PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları Bu nasıl sorun anlamadım ? (Şarj ve sim ile ilgili)

thenewcem
05-03-2012, 12:44
Merhaba Arkadaşlar,

Cihazım 3G S 32 gb yurtdışı...

Cihaz bana geldiğinde versiyon 4.3.5 baseband 5.15. di.. Uzun araştırmalar sonucu hiç bilmememe rağmen cihazın basebandını ipad basebandına yükseltip jailbreak ve unlock yaptım... Ancak untethered olmasını istediğim için versiyon 5.0.1 e yükselttim ve untethered yaptım.. Ve unlock işlemini de hallettim

Herşey buraya kadar normal.

Fakat cihazın şarjı çok çabuk gidiyor.. Bunun basebandla ilgili olduğunu biliyorum.. Fakat şarj yüzdesi bazen uzun süre belirli bir rakamda takılıyor..

Herhangi bir uygulama açmak istediğimde ise telefon kapanıyor.. Açmak istediğimde açılmıyor... Daha sonra simkartı çıkarıp açmayı denediğimde açıyor ve sonradan simkartı taktığımda telefon kapanıyor.. Telefonu şarjda simkartıyla kullanabiliyorum.. Ama şarjdan çıkardığımda bir süre kullandıktan sonra şarj düşüyor ve herhangi bir uygulamaya bastığım anda kendisini kapatıyor..

Konu hakkında bilgisi olan yada daha evvel başına gelmiş olan arkadaşların yardımlarını rica ediyorum..

İyi Forumlar...

thenewcem
13-03-2012, 15:30
Kimse bilmiyor sanırım...

pentacik
13-03-2012, 22:56
Anlattigin problem yapmis oldugun jailbreakten kaynaklaniyora benziyor. Istersen jailbreak yapmis oldugun programin telefonun ile uyumlu olup olmadigini oku. Eger sorun yoksa bastan kur.