PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Htc One X

alizey
21-04-2012, 20:43
Arkadaşlar 2 senedir ipod touch kullanmama rağmen ani bir karar ile Htc One X (http://www.htc.com/tr/smartphones/htc-one-x/) aldım , elimdeki cihaz . iphone serisi ile kıyaslanması münkün bile olmayan bir cihaz . Cihazdaki 4 çekirdek işlemci 1024 mb lık RAM Desteklediği widget vs bence , iPhone gibi minimalist bir cihazdan çok üstün. Türkiyeden 1800 tl gibi bir fiyata aldım (http://www.androidtelefonlari.com/catalog/htc-one-x-s720e/). yurtdışından alırsanız 700 $ a patlıyor. bence denenmeli. Htc One X vs İphone 4S
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=uP-EL_32W9E
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=tFdInvU1w4Y
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=0ebG2BDXYHo

ozyank
21-04-2012, 20:50
bende su an sony xperia s lt26i almak istiyorum ama iphonumu sattigim icin su an tum numaralarim i tunus un icinde numaralarimi i phone ile eslemeden görebilme sansim varmidir acaba

alizey
22-04-2012, 19:06
İphone olmadan almanın yolu yok diye biliyorum

fas535
22-04-2012, 19:26
hocam güzel bir cihaza benziyor fakat benm nacizane görüşüm şu yönde..galaxy s2 de daha hızlı gözüküyor donanımsal olarak ama bir iphone 4 ile karsılastırılamaz bence buda işletim sisteminden kaynaklanıyor ben bu htc'nin 4s le arasnda cok fark olcagını düşünmüyorum..ki widget vb şeyler cok güzel demişsiniz fakat bir jailbreakli iphonedan daha cok ve daha güzel tweak vb. şeylerin olacagı bir telefon düsünemiyorum..hayırlı olsun bu arada keşke deneme imkanım olsa da kullansam diyebilirim bu cihaz icin:)

Ogzhnozcn
22-04-2012, 19:50
Arkadaşlar 2 senedir ipod touch kullanmama rağmen ani bir karar ile Htc One X aldım , elimdeki cihaz . iphone serisi ile kıyaslanması münkün bile olmayan bir cihaz . Cihazdaki 4 çekirdek işlemci 1024 mb lık RAM Desteklediği widget vs bence , iPhone gibi minimalist bir cihazdan çok üstün. Türkiyeden 1800 tl gibi bir fiyata aldım. yurtdışından alırsanız 700 $ a patlıyor. bence denenmeli.

iPhone'a haksızlık etmişsiniz,kıyaslanması mümkün bile olmayan demişsiniz Cihazınızın 4 çekirdekli olması cihazın performansının çok çok iyi olduğu anlamına gelmez ki bunu video kanıtlıyor.iPhone'u iPhone yapan iOs'un stabilitesidir işletim sisteminin nekadar cihaza yüklendiği mühim,evet diğer cihazlardan daha hızlı ancak iPhone ile kıyaslanamayacak kadar da değil sonucta iOs'un Android'den çok daha hızlı ve iyi bir Os olduğu aşikar,iPhone belki minimalist ama bunu da Steve bir cümle ile özetliyor "Sadelik Karmaşıklığın Doruğudur",güle güle kullanın.

alizey
22-04-2012, 23:13
hocam güzel bir cihaza benziyor fakat benm nacizane görüşüm şu yönde..galaxy s2 de daha hızlı gözüküyor donanımsal olarak ama bir iphone 4 ile karsılastırılamaz bence buda işletim sisteminden kaynaklanıyor ben bu htc'nin 4s le arasnda cok fark olcagını düşünmüyorum..ki widget vb şeyler cok güzel demişsiniz fakat bir jailbreakli iphonedan daha cok ve daha güzel tweak vb. şeylerin olacagı bir telefon düsünemiyorum..hayırlı olsun bu arada keşke deneme imkanım olsa da kullansam diyebilirim bu cihaz icin:)
jailbreak li iphone pek stabil olmuyor bence , ayrıca ramin kaldırabileceği bir widget sayısı var , şekli var o yüzden htc tercih edeiyorum.

