PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları iphone acil yardım şebeke yok

toni_bg
29-10-2008, 22:09
arkadaşlar 2 gün öncesi komşumun oğlunun iphone sinin 1.1.4 ten 2.0.1 e geçiş yaptım problemsiz oldu normal şekilde çalışıyordu şuan iphonede şebeke yok artı ayarlara girdiğim zaman şebeke menüsü yok kendi kartımı taktım aynısı i"tunesten restore yaptım yine olmuyor yardımcı olurmusunuz arkadaşlar.

by_hope
29-10-2008, 22:53
dostum telefonu manuel olarak sıfırlamayı denedınmı ?

kırmızı kaydırmalı düğme görünene kadar uyu/uyan butonuna basılı tut ve aynı anda home tusuna'da ''en az 10 sanıye'' Apple amblemi görünene kadar basılı tut.

placebo
02-11-2008, 03:27
Aynı sorun bende de var. Bir arkadaşımın iPhone 3G'sini 2.0.1'den 2.1'e yükselttim. Cihaz yurtdışından gelmiş. Pasaportla IMEI kaydı da yapılmış. Ancak sürüm yükseltme işleminden sonra bu telefonla arama yapılamıyor. Önceleri No Service yazıyordu. Düzelir umuduyla restore ettim, ama nafile. Şimdi sinyal göstergesi beş noktadan ibaret. Yani arama yapmaya yetecek kadar değil. Kendi telefonum olsa neyse. Başkasının telefonu olunca durum biraz da aciliyet kazanıyor.
by_hope'un önerisini denedim, olmadı. İnternette epeyce araştırdım, bulduğum çözüm yollarını denedim, ama bir işe yaramadı. Yeniden restore etmek haricinde bir önerisi olan veya böyle bir problemle karşılaşıp çözebilen var mı?
Şimdiden teşekkürler...

Edit:
Elimdeki iPhone 3G, yukarıda da bahsettiğim gibi yurtdışından getirilerek pasaportla kaydettirilmiş. Ancak içinde TurboSIM yok. En azından şunları öğrensem, bana şimdilik yeter:
- 2.1 yüklü herhangi bir 3G, TurboSIM olmadan hiçbir şekilde arama yapamaz mı?
- 2.0.x yüklesem "No Service" derdinden kurtulur muyum?

placebo
06-11-2008, 02:21
Yanlış bilgi vermişim :) Telefon Türkiye'den alınmış ve garantiliymiş. Son olarak JB yaptım, hiçbir şebekeyi çekmediği halde sahibine gönderdim. Kendisi cihazı Genpa'ya götürmüş ve garanti kapsamında şebeke problemini çözdürmüş, "JB yapılmış, garanti kapsamından çıkmış" dememişler. Üstelik, telefon bugün yine bana geldi ve halen benim yüklediğim JB'li versiyon, 2.1 yüklüydü. Bu durum diğer JB yapanlara ne kadar emsal teşkil eder bilmiyorum, yine de kimseyi cesaretlendirmek de istemem. Ama bilginiz olsun diye yazayım dedim.

[JW]
06-11-2008, 02:26
Bu konu önemliydi.Bizimle paylaştığınız için teşekkürler.Hem belki bazı arkadaşları cesaretlendirir.  [:)]

Bu konuda kişisel görüşümü de belirteyim.En başta kontrol edecek adam bilgili olmalı ki gördüğümüz kadarıyla yetkililer o kadar bilgili değil.Kim kontrol edipte jb li olduğunu anlayacak yada neden kontrol edecekler.Garantiyi jb yüzünden iptal etmeleri biraz gibi görünüyor.Hiç sanmıyorum..

placebo
06-11-2008, 02:35
Ya bilgisizdirler, ya inisiyatiflerini kullanıyorlardır, ya da kaçak yazılım yükleyince garanti kapsamından çıkması bir şehir efsanesidir. Aslında garantili bir laptop'a crackli bir program yükleyince nasıl laptop'ın garantisi gitmiyorsa, aynısının iPhone için de geçerli olması gerekir. Tabii yine de Allah düşürmesin diyeyim [:)]

[JW]
06-11-2008, 02:40
author=placebo link=topic=918.msg4322#msg4322 date=1225931744]
Ya bilgisizdirler, ya inisiyatiflerini kullanıyorlardır, ya da kaçak yazılım yükleyince garanti kapsamından çıkması bir şehir efsanesidir. Aslında garantili bir laptop'a crackli bir program yükleyince nasıl laptop'ın garantisi gitmiyorsa, aynısının iPhone için de geçerli olması gerekir. Tabii yine de Allah düşürmesin diyeyim [:)]

İşte bu çok değişik bir bakış açışı. [8D]

placebo
07-11-2008, 16:19
Garantinin gidip gitmediğiyle ilgili bir başka forumdan aldığım birkaç mesajı kopyalıyorum:

canyucel adlı kullanıcının yorumu:

