18:18
iOS 5.1 bildiğim kadarıyla 4g destekiydi (artık iOS kullanmıyorum ama ) bir teori olarak konuşuyorum sanırım cihaz 4G sinyallerini almaya çalışıyor bu da şarjı yiyip bitiryor olabilir

iMe
28-04-2012, 22:06
Arkadaşlar servis muhabbeti almış başını gidiyor. Aranızda cihazın bataryası çabuk bitiyor diye servise yollayan ve bir sonuç alan varsa eğer o yazarsa daha makbule geçecek.
Benim gördüğüm ve çıkardığım sonuç: millet boş yere evhamlanıyor. Ortalama batarya süresi her zaman her iphone için aynı. Ama varsa aranızda "benim şarjım 1 gün gidiyordu, servise yolladım, bana yenisini yolladılar/tamir ettiler ve şimdi şarjım 3-4 gün gidiyor" diyebilen, söylesin ve biz de servise yollayalım o zaman.
Ya herkesin cihazı arızalı ve herkes servise yollamalı, ya da en başta söylediğime dönüyoruz; herkes evhamlı. Başka olasılık yok. Ben servise yollayıp da "evet cihazın bataryarsı arızalıymış iyi ki yolladınız buyrun bu da sizin yeni cihazınız, artık bataryanız 3 gün gider" denildigini görmedim daha.
Çok sakınan göze çöp batarmış. Bu cihazın batarya süresi bu. Ikınıp zorlanmaya, kırk takla atıp şunu şunu kapatıp, bunu bunu açmaya, yarım saat fazla kullanmak için telefonun özelliklerinin yarısını kapatmaya gerek yok bence.
Şahsi görüşüm bu en azından...

elimde 2 adet cihaz var ve batarya süresi yeni versiyonda ciddi derecede düşük 1-2 saatlik bir farktan söz etmiyorum

orcunaslan
29-04-2012, 02:56
Dediğim gibi, servise yollayıp da bahsettiğim şekilde cevap alan ve yarar gören varsa haber versin biz de yollayalım topluca.
Ben 5.0.1 ios da kullandım, 5.0.1 jb versiyon da kullandım (ki jb halinde çok daha tutarsızdı alet), şu anda da 5.1 kullanıyorum. 5.1de kesinlikle arttı performans.
Bu cihazların ortalama şarj ömürleri ortada. Elinden düşürmezsen 1,5 gün ortalama ömrü var. Oyuncak gibi kullanmayıp da sadece telefon çaldığında telefon olarak kullanırsan cihazı o zaman da ortalama batarya ömrü 3 gün.

Ne zaman ki cihazı elinizden düşürmeden kullandığınızda cihazın şarjı 2-3 saatte bitiyorsa; veya ne zaman ki cihazı kullanmamanıza rağmen sadece telefondan telefona kullanıyor olmanıza rağmen şarjı 1 günde bitiyorsa; işte o zaman servise yollayın. Onun haricinde kuruntu yapmayı bırakın, size yazık yani bu kadar dert etmeyin...