PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları iPhone 4s şarj problemi

WaGrAnT
29-03-2012, 09:31
Arkadaşlar 20 günlük 4s jailbreak yapılmış bi cihazım var tüm bildirimler konum servisleri kapalı 3g kapalıyken herşey normal yalnız 3g açıkken gece 2 gibi şarja takıyorum sabah 8de çıkartıyorum (daha önceki 3g,3gs.4g cihazlarımı hep bu şekilde kullandım) %96 şarj olmuş yada deşarj oluyo bilmiyorum yarım saat içinde %80e düşüyor öğlen 1e kadar sadece tlf görüşmeleriyle %25 e kadar düşüyor artı msj yazarken bile cihaz normaldenden fazla ısınıyor ben bunun normal olmadığına inanıyorum jailbreaksiz hiç kullanmadım bu hafta sonu restore etcem onu da denicem ama 4s kullanlardan da bilgi almak istedim hiç bu şekilde olan varmı ? Yada 4s lerin hepsi aynımı ?

ExirSourcei
29-03-2012, 23:38
Arkadaşlar 20 günlük 4s jailbreak yapılmış bi cihazım var tüm bildirimler konum servisleri kapalı 3g kapalıyken herşey normal yalnız 3g açıkken gece 2 gibi şarja takıyorum sabah 8de çıkartıyorum (daha önceki 3g,3gs.4g cihazlarımı hep bu şekilde kullandım) %96 şarj olmuş yada deşarj oluyo bilmiyorum yarım saat içinde %80e düşüyor öğlen 1e kadar sadece tlf görüşmeleriyle %25 e kadar düşüyor artı msj yazarken bile cihaz normaldenden fazla ısınıyor ben bunun normal olmadığına inanıyorum jailbreaksiz hiç kullanmadım bu hafta sonu restore etcem onu da denicem ama 4s kullanlardan da bilgi almak istedim hiç bu şekilde olan varmı ? Yada 4s lerin hepsi aynımı ?

Merhaba Kardeşim cihazınızın sürümü 5.0.1 ise ondan kaynaklanabilir 5.1 baya düzeltmeler olmuş şarj konusunda bende 4s 5.0.1 den 5.1 yükselttim şimdi iyi gidiyor (JB gözden çıkarıyorsunuz 5.1 geçmek için)

SaTuSa
30-03-2012, 09:47
Hem JB hemde kullanmakta oldugunuz surum ile alakali. 5.0.1 surumunu JB'siz bile kullansaniz yinede sarj seviyelerinde cok hizli dususler yasaniyor, birde JB eklenince fazla isinma da tadindan yenmez hale geliyor tabii. Arkadasin dedigi gibi 5.1 surumu ile bu sorunu toparladilar. Ben Jb'siz kullaniyorum cihazlarimi, 5.0.1 de ayni sizdeki gibi hizli dususler yasaniyordu bende de tabii sizden az daha gec oluyordu malum JB yoktu. Bazen sabah sarjdan aldiginiz anda 1-2 dakika icinde %2=%3 luk bir dusus oluyorsa, cihazinizi acip kapatin o degerler normale doner...

yemrekiraz
30-03-2012, 12:09
http://www.ikaynak.com/forum/52-sorunlar-%7C-cozumler-iphone-soru-cevap-destek-yardim/33846-iphone-upgrade-sonrasi-sarj-problemi-cozumu.html

bu konuya bakarsan belki işine yarar. Tamamen aynı sorunlar bendede vardı. sürümüde 5.1 çıkarmanı tavsiye ediyorum biraz JB siz kalacaksın ama içine sinen bir telefonun olacak ben 1 haftalık telefonu az kalsın üstüne para almadan galaxy s2 ile takas yapıyordum. Şuanda çok mutluyum ve JB yi bekliyorum

WaGrAnT
30-03-2012, 12:48
Evet haklısınız 5.1 e yükselttim sabahtan beri oynuyorum internette dolanıyorum daha %70 lerde bu kadar fark edeceğini hiç düşünmemiştim jb'siz çok sade geliyor ama her 2 saatte bir şarja takıp pilin ömrünü bitirmekten iyidir.

DeviLJoN
30-03-2012, 14:11
jb yüklü olan cihaz bataryayı çok harcar. Telefon bazen batarya hakkında tam bir belirtme veremez. Açıp kapattığınızda anlarsınız. Başka arkadaşlarda örnek vermiş yukarıda zaten. %86 iken kapatın. 1 dakika içinde açın; %88 veya 90'larda olur. Şuan jbsiz i4s var, 5.1 yüklü. 5.0.1 göre daha az şarj tüketiyor.

WaGrAnT
30-03-2012, 17:14
Yaa tmm biliyorum jb'li cihazla jb'siz cihaz farkını ama 2saatte %25 kaldığını da hiç görmemiştim hemde sadece 3 kısa tlf görüşmesi ve 5 dakika ikaynak.com'a girmekle heralde 5.0.1 en çok şarj problemi yaşatan fw