PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları İphone Wifi sorunu

monkey123
14-03-2012, 18:00
Merhaba arkadaşlar iphone 3GS sahibiyim eskiden hiç bir problemim yoktu. Telefonu kitlediğimde wifi sorunsuz bir şekilde bağı kalıyordu.[İos 5.0.1]. Ama şuan telefonu tuş kilidine aldığımda wifi bağlantısı kopuyor 3G yazıyor kilidi açtığımda ise tekrar sorunsuz bir şekilde wifi bağlı olmaya devam ediyor kullanırken sorun yok ama kitlediğimde yine wifi kopuyor. Mesela ben bir uygulama indiriyorum diyelim telefonu kitliyorum wifi kopunca indirme yarıda kalıyor.Şuanki versiyonum İos 5.1.0. Çok endişeliğim benim telefonum mu arzalı? Sorun yazılımsal mı donanımsal mı? Bu arada telefonumdan hücresel veriyi iletimini kapatınca bu sorun ortadan kalkıyor. Ekranı kitlediğimde kesilme olmuyor.Restore etmeme rağmen düzelmedi. Hiçbir zaman telefonum jailbreak edilmemiştir...

monkey123
14-03-2012, 19:24
Arkadaşlar yalvarırım yardım edin.

dreamondata
14-03-2012, 19:51
wifi kitlendiğinde de açık kalsın istiyorsan telefon jb li olmalı ve cydia dan örnek olarak insomnia yı yüklemelisin...

monkey123
14-03-2012, 19:54
Ama eskiden öyle birşey yoktu. Gayet güzel bir şekilde kitlediğimde açık kalıyordu bu hafta başladı. Sendede iphone 3Gs var sanırsam aynı durum mu söz konusu?

dreamondata
14-03-2012, 20:02
iphone 3gs var 3.1.3 versiyonundan güncel 5.1 versiyonuna kadar tüm versiyonları kullandım. Ama hepsinde wifi kilitlendiğinde kopuyordu kopmasın diye bende insomnia kuruyordum.

monkey123
14-03-2012, 20:19
Bende kopmuyordu İos 5.1 e yükselttikten sonra oldu aletimde jailbreakli değil ve yapmaktan çekiniyorum. Yardımınız için teşekkür ederim.

monkey123
15-03-2012, 10:52
Arkadaşlar sorunu çözdüm. İphone u tekrardan sıfırladım. Benim iphone bir uygulama ile çakışıyor bu yüzden o sorun ortaya çıkıyormuş. İphonu tekrar sıfırladım tamamen açılıştada bu iphonu yei bir iphone olarak ayarla dedim. Daha sonrasında sadece güvendiğim uygulamaları herkes tarafından kullanılan uygulamaları yükledim sorun çözüldü.