alizey
22-04-2012, 23:19
iPhone'a haksızlık etmişsiniz,kıyaslanması mümkün bile olmayan demişsiniz Cihazınızın 4 çekirdekli olması cihazın performansının çok çok iyi olduğu anlamına gelmez ki bunu video kanıtlıyor.iPhone'u iPhone yapan iOs'un stabilitesidir işletim sisteminin nekadar cihaza yüklendiği mühim,evet diğer cihazlardan daha hızlı ancak iPhone ile kıyaslanamayacak kadar da değil sonucta iOs'un Android'den çok daha hızlı ve iyi bir Os olduğu aşikar,iPhone belki minimalist ama bunu da Steve bir cümle ile özetliyor "Sadelik Karmaşıklığın Doruğudur",güle güle kullanın.Performans çok iyi :) iphone ile ikisini yan yana koyunca kamera, açılış hızı , sayfa değişimine falan baktım . htc one x hepsinde kazandı.sen sade resim üstünde ikonları istiyorsan üstüne bir de 2100 tl vereceğim diyorsan senin tercihin. Neyse android in vaad ettiklerini Apple Fan forumunda tartışamam zaten. :=)

SaTuSa
22-04-2012, 23:50
O zaman tartismanin anlami yok, dune kadar iPhone ve iOS icin kendinizi parcalarken bu gun ortaligi karistirmanizin geregi yok zaten. Carsida Lor gorup, kendinizi mandira sanmaniz bizi pek ilgilendirmez. Herkes kendi kullandigi cihazdan memnun. Bu sebepten oturu gereksiz yere polemik yaratilmasin....

hitmachine16
23-04-2012, 00:19
Bence de tartışmadnın anlamı yok. İsim ve sadelik isteyen iphone, performans ve özellik isteyen one x alır.

Ayrıca iphone 4s artık güncel üst model telefonların biraz gerisine düştü ama 5 modeliyle yine en iyilerden biri olacaktır.

Ilker Tuna
23-04-2012, 01:18
iphone sadece mağazasıyla bile 1 numara isterse diğer telefonlar 10 kat hızlı olsun o hızı kullanabilecegm bir uygulama oyun var mı androidde ?

hitmachine16
23-04-2012, 02:29
iphone sadece mağazasıyla bile 1 numara isterse diğer telefonlar 10 kat hızlı olsun o hızı kullanabilecegm bir uygulama oyun var mı androidde ?
Modern combat 3 var shadowgun ve bilumum nvidia tegra oyunları. Tabi tarayıcı hızı da önemli 1080p vidyolarda bile takılma olmadan izlenebiliyor. Güçlü cihazın avantajları bunlar. Ios uygulamaları hala önde ama play store da yakalamaya başladı çeşitlilik olarak. Misal gameloft bile artık oyunlarının android sürümünü çıkartıyor.

alizey
23-04-2012, 10:31
O zaman tartismanin anlami yok, dune kadar iPhone ve iOS icin kendinizi parcalarken bu gun ortaligi karistirmanizin geregi yok zaten. Carsida Lor gorup, kendinizi mandira sanmaniz bizi pek ilgilendirmez. Herkes kendi kullandigi cihazdan memnun. Bu sebepten oturu gereksiz yere polemik yaratilmasin.... bir buçuk senedir android dünyasını takip ediyorum .

http://www.youtube.com/watch?v=FoYr8-uG5C0&feature=player_detailpage bekleyelim gorelim android verizonu yanina almasiyla isler degisebilir gibi gozukuyor... android telefenları çıkmadan (yaygınlaşmadan) önce 500 küsür mesajım vardı . sonra 50 küsür mesajım kalmış , şimdi kimse bana apple için öldüğümü söyleyemez.

ugruzn
23-04-2012, 13:56
Daha ne denebilir ki :)

iPhone'a haksızlık etmişsiniz,kıyaslanması mümkün bile olmayan demişsiniz Cihazınızın 4 çekirdekli olması cihazın performansının çok çok iyi olduğu anlamına gelmez ki bunu video kanıtlıyor.iPhone'u iPhone yapan iOs'un stabilitesidir işletim sisteminin nekadar cihaza yüklendiği mühim,evet diğer cihazlardan daha hızlı ancak iPhone ile kıyaslanamayacak kadar da değil sonucta iOs'un Android'den çok daha hızlı ve iyi bir Os olduğu aşikar,iPhone belki minimalist ama bunu da Steve bir cümle ile özetliyor "Sadelik Karmaşıklığın Doruğudur",güle güle kullanın.

