PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dünyanın en sessiz odası!

Ogzhnozcn
05-04-2012, 16:04
http://www.veteknoloji.com/resimler/haberler/20120404052210_oda.jpg

"Yankısız Oda" %99.99 oranında ses geçirmez yapısıyla dünyadaki en sessiz yer.

ABD’nin Minneapolis şehrindeki Orfield Laboratuvarlarında bulunan “Yankısız Oda” %99.99 oranında ses geçirmez yapısıyla dünyadaki en sessiz yer olma özelliğine sahip.

Kalın cam elyaf, iki kat yalıtılmış çelik duvarlar ve 30 santim kalınlığında betonla çevrilen odaya giren kişiler sessizlikten çok rahatsız oluyor ve halusinasyonlar görmeye başlıyor.

Laboratuvar yetkilisi Steven Orfield odayla ilgili olarak şunları söyledi: “Bu odada en çok vakit geçiren kişi sadece 45 dakika oturabildi. Sessiz bir ortamda insanın kulakları ortama uyum sağlar. Oda sessizleştikçe siz de daha fala şey duymaya başlarsınız: kalp atışınızı, akciğerlerinizi, midenizden gelen sesleri.”

“Yankısız Oda”da oturan kişinin sesin kendisi olduğunu belirten Orfield sözlerine şöyle devam etti: “ Yürürken yaydığınız sesler sayesinde bulunduğunuz ortama uyum sağlarsınız. Bu odada takip edeceğiniz bir işaret yok. Denge kurmanızı sağlayan algılamanız zorlaştığı için de yarım saatten fazla kalmayı düşünüyorsanız odada mutlaka sandalyeye oturmak zorundasınız.”

Odaya giren kişilerin bir süre sonra halüsinasyon görmeye başladığını söyleyen Orfield Amerika’nın dört bir yanından şirketlerin odada bazı testler yapmak için geldiğini belirtirken özellikle NASA’nın astronotlarına uyguladığı “halüsinasyon testleri”nin burada gerçekleştiğini söyledi.
Kaynak:veteknoloji

L0ser
05-04-2012, 16:49
vay be :) bende olsam orda merak ettim şimdi

Ogzhnozcn
05-04-2012, 17:29
Organlarinin sesini duyup,halisulasyonlar gormek istemezsin :)

yusuf11
05-04-2012, 18:15
ben rekor kırarım bi gün dururum orda :D ama yastık yorgan versinler önce :D

Ogzhnozcn
05-04-2012, 19:36
ya da iCihaz versinler 1 hafta kalırlar :)

QuestionMark
05-04-2012, 19:52
Hocam konuyla alakasiz olacak, fakat yeni bir konu acmaya deger bir soru olmadigini dusundugum icin burda paylasmak istedim, son zamanlar paylasimlarda tanimlanamayan karakterler cikmaya basladi (örnegin su anki paylasiminizi okuyamayacak derecede) daha once vardi da ben mi dikkat etmedim veya benim yaptigim bir islemdenmi etkilendi biledim konuyla ilgili bir bilginiz varmi?

Ogzhnozcn
05-04-2012, 20:06
Hocam konuyla alakasiz olacak, fakat yeni bir konu acmaya deger bir soru olmadigini dusundugum icin burda paylasmak istedim, son zamanlar paylasimlarda tanimlanamayan karakterler cikmaya basladi (örnegin su anki paylasiminizi okuyamayacak derecede) daha once vardi da ben mi dikkat etmedim veya benim yaptigim bir islemdenmi etkilendi biledim konuyla ilgili bir bilginiz varmi?

Herhangi bir problem gözükmüyor,cihazınızın ya da bilgisayarınız ayarlarını tekrar gözden geçirin.

mudvayne
05-04-2012, 20:11
http://g1204.hizliresim.com/w/5/440m7.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

QuestionMark
05-04-2012, 20:29
Herhangi bir problem gözükmüyor,cihazınızın ya da bilgisayarınız ayarlarını tekrar gözden geçirin.

Sizin konunuzdan kaynaklanan bir sey degil tabi, bir kac konuda daha yasadim bu sıkıntıyı, tapatalk ayarlarina ve cihaz ayarlarina goz attim fakat bir sonuca varamadim

Sessiz
05-04-2012, 21:33
Bendede aynı sıkıntı var tapatalk yapıyor sanırsam forum runner ile sıkıntı yok

Ogzhnozcn
05-04-2012, 21:40
Bence Tapatalk'da Tirnak isaretleri ve kesme isaretleri tanimlanmamis dolayisiyla isareti taniyamiyor ve ekrana soru isareti cikiyor.

QuestionMark
05-04-2012, 22:05
Bence Tapatalk'da Tirnak isaretleri ve kesme isaretleri tanimlanmamis dolayisiyla isareti taniyamiyor ve ekrana soru isareti cikiyor.

Hayir hocam tum turkce karakterleri tanimiyor, buyrun;
http://img.tapatalk.com/2e681302-ece1-3fd2.jpg

Ogzhnozcn
05-04-2012, 22:27
Kullanmadigim icin sadece tahmin yuruttum normaldir,olabilir.

QuestionMark
05-04-2012, 22:54
Kullanmadigim icin sadece tahmin yuruttum normaldir,olabilir.

Hocam estagfurullah bi yanlis anlasilma olmasin, bir sikayet niteligi tasimiyor o resim, sadece Sorunu aciklama amacliydi yanlis anlattiysam affola

SalihBxl
06-04-2012, 00:15
Hayir hayir ayni sorun bende de mevcut. Tapatalk ile alakali sanirim.

Tapatalk ile iPhone4 Cihazimdan Gonderildi.

QuestionMark
06-04-2012, 08:21
Anlamadigim kisim su hocam, herhangi bir konuya baktigimizda turkce karakterleri taniyor, fakat guncel haber paylasimlarinda bu sorun meydana geliyor, (örn: ı,ş,ğ,ç,ö,ü) su anda tumunu dogru gorebiliyorum