PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yurtdışından henüz gelmemiş telefonun pasaport kaydını yaptırmak ?

Flea
25-03-2012, 17:40
Amerika'dan gelen bir tanıdığım bana iphone 4s getirecek.Fakat kendisinin pasaportu dolu olduğu için kayıt işlemini yapamayacak.Fakat babam son bir ay içerisinde Türkiye'ye giriş yaptı ve son 2 yıl içerisinde pasaporta kayıt işlemi yapmadı.Yani tüm şartlar pasaport kaydı için uygun.

Lakin şöyle bir sorun var; babamın Türkiye'ye giriş tarihi 28.02.2012 ve Amerika'dan gelecek olan tanıdığımın Türkiye'ye gireceği tarih 29.03.2012 :D
tam 30 gün oluyor babamın ülkeye giriş yaptığı tarihten bu yana.Sormak istediğim şey şu; Riske atmamak için,tanıdığım kişinin almış olduğu iphone'un imei numarasını bize bildirse,telefon türkiyeye giriş yapmadığı halde onu pasaporta kayıt ettirebilir miyiz ? Telefonun yanımızda olmasına gerek yok diye biliyorum fakat Türkiye sınırları içerisinde olmadığını anlayabilecek bir sistemleri var mı ve ülke içerisinde olmayan telefonu kayıt ettirmeme riski var mıdır ?

Teşekkürler,İyi forumlar.

SalihBxl
25-03-2012, 19:43
Telefon ulkeye giris yapmamis olsa bile IMEI numarasi ile gidip pasaportunuza isletebiliyorsunuz. Ben gecen senelerde Turkiye'ye giris yaptigimda cihazi goturmeden bu sekilde pasaportuma kayit ettiriyordum.

DeviLJoN
25-03-2012, 21:37
Telefon gerekli değil, sadece imei ve cihazın modeli gerekiyor.Sisteme imei ile cihazın modeli giriliyor, Bu kadar..

Flea
26-03-2012, 00:29
Model dediğiniz MC60511 falan gibi iphone'un ayarlar menüsündeki ve aynı zamanda kutusunun arkasında yazan model ibaresi mi ? Yoksa iphone 4s olarak bildirmek yeterli midir?

SalihBxl
26-03-2012, 00:34
iPhone 4S diye bildirip IMEI numarasini vermelisiniz.

laheyl
26-03-2012, 06:40
Beyler eger sistem degismediyse ve ben yanlis hatirlamiyorsam kayit yaptirdiginiz operatirun sim karti takili olmasi gerekiyor ve btk dan bir sms geliyordu diye gatirliyorum yaklasik 2 sene once ben boyle yaptirdim hatta turkcell timden yapanda kuzenimdi gerek olmasa o sms yapmazdi benim turkcell hattim olmadigi icin benim cihazima kendi hattini takti ve o cihaza sms gelmesini sagladi ben boyle hatirliyorum

Arkadasm eger denersen deneyimini bizlede paylas tskler

Flea
26-03-2012, 20:29
Tabiki sonucu bildirecegim.Benim de icime kurt dustu yalniz simdi.Umarim bir sorun cikmadan kayit islemini yaparlar.Benim de kayit islemini yapacagim telefoncu arkadasimin kuzeni olacak.Simdiden sorayim oyleyse.Fakat ben de 4ay once bir kayit islemi yapmistim kendi pasaportuma ve sim kartin takili olmasi vs istenmemisti.Telefon da yanimdaydi.Bayideki sahis telefonu eline alip pilini cikarmisti imei numarasina bakmak icin o kadar.O yuzden telefonun gerekli olup olmadigi konusunda bir fikrim olmadigi icin bu konuyu acma geregi duydum.

Bir de sizce bugun Amerika'daki apple storedan alinan bir iphone 4s ios5.1 cikisli mi olur yoksa 5.0.1 mi olur arkadaslar bir fikriniz var mi bu konuda.Malum Jailbreaksiz yapamayanlardanim ios5.0.1 tercihimdir su anda.

laheyl
27-03-2012, 20:53
Tabiki sonucu bildirecegim.Benim de icime kurt dustu yalniz simdi.Umarim bir sorun cikmadan kayit islemini yaparlar.Benim de kayit islemini yapacagim telefoncu arkadasimin kuzeni olacak.Simdiden sorayim oyleyse.Fakat ben de 4ay once bir kayit islemi yapmistim kendi pasaportuma ve sim kartin takili olmasi vs istenmemisti.Telefon da yanimdaydi.Bayideki sahis telefonu eline alip pilini cikarmisti imei numarasina bakmak icin o kadar.O yuzden telefonun gerekli olup olmadigi konusunda bir fikrim olmadigi icin bu konuyu acma geregi duydum.

Bir de sizce bugun Amerika'daki apple storedan alinan bir iphone 4s ios5.1 cikisli mi olur yoksa 5.0.1 mi olur arkadaslar bir fikriniz var mi bu konuda.Malum Jailbreaksiz yapamayanlardanim ios5.0.1 tercihimdir su anda.

ya bu isin acikcasi amerika olunca bana gore hizli satisin oldugu bir yerdir orasi ve ellerindeki stoktaki urunler herzaman guncellendigi icin bu yuksek ihtimal 5.1 dir diye dusunuyorum 5.1 cikali 1 ay oldu nerdeyse

Flea
27-03-2012, 23:08
Bir gelişme oldu.iphone 4s alma konusunu rafa kaldırarak yeni ipad olarak değiştirdim siparişimi.Yeni ipad alındı,perşembe elime ulaşacak inşallah.Umarım daha hayırlı olur bu kararım.iphone 4 ile yola devam edeceğim ve ilk defa bir ipad kullanma şansı yakalayacağım.Teşekkürler yardımlarınız için.

SalihBxl
27-03-2012, 23:12
Bir gelişme oldu.iphone 4s alma konusunu rafa kaldırarak yeni ipad olarak değiştirdim siparişimi.Yeni ipad alındı,perşembe elime ulaşacak inşallah.Umarım daha hayırlı olur bu kararım.iphone 4 ile yola devam edeceğim ve ilk defa bir ipad kullanma şansı yakalayacağım.Teşekkürler yardımlarınız için.

Bende iPhone 4 ve 4s var hanima biraz duygu somuru yapa yapa iPad2 64gb aldirdim dogum gunumde. Simdi iphone ile sadece Alo diyorum, geri kalan hersey iPad ile devam. Guzel secim yapmissiniz.