ugruzn
23-04-2012, 14:00
Sonucta herkez kullandıgı cıhazı savunur.Kım hangısını kullanmayı tercıh etmıssın hayırlı ugurlu olsun.Tartısılacak bı konu yok bence

emrahegrek
23-04-2012, 14:11
Vallah bende bi ara android kullandim bu konu bu forumda cok tartisildi da zaten, o cihaza bende hasta oluyorum ama iphone a bir daha kiyamam herhalde. ve soyle bi durum var ki birakin4 cekirdegi 10 cekirdekte olsa android yavas. aslinda yavas degil iphone daha dogrusu ios cok basit bir sisteme sahip oldugu icin bildiginiz gibi 800 mhz lik iphone 4 bile piyasadaki bircok android cihazin ustunden atlayaniliyor ve market olayina hic girmiyorum bile instagram daha yeni geldi arkadaslar androide :) he ama cok guzel ozendirici bi arayuz var ozellikle Htc de. kisisel tercih meselesi ama cihaz guzel hayirli olsun.

cem tanriover
23-04-2012, 15:48
Ben nokia 6630 kullaniyom. Cok hizli bi telefon. Avrupada bile 3g yokken bu telefonun 3gsi vardi. Pc deki google arama motorunda bu telefon icin cok fazla app var Gameloft bile bu telefon icin oyun cikariyor. Dun assasinscreed bitirdim. Oyunlar orjinalde 10 lira ama internetten beles de yukleniyo. Realplayer faln da var herkese tavsiye ederim. Tek sorunum menü bi iPhone gibi akıcı değil. Ama olsun benim parçalarım çok iyi.

Bu arada fiyat performansta en iyisi bu maks. 150 lira

Bir Android kullanicisinin bakisacisindan 6630

Amacım tartışma yaratmak değildir :)

ermans
23-04-2012, 16:24
3GS kullanıyorun androidten geçtim en iyi android cihaza değişmem. He değişirim ama onu satıp iphone 4s almak için :)
tek kafama takılan şey 3GS değilde 3BJK olsaydı keşke :)

ugruzn
23-04-2012, 16:37
Helal sana takma oyle seylerı kafana :D:D

3GS kullanıyorun androidten geçtim en iyi android cihaza değişmem. He değişirim ama onu satıp iphone 4s almak için :)
tek kafama takılan şey 3GS değilde 3BJK olsaydı keşke :)

alizey
23-04-2012, 18:19
Apple store a uygulama çıkartmak için , 100 $ yazılım 100 $ devoloper hesabı üstüne de bir mac gerekiyor düzgün uygulama yazabilmek için . Hal böyle olunca google play de sadece 7 $ isteyince devoleperlar da haliyle Androide çalışıyor. üstüne yazılımlar daha az masraf harcandığı için daha ucuz oluyor. Fark ettiniz mi bilmiyorum ama google playde tema , tweak gibi iosta cydia gereksinimi olan şeyler de var üstüne Blue-tooth VAR . (dosya aktarımlı.) Oyüzden kimse bana iphone 5 te ışınlanma olmadıkça bana iphone 5 aldırtamaz. verseler , satarım . ANDROİD TEKİ UYGULAMALARI GÖRMEK İÇİN (https://play.google.com/store?hl=tr&tab=w8)

alizey
23-04-2012, 18:23
market olayina hic girmiyorum bile instagram daha yeni geldi arkadaslar androide :) backgrounda resim koymak yeni geldi "klosörleme " özelliğini ballandıra ballandıra anlattılar geçen sene . o yüzden iphone bir iki sene geride kaldı .

Ogzhnozcn
23-04-2012, 18:41
Apple store a uygulama çıkartmak için , 100 $ yazılım 100 $ devoloper hesabı üstüne de bir mac gerekiyor düzgün uygulama yazabilmek için . Hal böyle olunca google play de sadece 7 $ isteyince devoleperlar da haliyle Androide çalışıyor. üstüne yazılımlar daha az masraf harcandığı için daha ucuz oluyor. Fark ettiniz mi bilmiyorum ama google playde tema , tweak gibi iosta cydia gereksinimi olan şeyler de var üstüne Blue-tooth VAR . (dosya aktarımlı.) Oyüzden kimse bana iphone 5 te ışınlanma olmadıkça bana iphone 5 aldırtamaz. verseler , satarım . ANDROİD TEKİ UYGULAMALARI GÖRMEK İÇİN (https://play.google.com/store?hl=tr&tab=w8)

Tartismanin gereksiz oldugunu belirttikce siz iOs'u kotuluyorsunuz,biz burada Android'in gevsekligini anlatmiyoruz.Kimseyi sizin iPhone 5 i alma sebebiniz,nedeniniz alisverisiniz ilgilendirmez,herkez herseyin farkinda terimlerin yanina bilmiyormusuz gibi turkcesini yazmaniza da gerek yok adamlar ben malimi boyle satarim boyle fiyatlandiririm boyle kullandirttiririm diyor isine gelen kullanir isteyen kullanmaz..

