PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hangi İşletim Sistemini Kullanıyorsunuz?

iMember
08-04-2012, 03:22
Bakalım iKaynak üyeleri ve Apple kullanıcıları hangi işletim sistemini kullanıyor...

iMember
08-04-2012, 13:59
Hiç Mac kullanıcısı yokmu?[;)][;)][;)]

SalihBxl
08-04-2012, 14:03
Nasipse onumuzdeki ay :)

iMember
08-04-2012, 14:06
Valla bende bizim alt komşuya Hackintosh yükledim onlarda çalışıyor ama benim bilgisayarda çalışmıyor 24 saat onlardayım [gl=12.gif]
Bu arada şimdiden hayırlı olsun Salih abi...

matrix..
08-04-2012, 15:28
Win7 ve Xp.
Mac'te yükledim fakat ekran kartını tanıtamadım. Tanıtmak için birkaç birşey yükledim açılmadı.. Bende sildim gitti:)

iMember
08-04-2012, 15:33
Alt komşunun bilgisayarı Acer Aspire 5715Z tek çalışmayan yer ethernet zaten bende wifi adaptör vardı taktık şuan canavar gibi çalışıyor...

matrix..
08-04-2012, 15:54
Valla benim pc normal olarak çalışıyordu görüntü falanda vardı fakat ekran kartını(Sapphire HD4870) yukleyip daha kaliteli görüntü almak istedim ama herhalde yanlış driver yükledim hiç açılmaz oldu:) Zaten Mac'tede öyle ahım şahım birşeyde olmayınca(ise yarayan birsey yok denilecek kadar az) hiç uğraşmak istemedim.

iMember
09-04-2012, 20:21
Zaten Mac'tede öyle ahım şahım birşeyde olmayınca(ise yarayan birsey yok denilecek kadar az) hiç uğraşmak istemedim.
Pek katılmıyorum.

matrix..
10-04-2012, 01:09
Windows'tan fazla neyi var. Virüs'ümü yok. :)

iMember
10-04-2012, 01:18
Sayayım;
+Hızlı,hızlı,hızlı
+Her şeyin tıkır tıkır çalıştığı hissini veriyor, tıkanmıyor
+Monitörün beyaz rengi hakkaten farklı normal monitörlerden
+Magic mouse ve trackpadde değişik el hareketlerini, parmak sayısını falan algılıyor
+Kısayol tuşları çok daha mantıklı atanmış
+Windows'taki çoğu önemli program mac için de mevcut
+Tema olarak süper,menüler falan profosyonel bir görünüme sahip
+Yazılım yüklemek ve silmek çok kolay, sisteme alışması da.

matrix..
10-04-2012, 02:21
Sanırım sevdiğiniz için size öyle geliyor.
Görüntüsüne birşey diyemem fakat diğer saydıklarınız tartışılır.

Hızlı olabilir neden içi boş...
Tema görüntüsü sade neden kendi temasından baska bir teması bile yok.
Lazım olan programların ve oyunların neredeyse %70'i yok.
20 tane programı hızlı yüklese ne yüklemese ne olur:)

Sırf Apple ve güzel gorunuyor diye o parayı vermeye deyecek birşeyi olduğunu sanmıyorum.

iMember
10-04-2012, 02:32

Sırasıyla;
İçi boş değil ama kullanmadığınız için size boş geliyor.
Teması o kadar başarılı ki başka temaya gerek yok!
Bu konu tartışılır katılıyorum.
20 tane program mı buna sadece [gl=12.gif] <Gülüyorum.
Hadi diyelim 20 tane ama Mac'teki bir program ile Windows'taki 4 programın yapacağı işi yapabiliyoruz...

Ogzhnozcn
10-04-2012, 06:42
Görüntüsüne birşey diyemem fakat diğer saydıklarınız tartışılır.

Sırf Apple ve güzel gorunuyor diye o parayı vermeye deyecek birşeyi olduğunu sanmıyorum.

