PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları iphone 4 home tuşu geç algılama

ewrener
04-03-2012, 15:23
Arkadaslar ip4 5.0.1 kullanıyorum . home tuşuna bastıgımda telefon 2 saniye sonra acılıyor yani eskiden iphone 3g kullanırdım o b,le daha hızlıydı. bu 3. iphone 4 üm digerlerinden herhangi boyle bi sorun yoktu ama bu boyle. telefon sarjdayken ya da oc ye baglıyken gayet stabil ama normalde kilit ekranında home basınca ilk acılıs 2 san,ye suruyo daha sonra yapınca normale donuyor. defalarca restore ettim ama yine de duzelmedi. sorun neden olabilir?

Ogzhnozcn
04-03-2012, 15:38
Kalibrasyon yapmanızı öneririm,farkını göreceksiniz.

Adım adım uygulayın;

1- Borsa ya da hava durumu uygulamasını açın.

2- Uygulama açıkken kilit tuşuna basılı tutarak cihazın kapanma öncesinde ekrana gelmesini bekleyin.

3- Bu ekrandayken Home tuşuna uzun süre basılı tutun. Kapanma ekranı kaybolup ana ekrana geri dönecektir.

ve kalibrasyon başarıyla yapıldı :)

ewrener
04-03-2012, 15:57
Kalibrasyon yapmanızı öneririm,farkını göreceksiniz.

Adım adım uygulayın;

1- Borsa ya da hava durumu uygulamasını açın.

2- Uygulama açıkken kilit tuşuna basılı tutarak cihazın kapanma öncesinde ekrana gelmesini bekleyin.

3- Bu ekrandayken Home tuşuna uzun süre basılı tutun. Kapanma ekranı kaybolup ana ekrana geri dönecektir.

ve kalibrasyon başarıyla yapıldı :)

hocam denedimşu an için işe yaradı evet :) teşekkür ederim. ama anlamadıgım 1 aylık bile olmadı iphonumu alalı neden boyle oldu.

Ogzhnozcn
04-03-2012, 16:06
Zamanla olabiliyor,teknolojik cihazlarda normal birşey,zaman zaman uygularsanız faydasını görürsünüz.Rica ederim,güle güle kullanın.

ewrener
04-03-2012, 16:11
Zamanla olabiliyor,teknolojik cihazlarda normal birşey,zaman zaman uygularsanız faydasını görürsünüz.Rica ederim,güle güle kullanın.

bir de bi sorum daha olacak hocam. 5.0.1 deki safaride bi yavaslık var mı* mesela ikaynak web sitesine girdigimde anasayfa da asagı yukarı kaydırmalarda takılma olabiliyor ya da buyutup kucultmelerde de takılma oluyor bu baska sitelerde de oluyor.. daha once 4.3.3 kullanmıs biri olarka boyle bi sorun yoktu. sizde denermisiniz ikaynak sitesine ip4 ile girerek

Ogzhnozcn
04-03-2012, 16:14
Test ettim ancak herhangi bir takılma yok,Cihazınız kasıyor olabilir,Cydia eklentilerinizi azaltın.

ewrener
04-03-2012, 16:21
Test ettim ancak herhangi bir takılma yok,Cihazınız kasıyor olabilir,Cydia eklentilerinizi azaltın.

cihazı restore ettim ve su anda jb siz oyle denedim ve kasılma mevcut. şu sekilde kasılıyor ; ikaynak forum ekranında biraz ekranı büyültüp hızlıca asagı indigimde takılarak iniyor ya da cıkıyor.. acaba benim sorunum donanımsal mı.
şu anda elimde bir de iphone 3 gs var onla da denedim takılma olmuyor.. cok ilginc..

Ogzhnozcn
04-03-2012, 16:28
Hayır dediğiniz takılma muhakkak olacaktır ve normal birşey :) malum göz en ufak sektelemeyi görüyor o herkezde olacaktır,gayet normal.

ewrener
04-03-2012, 17:11
Hayır dediğiniz takılma muhakkak olacaktır ve normal birşey :) malum göz en ufak sektelemeyi görüyor o herkezde olacaktır,gayet normal.

walla hocam iphone 3gs bariz bir sekilde takılmadan geziniyor site icinde ama benim kafasız ip4 üm sacmalıyor:) aynuı şey facebookta da oluyor benim ip4 yavaslıyor bazen kasıyor ama 3gs kasmıyor acaba baska bi pc den restore etsem faydası olurmu? belkide benim pc de sorun vardır ya da fw m de?

Ogzhnozcn
04-03-2012, 17:27
Hayir bir fark olmaz,restore heryerde restore dir:) cihazinizda yuklu eklentilerden kaynaklanir ancak restore sonrasi denediginize gore normaldir.