alizey
23-04-2012, 18:51
Tartismanin gereksiz oldugunu belirttikce siz iOs'u kotuluyorsunuz,kimseyi sizin iPhone 5 i alma sebebiniz,nedeniniz alisverisiniz ilgilendirmez,herkez herseyin farkinda terimlerin yanina bilmiyormusuz gibi turkcesini yazmaniza da gerek yok adamlar ben malimi boyle satarim boyle fiyatlandiririm boyle kullandirttiririm diyor isine gelen kullanir isteyen kullanmaz
Çok garip bir şekilde herkes terimleri bilmeyebilir. neden alındınız merak ettim ? Ayrıca forumun amacı zaten tartışmak bilgileri , öğrendikleri paylaşmak ; Ben de iPhone 5 çıkarsa neden almayacağımı yazdım . Eğer ben iPhone 5 alacağım deseydim , bizi ilgilendirmez demezdiniz . Androidi kötüleyenlere cevaplarımı yazıyorum . ben zaten taa konun en başında Apple fan forumunda tartışmaya gerek olmadığını yazdım. Konunun gidişatına bakarsanız haklı olabileceğimi görürsünüz. yukarıda da belirttiğim gibi zaten tartışmak anlamsız , hem de bu onuda objektif olduğunuzu düşünmüyorum. konunun amacı iPhone Forumunda takılan biraz değişiklik isteyenlere yol göstermekti ; eğer beğenmediyseniz kaldırmaktan kaçınmayın .

CHAOS
23-04-2012, 19:26
neyin tartışmasını yaparsınızki arkadaşlar,zevk meselesidir bunlar arkadaşa hayırlı olsun diyelim,bu mevzuların sonu gelmez çünkü,android ,ios u ,ios android i kötüler.
işin içine bada,belle,anna,wmp girersede zaten tam cacık olur olay.

Sydney730
23-04-2012, 19:39
bunlar her gün yeni model çıkartıyorlar one x cok güzel kesilmiş display buyuk ince ve hafif bir tel Apple kaç tane Iphone cikarti hepsi hemen hemen aynı mesela Iphone 4 ve 4s cok saçma aynı tip insan biraz değişik yapar display biraz buyuk ince yapar Iphone 5 böyle olacaksa Apple hastasi oldugum rağmen almam valla Iphone 5 ama inşallah bunlar gibi olmaz

〖✍Australia☂Sydney✍〗

alizey
24-04-2012, 10:48
bunlar her gün yeni model çıkartıyorlar one x cok güzel kesilmiş display buyuk ince ve hafif bir tel Apple kaç tane Iphone cikarti hepsi hemen hemen aynı mesela Iphone 4 ve 4s cok saçma aynı tip insan biraz değişik yapar display biraz buyuk ince yapar Iphone 5 böyle olacaksa Apple hastasi oldugum rağmen almam valla Iphone 5 ama inşallah bunlar gibi olmaz

〖✍Australia☂Sydney✍〗
Haklısınız , Apple 5 senedir aynı cihazı harmanlayıp tekrar sunuyor , trailer da ballandıra ballandıra anlattıkları "yaratıcılık" unsurunu kendi cihazlarında kullanmıyorlar.

yaylakentli
24-04-2012, 14:48
http://img.tapatalk.com/4eb3429b-92f1-e452.jpgİphone daki tek sorun 3,5" ekran zira rest ortada

İphone kolik...

alizey
24-04-2012, 18:05
http://img.tapatalk.com/4eb3429b-92f1-e452.jpgİphone daki tek sorun 3,5" ekran zira rest ortada

İphone kolik...
Bu testi kimin yaptığını bilmiyorum , ama test sonuçlarının tabiri caiz ise , "fake" olduğunu düşünüyorum . Eğer gerçek ise bile G.P.U. Graphics processing unit (Grafik İşlemci Ünitesi) demek İphone da bunun yüksek olması (ki değil ;) iPhone'nun Androidi "Tokatladığını" göstermez. Bu yazıdan anladığım şey o yazıyı yazanların ya reklam için para aldığı , yada yazdıkları yazıyı bir yerlerle dayandırmadan "sallamasyon" yazmalarıdır.

alizey
24-04-2012, 18:11
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=uP-EL_32W9E daha gerçekçi bir test bu olabilir. O Resimdense.

