PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları Cihaz kasıyor

ankarag3lü
18-04-2012, 15:28
Cihazdan sıkıldığım için aslında pek kullanmıyorum.Ama bu sorun yine de canımı sıkıyor.Cihazım iPod Touch 4. Fw 5.0.1 ve untethered jb yapmıştım.İçerisinde bıoyutu büyük olan hiç bir oyun yok hatta çok basit 3 oyun var çok fazla müzik de yok hatta hi. video yok.lakin cihazı açıp kilidi açtığımda ekran 4-5 sn sonra geliyor.Ya da müzik dinlerken kilidi açtığımda normal ekrana 4-5sn sonra dönüyor.neden böyle oluyor anlamadım dah önce hiç böyle sorunlar yaşamıyordum. Arkada çalışan programlar vardır açık kalan programlardan dolayı kasıyor dıyordum da programları sılıyorum ya da remove backround programı ile siliyorumyine aynısı oluyor.Belirtmek istediğim bir şey varwi-fi açık değilken bile kasıyor. acaba bunun nedenı ne olabılır. cydia da 5-6 tane kaynak felan yuklu ondan olabılır mı. ama wifi kapalı iken cydıa kastırır mı sizce sorun nedır çözümiçin restore yapmam mı gerekir?

Ogzhnozcn
18-04-2012, 15:35
Bahsettiğiniz durumla bende karşı karşıyayım tahminimce %90 iOs 5 ile gelen bir problem yazılımsal olduğunu düşünüyorum ileride düzeltilecektir.

ankarag3lü
18-04-2012, 15:38
sırf ben mi bu problemi yaşıyorum demiştim hiç kimseden bir şikayet gelmeyince.çok gıcık bir şey müzik dinliyorsun sleep moda geçiyor kilidi açıyorsun ama halen ekran gelmiyor.ios 5.1 de düzeltilmiş midir acaba ?

Ogzhnozcn
18-04-2012, 15:48
Şuan ben de 5.1 kullanıyorum bende de yapıyor ancak herzaman değil 10-da 1 diyelim tek tük.

ankarag3lü
18-04-2012, 15:50
bende çoğunlukla yapıyor hatta hemen hemen her seferinde [:(]

DeviLJoN
18-04-2012, 16:24
fazla ram kullanmasından dolayı yapıyor bunu.

ankarag3lü
18-04-2012, 18:37
fazla ram kullanmasından dolayı yapıyor bunu.
peki nasıl düzeltebiliriz bunu

Ogzhnozcn
18-04-2012, 19:18
peki nasıl düzeltebiliriz bunu

Cydia tweaklarini minimum seviyeye indirmeye calisin yine de maximum performans istiyorsaniz restore edin jb siz kullanin yapamam diyorsaniz jbli sade bir sekilde kullanin

DeviLJoN
18-04-2012, 23:10
apple her yeni versiyonda (ios 2, ios 3, ios 4 ve ios 5) cpu ve ram kullanımı artırıyor, yani artıracak bir uygulama veya eklenti çıkartıyor. En yakın örnek; iPhone 3g ios 4 versiyonlarında aşırı bir donma ve yavaşlık söz konusu. Sebepleri olarak ise klasör oluşturma, kamera odaklanma, kamera zoom ve multitask (jb ile) eklentilerini gelmiş olması. Dilsil adlı konu var forumda ios5 ve ios 3 için, o konu size yardımcı olabilir.

iMe
18-04-2012, 23:36
apple her yeni versiyonda (ios 2, ios 3, ios 4 ve ios 5) cpu ve ram kullanımı artırıyor, yani artıracak bir uygulama veya eklenti çıkartıyor. En yakın örnek; iPhone 3g ios 4 versiyonlarında aşırı bir donma ve yavaşlık söz konusu. Sebepleri olarak ise klasör oluşturma, kamera odaklanma, kamera zoom ve multitask (jb ile) eklentilerini gelmiş olması. Dilsil adlı konu var forumda ios5 ve ios 3 için, o konu size yardımcı olabilir.

Ama su da var iPhone 4'de iOS 4 kasarken iOS 5 kasmiyor daha hizli ve seri. Touch icin gecerli mi emin degilim ama kullanmistim touch

DeviLJoN
19-04-2012, 00:07
i4 32gb cihazım kasıyor mesela. Ama büyük ihtimal uygulama çokluğundan. i4 16gb bir diğer cihaz 10 adet toplam uygulama ve tweak olan cihazım normal bir kullanım seziyor. Ama ios 4 gibi hızlı değil malesef.