PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları ios 4.3.3 den ios 5.0.1 e gecıs yapamıyorum. erorr sıralamsı 3194 - 21 - 1600 son.

ardadem
17-04-2012, 17:25
Oncelıkle bu forumda ve baska forumlarda hatta yurtdısı forumlardada bayaa bı arastırarak zorladım ama bı cozum bulamadm. halıyle sımdı artık elımden gelen herseyı yapıp basarılı olmadıgım ıcın sıze sormak ıstedım... bende de cogu arkadasta oldugu gıbı 4.3.3 var ve 5.0.1 e yukseltmek ıstedım ama aynı 3194 erorr u bende aldım. sonra arastırdım ve shsh kaydını almayı denedım tınyumbrella ve ireb kullanarak zorladım bıraz ve 3194 den kurtuldum. ancak bundan sorada 21 erorr aldım. neyse bıraz ugrasmayla bundan da kurtuldum ama sonrasında 1600 erorr aldım. ama ıste bundan kurtulamadım ve telımın ekranında ıtunes a baglanma ısaretı cıktı. ıtunesa bagladım 1600 erorr aldım ve bu kısır dongu bu sekılde gıttı. en sonundada basarısız oldum ve 4.3.3. jaılbreak lı sıstemımde devam edıyorum. nasıl cozebılıcegımı bılen ve anlatabılcek arkadas varsa sımdıden cok tesekkur eder mınnet duyarım. sagolun...

SalihBxl
17-04-2012, 17:31
http://www.ikaynak.com/forum/52-sorunlar-%7C-cozumler-iphone-soru-cevap-destek-yardim/33471-5-1den-5-0-1-5-0-surum-dusurme-yontemi-cikti-a5-cihazlar-haric.html Burdaki konuya goz atin.

ardadem
17-04-2012, 18:26
tamam bakıyorum bu arada shsh kaydım mevcut. en son tıny umbrellayla denerken start tts server deyıp basladım tekrardan ve en son olarak da erorr 11 aramıza katıldı. sımdı de onu verıyo ve recovery mode da kalıyo artık neyse... bu arada dedıgınız konuya baktım ancak sadece downgrade ve custom fırmware ıcın gecerlı dıyor. sımdı aklıma su geldı. ben once telımı dırek 5.1 e yukseltsem sora bu yontemı kullanarak 5.0.1 e gerı dusmeye calıssam olur mu? ancak custom fw degıl orjınal 5.0.1 e dusmek ıstıyorum. dedıgım uygunmudur? ne dersınız?

SalihBxl
17-04-2012, 18:43
Hayir siz shsh kaydiniz olmadan 5.0.1 versiyona yukselemezsiniz. Ayni downgrade islemi gibi dusunun ama tam tersi.

Tapatalk ile iPhone4 Cihazimdan Gonderildi.

QuestionMark
17-04-2012, 18:44
Cihazinizin simkilit problemi yoksa 5.1'e guncellemeden sonra downgrade islemini uygulayabilirsiniz, sahsen ben bu yontemi uyguladim ve kullaniyorum, hic bir sorun yasamadim fakat guncelleme yapmadan olusturdugunuz custom firmware'i direk yuklemeyi deniyebilirsiniz basarili olabilir

Not: Tabi bu yontemi uygulamak icin 5.0.1 SHSH kaydinizin oldugundan emin olmalisiniz

ardadem
18-04-2012, 19:37
cıhazım vodafone kontratlı o yuzden sımkılıt problemım yok. ancak tınyumbrellayı calıstırdıktan sonra baktım kı benım zaten 4.3.3 , 4.3.5 , 5.0.1 ve 5.1 ıcın shsh kayıtlarım var. program bunların hepsını aldı ve bılgısayarıma da yedekledı. start tts server yaptıgımda yıne de restore ıslemınde basarılı olamıyorum. zaten benım de kafam burda karısıyor. nasıl cozecegımı anlamadım... hatta resmıde koyayım. belkı ben yanlıs anlıyorumdur ancak bıldıgım kadarıyla bu goruntu benım 5.0.1 ıcın shsh kaydımın oldugunu gosterıyor, yanlıs mıyım? http://img11.imageshack.us/img11/4171/adsztjc.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/11/adsztjc.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

QuestionMark
18-04-2012, 19:53
Tinyumbrella ile yapmayin yukarida salih hocamizin vermis oldugu konudaki anlatimda oldugu gibi iFaith ile yapin hatasiz bir sekilde gerceklesecektir

SalihBxl
18-04-2012, 20:00
http://www.ikaynak.com/forum/52-sorunlar-%7C-cozumler-iphone-soru-cevap-destek-yardim/33471-5-1den-5-0-1-5-0-surum-dusurme-yontemi-cikti-a5-cihazlar-haric.html Burdaki konuya goz atin.

Burdaki konu size yarayacaktir.

ardadem
22-04-2012, 23:52
Oncelikle cok tesekkur ediyorum. Uzun zamandir cewap yazamadim. Ekran goruntusunden de benim anladigim 5.0.1 icin shsh kaydim var, yanlis miyim acaba?? Lutfen yanlissam duzeltin. Ayrica bahsettiginiz konu anlatimina goz attim da bu islemi kendiminkine nasil uygulayacagim?? Cunku downgrade de yapmiyorum, custom fw de yuklemeyecegim. Biraz cok sordum ama kusuruma bakmayin...

Sent from my iPad using Tapatalk HD

QuestionMark
23-04-2012, 00:04
Oncelikle cok tesekkur ediyorum. Uzun zamandir cewap yazamadim. Ekran goruntusunden de benim anladigim 5.0.1 icin shsh kaydim var, yanlis miyim acaba?? Lutfen yanlissam duzeltin. Ayrica bahsettiginiz konu anlatimina goz attim da bu islemi kendiminkine nasil uygulayacagim?? Cunku downgrade de yapmiyorum, custom fw de yuklemeyecegim. Biraz cok sordum ama kusuruma bakmayin...

Sent from my iPad using Tapatalk HD
Ekran görüntüsünden anlaşıldığı kadar 5.0.1 SHSH kaydınız mevcut, konu sadece sürüm düşürme amaçlı degil, 5.0.1 restore amacı ilede kullanılabilir, öncelikle custom firmwareyi oluşturma amacınız SHSH kaydınızı firmwarenin içine yerleştirmek bunun bir avantajı da tinyumbrella ile yaşadıgımız problemleri aşmak, custom firmwarenizi oluşturduktan sonra cihazınızı bilgisayarınıza bağlayıp iTunese girin ve Shift+Restore yöntemiyle cihazınıza yükleyin

ardadem
23-04-2012, 14:43
Cok tesekur ediyorum tekrardan, bunu en kisa zamanda deneyip tekrar sonucu paylasirim. Bilgilendirme icin sagolun...