yaylakentli
25-04-2012, 14:44
Bu ss i sdn den aldım ve nitekim sdn editörleri,sizin gibi android fan'ı.hoş bende 4 senedir iphone kullanıyorum ve şu bi kaç zamanım geçtikden sonra bende one x alıcam inş.Fakat nedense herkez kullandığı ürünü sanki reklam yaparsa para alıcakcasına övüyo,evet iphone dan çok daha iyi donanıma sahip telefonlar var,evet iphone çok pahalı,ama ios a yaklaşa bilen(kimilerine göre)tek işletim sistemi android ve onunda ios un yanında vasat olduğu(bence)ortada.Herneyse konuyu uzatmanın manası yok,cihazınız hayırlı olsun,iphonedan çok daha iyi donanıma sahip.

alizey
25-04-2012, 19:09
Teşekkür ederim , ne kadar işletim sistemi konusunda fikirlerimiz uyuşmasa da yazdığınız cevabı zevkle okudum .

Kadirhan
25-04-2012, 22:33
Ben tamamen tercih meselesi olduğunu düşünüyorum fakat şunu kesinlikle söyleyebilirim extreme bi kullanıcıyı iphonun kolay kolay tatmin edebileceğini düşünmüyorum çünkü gerçekten çok kısıtlama var
iphone ve ipad sahibi oldugum icin de her iki isletim sisteminde bayag bilgiye sahibim boş sallamıyorum
Ve suda bi gercek illaki windows macos durumu android ios icin de gecerli olacak çünkü android in çok daha önü açık

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

yaylakentli
28-04-2012, 14:09
Ben tamamen tercih meselesi olduğunu düşünüyorum fakat şunu kesinlikle söyleyebilirim extreme bi kullanıcıyı iphonun kolay kolay tatmin edebileceğini düşünmüyorum çünkü gerçekten çok kısıtlama var
iphone ve ipad sahibi oldugum icin de her iki isletim sisteminde bayag bilgiye sahibim boş sallamıyorum
Ve suda bi gercek illaki windows macos durumu android ios icin de gecerli olacak çünkü android in çok daha önü açık

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
İos kısıtlı derken umarım jailbreak lı bi cihazdan bahsetmiyorsunuzdur,zira jailbreakli bi iphone u özgürlük içinde yüzen bi android cep bile yakalayamaz,(hafıza artırılmama hariç)
çünkü widgec lerin krali cydia da,bluetooth özgür,tweek sınırsız,yani android cepte yaptığınız şeyi yapamamayı bırakın fazlasını bile yapabilirsiniz.Jailbreaksız bi iphone için se söylediklerinize tamamen katılabilirim.Bu arada niyetim küstahlık değildir,sürçü lisan ettiysem affola.

alizey
28-04-2012, 18:34
İos kısıtlı derken umarım jailbreak lı bi cihazdan bahsetmiyorsunuzdur,zira jailbreakli bi iphone u özgürlük içinde yüzen bi android cep bile yakalayamaz,(hafıza artırılmama hariç)
çünkü widgec lerin krali cydia da,bluetooth özgür,tweek sınırsız,yani android cepte yaptığınız şeyi yapamamayı bırakın fazlasını bile yapabilirsiniz.Jailbreaksız bi iphone için se söylediklerinize tamamen katılabilirim.Bu arada niyetim küstahlık değildir,sürçü lisan ettiysem affola.
jailbreak her versiyonda yok . Android de tweakler ve uygulamalar aynı anda oluyor. ayrıca jailbreak android ile kıyaslandığında hapishanenin kapısını açmak gibi kalıyor . Zaten beğenmiyorsanız almak zorunda değilsiniz ama , eğer iPhone dan sıkılmaya başlamışsanız , Adroide bir şans verin derim.

yaylakentli
29-04-2012, 15:00
jealbreak 1 versiyonda yok sadece oda a5 chip için.ayrıca eğer dışarıda sürünmekdense kral olduğum hapisanemde takılıp arada bi çıkmayı tercih ederm.Bakınız (inş.benimde almış olacağım)htc one x e hala fifa 12,fm 2012,red alert,maxpayne...v.s. oyunları yok,çoğu android telefonlarındada yok.Yani ben hiç kullanmadığım bi kaç özellik için(bence),
sürekli kullandığım özelliklerden vazgeçemem.

