PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları 3Gs Modem Olarak Kullanma

tameciselim
29-02-2012, 23:11
Merhabalar herkese. 5.0.1 sürüm yüklü olan 3Gs'imi modem olarak kullanıp 10.6.8 Mac OS X yüklü olan şu eski MacBook'umdan internete girebilmek istiyorum... Ama nasıl yapacağımı bir türlü bilemedim... Telefonda daha önceki sürümlerde ağ paylaşma varmış sanırım ama benimkinde yok ve bir arkadaş da Cydia'dan kurulan bi program aracılığı ile vistada nasıl yapılacağını anlatmış fakat Mac için anlatan olmamış. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Yurtdışında öğrenciyim ve internete giremiyoruumm :)

serdarkurt
29-02-2012, 23:14
Ayarlar-Genel-Ağ-Kişisel Erişim Noktasını açın eğer pasifse açamıyorsanız internet yapilandirma ayarlarını yapmanız gerekmektedir. Ayrıca bir defaya mahsus burdan açtıktan sonra kısayol olarak ayarlar üst sıralara yerleşecektir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

tameciselim
29-02-2012, 23:27
Ayarlar / Genel / Ağ sekmesine geldiğimde alt alta şunlar var;
3G'yi Etkinleştir Aktif
Hücresel Veri Aktif

Hücresel Veri Ağı

VPN Bağlı Değil
Wi-Fi Bağlı

bunların dışında hiç birşey yok bu sayfada...

DeDeLi
29-02-2012, 23:40
Hücresel Veri Ağı'na girin en altta internet paylaşımı bölümü var orada APN kısmına küçük harflerle internet yazın.

bloother
01-03-2012, 00:31
Hattınıza tanımlı internet paketiniz yoksa bu size pahalıya mal olabilir ayrıca.

tameciselim
01-03-2012, 00:39
yok hattıma tanımlı internet paketi var o sorun değil onu ayarladım da, o dediğiniz gibi APN kısmına internet yazdım küçük harflerle... şimdi ne yapmam gerek.. süreci bana tam olarak anlatabilirseniz sevinirim.. acemisiyim bu işin...

bloother
01-03-2012, 01:00
Öyleyse "Hücresel veri" ve "3g'yi etkinleştir" aktif hale getirin. Ayarların en başına dönün Kişisel Erişim noktasını aktifleştirin. Ve telefonu bilgisayarınıza usb ile bağlayın.

tameciselim
01-03-2012, 02:14
tamamdır çok teşekkür ederim şu anda bağladım o şekilde giriyorum... inanın nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum şu anda çok sevinçliyim :) ama hazır eliniz değmişken bi soru daha sormak istiyorum.. bu akşam başladı o da telefonumda.. Telefon tabına girdikten sonra ne arama yapmaya ne herhangi bir şeye basmaya zaman kalmadan aniden atıyor oradan telefon. bunu düzeltmek için restore edip sync from backup mı yapmam gerekli acaba yoksa başka bi sebebi veya yöntemi var mıdır? sorunu daha net açıklayayım, birini aramak için "telefon" a basıyorum. 1 - 2 saniye açık kaldıktan sonra çat diye atıyor ama hala arka planda çalışır gözüküyor.

tamamdır bu sorunu da çözdüm sanırım.. en azından şu anda öyle gözüküyor... size bunları sormadan önce forumda başka bi başlık altında My3G adlı bir yama görmüştüm cydia yaması. onu kurmuştum ondan sonra başlamıştı. bunu yazdıktan sonra aklıma geldi ve kaldırdım cydia'dan ve sorun düzeldi... :) seviyorum bu iKaynak'ı :) herkese iyi kaynaklar :)