PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları 3 GS yi 5.0.1 den 4.3.3 e düşüremiyorum

sjanaz55
29-02-2012, 13:36
Merhaba,

İphone 3Gs telefonumu arkadaşım 5.0.1 e yükseltmiş
fakat telefon sim kart takılı iken devamlı kapanıyor.
garanti için gönderdiğimizde sorunun kullanıcı hatası olduğu söylendi.
sim kartı çıkardığımda telefon kapanmadan çalışıyor fakat sim kart takıldığında kapanıyor.

orjinal 4.3.3 fw yi indirdim ve Shift+Restore ile döndürmeyi denedim fakat "3194" nolu hata kodunu aldım.
sanırım farklı bir yok izlemem gerekecek downgrade yapabilmem için.

telefonu itunes üzerinden tekrar 5.0.1 e restore etmem çözüm olabilirmi? yoksa daha alt sürümlere düşürmek çaremidir.

Jailbreak yapılmadığı için normal yollardan nasıl versiyon düşürülür bilemiyorum.
Yardımcı olursanız sevinirim

Teşekkürler

neco1905
29-02-2012, 15:01
tam anlamam ama tinyumbrella diye bi programla düşürüyosun sanırım ama yükseltirken shsh kaydı almak gerekiyordu galiba

sjanaz55
01-03-2012, 09:48
Telefon Jailbreak olmadığı için emin olmadan işlem yapmak istemiyorum.
SHSH kaydıda alınmadı.
itunes üzerinden yeni versiyon kuruldu ve şuanda simkart takınca telefon kapanıyor.

DeMo
01-03-2012, 18:22
Farklı sim kartlarla da denediniz değil mi ? Çok ilginç bir şey.. Eğer tüm sim kartlarda aynı şeyi yapıyorsa cihazı 5.0.1 ile yeniden restore edersiniz. Umarım düzelir ama eğer yazılım atmakla düzelse idi servis'de aynı şeyi yapardı. Muhtemelen donanımsal bir sorun oluşmuştur ama her halükarda cihazı restore edip bakmak gerekir. Farklı sim kartlarla da denemekte fayda var.

Ayrıca alt sürümlere dönmek için o sürümler için SHSH kaydınız olmalıdır. Daha önce hiç jailbreak yapılmadıysa veya TinyUmrella programını hiç kullanmadıysanız boş yere uğraşmayın çünkü SHSH kaydınız yoktur. Şuan eski sürümler için kayıtta alamazsınız. Yani mecburen 5.0.1'i kullanacaksınız.

Ayrıca cihaz darbe almamışsa veya herhangi bir sıvı teması yoksa, bu kullanıcı hatası diyemezler. Restore sonrası aynı sorun devam ederse bence hakkınızı yasal yollarla arayın.