PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları iphone 4s 5.0.1 JB cihazımda görüşme yapamıyorum sebebi ne olabilr.

latimera
06-04-2012, 11:03
Arkadaşlar kolay gelsin

iphone 4s 5.0.1 JB cihazımda görüşme yapamıyorum sebebi ne olabilr.
telefon sürekli takılıyor karşı taraf aradığımı görüp telefonu açıyor ama benim cihaz ne sesi geliyor veya gidiyor nede karşı tarafın açıldığını gösteriyor.

DeMo
06-04-2012, 13:14
Arkadaşım bu iPhone 4s için 5.0.1 sürümünde yaşanan genel bir sorun. Genel bir sorun demeyelim ama bir çok kişinin başına gelen bir durum. 5.1 sürümünü yüklerseniz bu sorunu yaşamazsınız fakat 5.1 için jailbreak yapamazsınız bilginiz olsun.
Bende de aynı sorun var. Şöyle birşey yapmayı deneyebilirsiniz; birini ararken sesi önce hoparlöre verin karşı tarafın telefonu bir kere çalınca hoparlörü kapatıp cihazı kulağınıza götürün sesin geldiğini göreceksiniz. Yani bende o şekilde işe yarıyor. Bende sürekli olmamasına rağmen ben elimi alıştırdım. Artık birini ararken sesi önce hoparlöre veriyorum. Hatta karşı tarafın telefonunun bir kere çalmasını bile beklemeden hoparlörü kapatıp normal olarak görüşebiliyorum. Size saçma gelebilir ama maalesef böyle. Ya da jailbreakden vazgeçip yukarıda da dediğim gibi 5.1 sürümüne geçip bu sorundan tümden kurtulabilirsiniz.

Tabi bu arada sorunun donanımsal olma ihtimali de yok değil. Önce yukarıda dediğim gibi hoparlör taktiğini kullanın. Olmadı 5.1 yükleyin. Aynı sorun devam ediyorsa başka bir sorun var belli ki..

iCsn17
07-04-2012, 08:54
Arkadaşlar kolay gelsin

iphone 4s 5.0.1 JB cihazımda görüşme yapamıyorum sebebi ne olabilr.
telefon sürekli takılıyor karşı taraf aradığımı görüp telefonu açıyor ama benim cihaz ne sesi geliyor veya gidiyor nede karşı tarafın açıldığını gösteriyor.
DeMo arkadaşın dediği gibi 5.1 güncelleyince düzeliyor bende Jb mi yoksa telefon mu diyip iOS 5.1 GÜNCELLEDİM Sorun düzeldi :D