-Evet hizli hizli olmasina ancak bunun Nedeni farkli,isletim sisteminin donanim ile uyumlu calismasindan dolayi hizlidir.
-Tema sade evet,"Sadelik Karmasikligin Dorugudur" lafi cok dogru,kimse gereksiz ve karisik bir tasarim kullanmak ve gormek istemez.
-Sizin karsilastiginiz 20 program var heralde,Kullanilabildiginde oldukca pratik ve guzel bir sistemdir.

aresblade
10-04-2012, 13:58
ben windows kullanıcısıyım ama mac sisteme özel olduğundan tıkır tıkır çalışır, windows'da program yelpazesi çok geniş ama çoğunun mac sürümü de var zaten. windows'un tek eksiği -bence- bütün sistemler için çalışabilir olması, tıpkı android gibi, ondan da sorunu da çok oluyor.

matrix..
10-04-2012, 15:33
Windows'ta olan hersey mac'te olsa okadar hizli çalışabilecek mi bakalım.
Kim ne derse desin Windows'un yerini tutmaz...Sizde biliyorsunuz bunu ,fakat toz konduramıyorsunuz...Hadi hadi dökün içinizi..:)

SalihBxl
10-04-2012, 15:41
Hayatimda hic mac kullanmadim. Nasipse almayi planliyorum. Sirf merak ettigim icin. Fakat Belcika'da yasiyorum ve hic bir resmi daire, devlet dairesi ve bunun gibi yerlerde os x gormedim. Sebebi nedendir? Platformu mu ayri?

Tapatalk ile iPhone4 Cihazimdan Gonderildi.

Ogzhnozcn
10-04-2012, 15:58
Windows'ta olan hersey mac'te olsa okadar hizli çalışabilecek mi bakalım.
Kim ne derse desin Windows'un yerini tutmaz...Sizde biliyorsunuz bunu ,fakat toz konduramıyorsunuz...Hadi hadi dökün içinizi..:)

İnsanların beyinlerine İnternet ile Google nasıl aşılanmış ise Windows'da öyledir,İnsanlar Windows ile bilgisayarı tanıdıkları için onun üzerine yoğunlaşmışlardır,toz konduramadığımızdan değil eğri oturup doğru konuşuyoruz.:)

neoorog
10-04-2012, 20:41
Macbook'u darty'de deneyecektim fakat sifre koymuslar deneyemedim baska da hic bir yerde gormedim mac cihazi.

Telefon iPhone yakin zamanda almak istiyorum mac bakalim kismet olursa alacagim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

erof
17-04-2012, 17:08
mac hizli diyorsunuzda mac in fiyatına i7 8gb ram li pc alin amd hd ekran kartı falan karşılaştırın bakim noluyo, mac hizliymiş benim pc de wow private server açtım ps cs3 te çalışma açık duruyodu google chrome 15 sayfa açık ama gene kasmadı bide 4 yıllık toshiba windows7 2 gb ram i var core2 duo işlemci laptop hala mac diyosunuz. server falan kuruluyomu macte ?

Edit : artı yanları o müthiş teması , IPhone ile tam uyumlu olması ve MAC im var lan benim diyebilmek

Ogzhnozcn
17-04-2012, 17:21
mac hizli diyorsunuzda mac in fiyatına i7 8gb ram li pc alin amd hd ekran kartı falan karşılaştırın bakim noluyo, mac hizliymiş benim pc de wow private server açtım ps cs3 te çalışma açık duruyodu google chrome 15 sayfa açık ama gene kasmadı bide 4 yıllık toshiba windows7 2 gb ram i var core2 duo işlemci laptop hala mac diyosunuz. server falan kuruluyomu macte ?

Edit : artı yanları o müthiş teması , IPhone ile tam uyumlu olması ve MAC im var lan benim diyebilmek

Birçok karşılaştırması mevcut,Mac'i Mac yapan işletim sistemi ve onunla uyumlu çalışan parçaları,ben çok karşılaştırmaya şahit oldum bırakın onu alienware'la da karşılaştırıyorlar,Mac'i bilen bilir ayrıca parçaları da kalitelidir,kimse kimseye zorla macbook satmıyor,adamlar ben pahalı satıyorum isteyen alır isteyen almaz diyor.

erof
19-04-2012, 19:29
işte bende bu yüzden apple a gıcık oluyorum ama adamlar teknoloji den anlıyo şuan sahip oldukları patentleri 20 yıl once almışlar adamlar son 5 yılda patlama yaptılar.

cem tanriover
19-04-2012, 20:33
Mac te 5 program acin kasabilir (kasmaz demiyorum) windows ta 5 program acin ilk alt tab da yanit vermiyoru yapistirir. Kolay gelsin :D

---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?0sfgek