]Bu konuda kanıt gösterilerek herhangi bir açıklama yapıldı mı göremedim forumda ancak yapıldıysa bile göremeyen arkadaşlara rehber olması için daha öncesinde Jailbreak yaptığım ve dün garantiye verdiğim iphone ile yaşadığım garanti maceramı anlatmak istiyorum. Gerçi çok uzun sürmedi bu macera ama yinede o kısa sürede içim içimi yemişti doğrusu . Evet arkadaşlar belki geçen haftalarda bu konu üzerinde jailbreak konusu hakkında yardım amaçlı açtığım konuyu görmüşsünüzdür. Orada Turkcell'den aldığım garantili iphoneuma jailbreak yaptığımı belirtmiş ve bazı arkadaşlardan biraz tepki almıştım garantisi iptal oldu vs. şeklinde. Neyse geçen hafta iphoneum açılırken (elma logosu görülüyorken) aklıma ölü pixel olup olamayacağı aklıma geldi ve siyah ekran üzerinde ölü pixel var mı yok mu diye aramaya başladım. Herhalde içime doğmuş olacak ki iphoneum üzerinde bir adet ölü pixel gördüm. Ürüne dün restore çektikten sonra Ankara Necatibey caddesi üzerinde bulunan Genpa'ya götürdüm ve ölü pixel olduğunu bildirdim. Teknik serviste çalışan eleman ürünü aldı ve bana bir fiş verip bu fişle internetten ürün takibini yapabileceğim söyledi. Neyse peki aldım fişi. Bu arada sadece ürünü aldılar kutusunu, aparatlarını vs. hiç almadılar. Diğer gün internete girip kontrol ettiğimde ürünün işleminin bitmiş olduğunu ve teslim alınabileceğinin yazıldığını gördüm. O hızla tekrar Genpaya gidip ürünüm hakkında bilgi almak istedim. Ürün elime geçmiş olduğunda ise Jailbreak yapılmış ve üzerinde bir tane ölü pixel olan iPhone'umun jelatini falan herşeyiyle sıfır iPhone ile değiştirildiğini gördüm. Yani forumda bazı arkadaşların dediği gibi jailbreak yapılıp restore çekilirse herhangi birşeyi anlamıyorlar ve ürününü aynen değiştiriyorlar. Garantili ürün alıp jailbreak yapmaktan korkan arkadaşlar bence bu yazıdan sonra birkez daha düşünsünler Tabi restore çekmeden götürürsek ne olur bilemeyeceğim ama allahtan benim sorunum ölü pixeldi ve telefon açılabilir durumdaydı... İşimi riske almayıp restore çekerek götürdüm ve hiç bir sorunla karşılaşmadım Ayrıca ürünü satıyorum sıfır şekliyle Dükkanım sayfasında görebilirsiniz ürünümü

clubberth adlı kullanıcının yorumu:

]Arkadaşlar içiniz rahat olsun geçen hafta turkcellden aldığım iphone 3g 8gb ımı otobüsten inerken düşürdüm ve şebeke problemi oldu yani bozuldu tabiiki JB yapılmıştı. DFU modda restore edip ankara necatibeydeki teknik servise götürdüm ertesi gün mesaj telefon yapıldı alın die şok oldum tabiii korka korka gittim anladılar jb olduğunu diye bi baktım kadın yeni kutudan bir adet iphone çıkarttı verdi ogün akşama kadar ağzım kulaklarımda gezdim...

turanX adlı kullanıcının yorumu:

]Arkadaşlar bende telefonumu jailbreak'li kullanıyorum zaten jailbreak yapmadan bu telefon kullanılmaz, daha önce motorola rokr e6 (Linux işletim sistemli) telefonum vardı bunuda modlu firmware ile kullanıyordum ve birgün başka bir bir modlu firmware yüklerken cihaz bozuldu açılış ekranında takılıp kalıyordu ve cihaz hiçbir şekilde pc üzerinden firmware yüklenemez hale geldi, mecburen servise götürdüm kendim pc üzerinden hamgi firmwarenin yüklü olduğunu görebiliyordum servisinde anlayıp garanti kapsamı dışında diyeceğini zannettim tam 1 ay serviste bekledi (KVK) verdikleri fişten arada bir internet'ten durumunu takip ettim bir üst seviyeye gönderildi felan deniyordu, 1 ay sonunda telefonuma mesaj geldi telefonunuz hazır alabilirsiniz, almaya gittiiğimde jelatinlleri üzerinde sıfır bir telefon verildi, anlayacağınız modlu firmware yüklü olduğu belli olduğu halde teknisyenler bunu anlayamamıştı....
Jailbreak yapmaya devam...

ankara1234 adlı kullanıcının yorumu:

]Dün ölü pixel şikayeti ile JB'li telefonumu verdim bugun sabah sıfır kutuda aldım.

Durum böyle. Eh, artık siz bilirsiniz [:D]

placebo
17-11-2008, 02:41
SONUNDA "şebeke yok sorunu" çözüldü!

3G için çözümü http://www.ikaynak.com/forum/ynt-iphone-3gde-no-service-hatasi-icin-cozum-t1281.0.html;msg5542;topicseen#msg5542 adresinde bulabilirsiniz.

2G için çözüm ise http://www.ikaynak.com/forum/iphone-2gde-no-service-hatasi-icin-cozum-t1282.0.html;msg5546;topicseen#msg5546 adresinde.