PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nokia'dan iPhone'a Büyük Taş !

Ogzhnozcn
22-03-2012, 15:51
http://www.veteknoloji.com/resimler/haberler/20120322011348_nokia.jpg

Nokia'dan iPhone'a sert sözler!

Nokia'nın iPhone hakkındaki son açıklamasının, Apple'ı pek de memnun etmeyeceği kesin!

Apple'ın iPhone'u tanıtarak cep telefonunda adeta bir devrim yapmasının ardından piyasaya çıkan her telefon "iPhone katili" olmaya çalıştı. Nokia, üzerinde çalıştığı yeni telefonun "çığır açacağını" ve yeni telefonunun yanında iPhone'un "demode" kalacağını iddia ediyor.

Bu iddialı sözleri Nokia yöneticisi Ahtisaari Optiossa, Fin gazetesi Kauppalehti'ye söyledi ve iPhone'un "kötü tasarlandığını" öne sürdü. Gelecek telefon hakkında çok az bilgi olmasına rağmen Ahtisaari'nin bu sözleri beklentileri oldukça yükseltiyor. Yeni cihazın kullanıcı deneyiminde kökten değişiklik yapacak yeni bir teknoloji kullanacağı tahmin ediliyor.

Cihazın ne zaman piyasaya sürüleceği hakkında bir bilgi yok fakat Windows Phone'un büyümesine katkıda bulunacağı kesin.
Kaynak:veteknoloji.com

LuckyBlood
22-03-2012, 15:55
Sadece sözde kalıcak yine bence.Ama nolur ne biter görücez...

Xecutioner
22-03-2012, 16:07
Biraz zor Symbiandan vazgeçip güzel bir işletim sistemi yaparsa olur...

Ogzhnozcn
22-03-2012, 16:14
Evet,şu saatten sonra Symbian'dan hiçbirşey çıkmaz,İşletim sistemi önemli olan birkaç unsurdan biri.

Xecutioner
22-03-2012, 16:18
Sizce Nokia Symbian'dan vazgeçerse kendimi bir işletim sistemi yapar yoksa Andorid'e mi geçer?

Ogzhnozcn
22-03-2012, 16:25
Bence kendi işletim sistemini yapar bunu şuradan anladım Symbian Belle ile bir atak yaptı bu da cesaretini,girişimciliğini gösterir,geçse Belle'den önce geçerdi Nokia farklı birşeyler yapmanın peşinde Android'e lokma olmaz diye düşünüyorum.

LuckyBlood
22-03-2012, 16:27
Ben kendisi yapar olarak düşünmüyorum bence.İllaki güçlendirip iphone bir gözdağı vermek istiyceklerdir.Bundan dolayı bence kesin windows veya başka bir kuruluşla ortak yaparlar diye düşünüyorum.

leadertay
22-03-2012, 16:53
Androidle birşeyle yaparsa hem kendini hem androidi uçurur. Tabi önce güzel bir telefon şart...

Xecutioner
22-03-2012, 16:54
Nedense bende LuckyBlood'la aynı düşüncedeyim yılllarca Symbian'dan sonra doğru dürüst bir şey yapacağı insana şaka gibi geliyor[gl=12.gif]

QuestionMark
22-03-2012, 17:23
Sahsi fikrim, Nokia symbian'dan vazgecmez symbian'dan vazgecmedikce iphonu gecmeyi bir kenara birakalim, bir gun iphone yok olursa diye yerine bir alternatif bile olamaz

umit_math
22-03-2012, 17:40
windowsla anlastilar die biliyorum. symbian tam bi rezalet.

ilhan78
22-03-2012, 17:47
akıllı telefon devrimi symbian ile başladı,o zamanlar windows mobile'ın pabucunu dama atmıştı.
symbian şuan tabi ki ios ve android karşısında yetersiz.Nokia da zaten bu sistemi alt modellerinde kullanıyor.böyle devam ederse ucuz androidli cihazlarla baş etmesi bence zor.
ama üst segment cihazlarında windows ile yapılan ortaklık var,win 8 ile microsoft bu işi kotarırsa nokia uçar,
yoksa nokiada microsoftta mobile pazardan silinir.
hibrit modeller de (tablet,dizüstü karışımı) pazar payını etkileyecektir.

Xecutioner
22-03-2012, 17:52
Ben zaten Nokia'nın 808 PureWiev ile yeni işletim sistemi bekliyordum ama olmadı.

ilhan78
22-03-2012, 18:01
Ben zaten Nokia'nın 808 PureWiev ile yeni işletim sistemi bekliyordum ama olmadı.

bu saatten sonra yeni işletim sistemi zor.
yazılımcılar,ios ve andorid için çalışıyorlar,win 8 e kaydırmak zor olmaz ama symbian mybian bella della zor:)
win 8 tuttu tuttu ,yoksa nokia tarih olur.

Ogzhnozcn
22-03-2012, 18:25
Arkadaslar artik ios cigirindan cikti,nokia farkli yazilim da yapsa yakalayamaz win8 in de pek tutacagini zannetmiyorum bugun programlama dillerinin istatisliklerini inceledim objective c sert bir cikis yakalamis bu da gosteriyor ki mobil uygulamalar hizla artmis bu da gosteriyor ki iOs ciddi bir gelisme yasamis.

chessman0000
22-03-2012, 22:23
Nokia tuşlu telefon yapmaya devam etsin bence. elini eteğini çeksin Touch Sense pazarından.

DeviLJoN
23-03-2012, 00:22
microsoft ile ortaklar bunu herkes biliyor zaten, Win 7, 7,5 ve 8 phone işletim sistemleri yeni sistem. Androide göre daha seri ve hızlı bir sistem, eksikler var tabii ama iyi senkronize olurlarsa pazarda paylarını artırırlar.