alizey
02-05-2012, 23:13
jealbreak 1 versiyonda yok sadece oda a5 chip için.ayrıca eğer dışarıda sürünmekdense kral olduğum hapisanemde takılıp arada bi çıkmayı tercih ederm.Bakınız (inş.benimde almış olacağım)htc one x e hala fifa 12,fm 2012,red alert,maxpayne...v.s. oyunları yok,çoğu android telefonlarındada yok.Yani ben hiç kullanmadığım bi kaç özellik için(bence),
sürekli kullandığım özelliklerden vazgeçemem.
Soylediginiz oyunnlarin hepsi android te var . Google da arama terim +android + apk seklinde yeterli olacaktir htc ile disarida SURUNMUYORSUNUZ iphone da olan tweaklerin hepsi ve daha fazlasi androitte var ayrica androitte sistem kasiyor diye rom yukleyebiliyorsunuz artik telefonun isletim sistemini degistirebliyorsak pek te hapishane de surunmek olmaz degilmi? (isletim sistemindedigim iphone daki dream board yada bootloeder sacmaligi degil.

mushroom
03-05-2012, 16:55
Bende ip4 ten sıkıldım ve sensation xl aldım onceleri cok korktum alışamam diye ama dediğiniz gibi her ihtiyacımı karşılıyorum bence de doğru kelime su olmalı iOS dan bunaldiysanuz dogru telefon secimi ile android de kullanilabiliyormus..denedim ve kullanıyorum memnunum..assaydı yukarı benzer uygulamalar..iosu aratmıyor..
Saygılar..

Sent from my iPad using Tapatalk HD

alizey
04-05-2012, 10:54
Bende ip4 ten sıkıldım ve sensation xl aldım onceleri cok korktum alışamam diye ama dediğiniz gibi her ihtiyacımı karşılıyorum bence de doğru kelime su olmalı iOS dan bunaldiysanuz dogru telefon secimi ile android de kullanilabiliyormus..denedim ve kullanıyorum memnunum..assaydı yukarı benzer uygulamalar..iosu aratmıyor..
Saygılar..

Sent from my iPad using Tapatalk HD
Ben de sizin yaşadıklarınızı yaşadım , HTC yi ilk elime aldığım zaman , pişman değilim mutluyum.

mzgunes
04-05-2012, 16:02
bende androidden apple ios'a terfi ettim yaklaşık 1 sene evvel. htc kullanmıştım ve bu sisteme sadece 4 ay dayanabildim. telefon donanım olarak şuan kullandığım ip4 seviyesindeydi fakat sistem dolayısıyla telefon hakkını veremiyordu doğrusu. en basit flash animasyonu bulunan bir web sayfasında dahi aşırı yavaşlık yaşıyordum. gifler falanda girince olaya batıyordu. 3d oyunalrda falan sorun yoktu ama. widgetler güzeldi ama 3ten fazla sayfa açıp birkaçta widget ekleyince kasılma başlıyordu. 3g açıkken 1200mah batarya sadece 5 saat götürebiliyordu ki hiçbir web dolaşımı olmadığı halde. wifi açıkken 9 saat, müzik 14 saat, video izleme 3saat, video çekme 1 saat, hertürlü ağ dolaşımı kapalı ve hiç kullanılmadan 20saat. 3 batarya ile çıkıyordum uzun yola. data kablosu cebimde gezer olmuştum, mutlaka yanımda taşıyordum iş yerimde şarjım bittiği için. iphone4 aldığımda bilgisayarımda görmediğim bir hızla karşılaştım diyebilirim açıkçası. açılma ve kapanma süresi olsun, uygulamalar arası geçişlerdeki zarafet olsun, uygulamaların açılışındaki hız olsun, stabilizasyondaki şaşırtıcı düzeyi olsun hiçbir konuda eline su dökemeyecek bir sistemdir ios. 5 ile gelen yenilikleri sadece taklitte başarılı olabildi android. siri 5 para etmez mesela, laftan anlamakta baya zorlanıyor çünkü. google androidde türkçeyi adam akıllı anlayan bir ses tanıma teknolojisi kullanmış bravo.
android ios symbian; bunlar hepsi unix tabanlı sistemler. sistem dosyaları adlarına kadar aynı yani. fakat unixin hakkını veren tek sistem bence apple ios, içine eden ise nokia önderliğindeki symbiandır.
kısaca androidi övecekseniz eğer android forumları var, oralarda övün bence. çünkü 4 değil 16 çekirdekte olsa sistem androidse eğer hakkını asla ve asla vermez veremez.

