PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hong kong apple storedan net üzeri alışveriş

maestro_gfb
16-04-2012, 00:07
merhaba arkadaşlar ben hong kong apple store'dan net üzeri 4s almayı düşünüyorum kargoda bedavaymış türkiyeyi kapsarmı birde site üzerindeki fiyata ek olarak vergi filan eklenirmi o fiyattan geliyorsa direk alıcam çünkü

SuSE
16-04-2012, 02:03
merhaba arkadaşlar ben hong kong apple store'dan net üzeri 4s almayı düşünüyorum kargoda bedavaymış türkiyeyi kapsarmı birde site üzerindeki fiyata ek olarak vergi filan eklenirmi o fiyattan geliyorsa direk alıcam çünkü

Arkadasım benim bildigim kadarıyla Türkiye ye o sekilde telefon sokamazsin. Gümrükte takılır.

ugruzn
16-04-2012, 02:14
O şekilde tel alınsaydı herkez iphone alırdı.Zaten turkıyede vergı cok konuldugu ıcın bu kadar pahalı.Arkadasın dedıgı gıbı bencede gumrukte kalır.

ugruzn
16-04-2012, 02:15
Hatta fiyat uygun gelırse benım elımde 4s var alım satım konu baslıgında bakabılırsın.

sdseytan
16-04-2012, 11:35
Gümrükte takılma olayı tamamen sanşdır illa takılacak diye birsey yok , bayram seyran zamanina denk getirirsen cogunlukla problem olmuyor

Sent from my iPhone 4[S] using Tapatalk

tinanoglu
16-04-2012, 12:43
.....

tinanoglu
16-04-2012, 12:47
Evet, Gümrükte takılır. Gümrük muafiyeti 75 Euro dur.
Satıcı ile anlaşıp 75 euro altında fiyat göstertirsen (satıcılar sigorta nedeni ile buna pek yanaşmazlar, app store hiç yanaşmaz) geçip geçmemesi %50 şansa kalır. Yoksa direkt takılır.
Durum böyle...

cem tanriover
16-04-2012, 15:56
Bildigim kadari ile appstore'lar baska ulkelere internetten alisverise izin vermiyor. Veriyorsa da resmi olarak belgeler ki buda gumruk vergilerine sebep olur. Appstore bu tur alisverislere izin veriyor olsaydi herkes hong kong appstore dan alirdi.

---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?rbvcdk

maestro_gfb
16-04-2012, 18:00
o zman tek çare hong kongdaki kuzenin türkiyeye dönüşünü beklemek ve gelirken ip4s getirmesini istemek

cem tanriover
16-04-2012, 18:21
Isin icinde kuzeniniz varsa degisir. Kuzeniniz telefonu hong kong da kutlanan buyuk bi bayramda hediye olarak gonderirse gumruge takilmayacagina dair bir cok yazi okudum. Fakat kuzeniniz turkiyeye gelecek ise bence hic riske girmeyin hem pasaport kayidi da yaptirabilirsiniz bu yolla

---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?2fwz14

maestro_gfb
17-04-2012, 01:22
çok teşekkür ederim yorumlarınız için ewet 2 ay içinde gelicek artık biraz beklicez ne yapalım :D