Sessiz
04-05-2012, 20:08
apple on numara kardesim kimseye bisi kanitlamak zorunda degil.
ben gayet memnunum. diger iphone kullananlarinda memnun oldugundan eminim onun icin tartismaya gerek yok

ozgurozt
04-05-2012, 20:10
Ben de sırf merakımdan samsung note ya da htc one X almayı düşünüyordum ama okuduklarım beni bu fikirden soğuttu

alizey
04-05-2012, 23:18
bende androidden apple ios'a terfi ettim yaklaşık 1 sene evvel. htc kullanmıştım ve bu sisteme sadece 4 ay dayanabildim. telefon donanım olarak şuan kullandığım ip4 seviyesindeydi fakat sistem dolayısıyla telefon hakkını veremiyordu doğrusu. en basit flash animasyonu bulunan bir web sayfasında dahi aşırı yavaşlık yaşıyordum. gifler falanda girince olaya batıyordu. 3d oyunalrda falan sorun yoktu ama. widgetler güzeldi ama 3ten fazla sayfa açıp birkaçta widget ekleyince kasılma başlıyordu. 3g açıkken 1200mah batarya sadece 5 saat götürebiliyordu ki hiçbir web dolaşımı olmadığı halde. wifi açıkken 9 saat, müzik 14 saat, video izleme 3saat, video çekme 1 saat, hertürlü ağ dolaşımı kapalı ve hiç kullanılmadan 20saat. 3 batarya ile çıkıyordum uzun yola. data kablosu cebimde gezer olmuştum, mutlaka yanımda taşıyordum iş yerimde şarjım bittiği için. iphone4 aldığımda bilgisayarımda görmediğim bir hızla karşılaştım diyebilirim açıkçası. açılma ve kapanma süresi olsun, uygulamalar arası geçişlerdeki zarafet olsun, uygulamaların açılışındaki hız olsun, stabilizasyondaki şaşırtıcı düzeyi olsun hiçbir konuda eline su dökemeyecek bir sistemdir ios. 5 ile gelen yenilikleri sadece taklitte başarılı olabildi android. siri 5 para etmez mesela, laftan anlamakta baya zorlanıyor çünkü. google androidde türkçeyi adam akıllı anlayan bir ses tanıma teknolojisi kullanmış bravo.
android ios symbian; bunlar hepsi unix tabanlı sistemler. sistem dosyaları adlarına kadar aynı yani. fakat unixin hakkını veren tek sistem bence apple ios, içine eden ise nokia önderliğindeki symbiandır.
kısaca androidi övecekseniz eğer android forumları var, oralarda övün bence. çünkü 4 değil 16 çekirdekte olsa sistem androidse eğer hakkını asla ve asla vermez veremez.Dandik Htc alırsaınz tabiki keyif alamazsınız , fakat Htc ve android birbirinin hakkını veren iki firma . Dandik Android alıp Dandik androidi aldıktan sonra da daha da cahilce davranarak ROM yüklemezseniz Keyif almazsınız En iyisinden kazık yemiş olursunuz . Bilmeden konuşuyorsunuz ayrıca cahilce aldığınız cihazı iPhone ile karşılaştırıyorsunuz. Ayrıca ikisinin Uniz olması baştaki var,etc gibi isimlerin aynı olmasının benzerliğe çıktığını zanediyorsanız çok yanılıyorsunuz. aaa ne büyük tesadüf ki linux kullanan hepsininde aynı. kindle da da aynı acaba kindle ios mu ? Ayrıca HTC nin HER özelliği o iCrap ten daha iyi. bkzİphone 4s vs htc one x
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=uP-EL_32W9E Htc istemiyorsan Samsug galaxy s3 çıktı onu al .Düşünün şimdi iPhone nun nesi daha iyi ? kasasındaki öküzlük olsu ağırlık olsun arkasındaki cam olsun iCrap yani.

SaTuSa
04-05-2012, 23:49
Bakin saygideger uyeler, kim ne cihaz istiyorsa alir eder vs vs vs.. Ancak konu acip adam akilli tartismak yerine iceriginde argo olan, satasma icerikli mesajlar atmaya kimsenin hakki yok. Forumun huzurunu bozmaya yonelik harekettir bu ve tekrari halinde uyari verilmeden ceza verilecektir. Ilgili kisilere duyurulur.

bloother
05-05-2012, 00:55
Ben de Sony Xperia S aldım, (jb'siz) iphone 4S'te olup da Sony'de olmayan hiçbir şey yok(özellik olarak diyorum app olarak değil ki iphone'un bir çok kendine has dediğimiz app'ları androidde de mevcut). Üstelik özellik olarak fazlası var ancak bu tercih meselesi. Herkesin zevki ve uğraşı farklıdır. Ben hem Sony kullanıyorum hem de iphone. ikisinin de yeri farklı.. İphone çok sade ve basit kullanımlı bir telefon. Sony karışık ve görsele dayalı bir telefon ve Sony de olup da iphone'da olmayan bir çok şey var. Mesela ben çok mesajlaşan bir insanım ve Sony'nin klavye alternatiflerini iphone'a tek geçerim.. Sadece klavyesi için bile sony tercih edebilirim. Ayrıca Sony'nin 12 MP kamerasıyla çektiği Full HD videosunu da cabası. Geniş ekranı, widget'ları ve seste görüntüde Sony kalitesi.. Benim tüm ilgi alanlarım Xperia S'te toplanmış adeta. Ancak bunlar benim şahsi görüşümdür ve dediğim gibi tercih meselesidir.. Zevkler ve renkler tartışılmaz kimse burada kullandığı telefonu övmesin boş yere..

mushroom
11-05-2012, 17:36
tabiiki övme yada yerme olmamalı uslüba da dikkat edilmeli ama tartışmaya da açık olunmalı..
kimse marka fanboyluğu yapmasın herkesin tarzı kullanım alanları farklı keyif meselesi ben mesela ipad kullanıyorum şimdi de sensation aldım memnunum..
ama ne htc bana maaş veriyor ne de apple..
sıkıldımdeğiştirdim yine ssıkılırım yine değiştiririm iphone 5 çıksın hemen yapışacam :D

mzgunes
29-07-2012, 23:49
Dandik Htc alırsaınz tabiki keyif alamazsınız , fakat Htc ve android birbirinin hakkını veren iki firma . Dandik Android alıp Dandik androidi aldıktan sonra da daha da cahilce davranarak ROM yüklemezseniz Keyif almazsınız En iyisinden kazık yemiş olursunuz . Bilmeden konuşuyorsunuz ayrıca cahilce aldığınız cihazı iPhone ile karşılaştırıyorsunuz. Ayrıca ikisinin Uniz olması baştaki var,etc gibi isimlerin aynı olmasının benzerliğe çıktığını zanediyorsanız çok yanılıyorsunuz. aaa ne büyük tesadüf ki linux kullanan hepsininde aynı. kindle da da aynı acaba kindle ios mu ? Ayrıca HTC nin HER özelliği o iCrap ten daha iyi. bkzİphone 4s vs htc one x
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=uP-EL_32W9E Htc istemiyorsan Samsug galaxy s3 çıktı onu al .Düşünün şimdi iPhone nun nesi daha iyi ? kasasındaki öküzlük olsu ağırlık olsun arkasındaki cam olsun iCrap yani.

kardeşim sen beni tanıyor musun? kullandığım cihazı gördün mü hiç? daha unixin ne olduğunu bile bilmiyorsun, yorumundan bu anlaşılıyor çünkü, cevap verdiğin yorumumu baştan sona tekrar ve anlayarak okumanı tavsiye ediyorum, zira hiçbirşey anlamadan cevaplamışsın. beni cahillikle suçlamışsın? rom yüklemediğimi nerden biliyorsun? hem zaten kendinde kabul etmişsin htc nin ve androidin dandikliğini. ayrıca senin burada ne işin var madem bukadar dandik bir sisteme sevdalıysan? bize ne htc den bize ne samsungdan! senin amacın belli kıskançlığını bu şekilde tatmin ediyorsun. övüneceksen eğer git bari bi symbian forumuna üye ol, orda övün, ozaman haklısın işte ama burda bunları dersen eğer dalga geçer burdaki herkes seninle. cahillik seninki olur. ben onu almayın bunu almayın demedim, kullandığım sistemlere göre görüşlerimdi bunlar ve bildiğim konularda görüş bildirdim. herkes parası yeten aleti alır kullanır bencede. iphonun kasasına öküz dedirtmem ayrıca, iphonun kasasına öküz diyen galaksi s3e ne der acaba? o öküzlük dediğin ağırlık dediğin şeylere biz zarafet ve sağlamlık diyoruz, sadece biz değil, bunun uzmanlarıda bu görüşte. aksini söyleyen ancak antipatisi olan biridir, aynen sizin gibi.
bizim cama çeliğe verdiğimiz parayı siz gidin içinde hantal bir sistem barındıran plastiğe çere çöpe verin. yeterince yazdım sanırım. bir tavsiye; tanımadığınız kimsenin karakteri hakkında yorum yapmayın, zira bu yaptığınız hakarete varan boyuta ulaşabilir. esenlikle kalın...