PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları 3gs wifi sorunu

leadertay
29-02-2012, 10:15
Arkadaşlar çok araştırdım ama hiçbiyerde sorunuma çözüm bulamadım. 3gs 5.0.1 (jailbreaklı) kullanıyorum. Telefonun wifi si zaman zaman hiç bir wifi bulamıyor evdeyken işteyken bağlı bulunduğum ağları bile görmüyor. Taki telefonu kapatıp tekrar açana kadar. Kapatıp açtıktan sonra herşey normale dönüyor. Bir çözüm yolu olan var mı ?

laheyl
29-02-2012, 13:27
Peki bu durum nezamandir olusuyor versiyon guncelemesinden sonrami yoksa jb den sonrami yahut cihaz fiziki bir mudehaleye maruz kaldimi

Ogzhnozcn
29-02-2012, 15:56
Cihazın commboard'unda hata gozukuyor,temassızlık vs. olmalı,restore edin deneyin problem hala devam ediyorsa,yetkili servis'e danışın.

leadertay
29-02-2012, 16:52
durum aldığımdan beri yani 2 aydan beri oluşuyo. işletim sistemi direk 5.0.1 den jailbreak lı başladım denebilir. bi fiziki müdahele olmadı aldığım günden beri çift taraflı kılıfla ve ekran koruyucuyla kullanıyorum. kendi başıma jailbreak yaparken bi iki kere restore ettim zaten sonuç aynı. hemen altında ki kişisel erişim noktası kaynağının bi içine girilebiliyor bir girilemiyor. içine girdiğim zaman da içinden içinde bi işlem yapamıyorum bunla ilgilimidir acaba

DeDeLi
29-02-2012, 16:56
3G veya Edge baglantilarini paylasabilirsiniz kisisel erisim noktasi ile.İnternete baglandiginiz da otomatik olarak aktiflesir.Ayarlar / genel sifirla dan ag ayarlarini sifirlamayi deneyin.

Saygılarımla...

leadertay
29-02-2012, 17:00
dedeli kardeş yukarda da dedim ya telefonu full restore ettim sonrasında gene aynı sorunla karşılaşmaya devam ettim. yani bırak ağı telefonu sıfırladım yemedi gene :)

leadertay
29-02-2012, 17:05
commborda ki bi hata açıp kapayınca düzelir mi ?
Cihazın commboard'unda hata gozukuyor,temassızlık vs. olmalı,restore edin deneyin problem hala devam ediyorsa,yetkili servis'e danışın.

Ogzhnozcn
29-02-2012, 17:08
commborda ki bi hata açıp kapayınca düzelir mi ?

Hayır maalesef düzelmez,Commboard'da olan hatalar donanımsaldır.

DeDeLi
29-02-2012, 17:09
dedeli kardeş yukarda da dedim ya telefonu full restore ettim sonrasında gene aynı sorunla karşılaşmaya devam ettim. yani bırak ağı telefonu sıfırladım yemedi gene :)

Ben restore ettiginizi okudum zatwn belirtmissiniz onu.Bazen restore yemiyor sizin soyleminizle.Sadece oneri sundum size.Cihaz jbsiz olsa tum icerik ve ayarlari sifirlayin diyecegim size.Wifi ile ilgili yasadigim sorunda 12 kez restore hicbir ise yaramadi ama sifirlamak ise yaradi.Yedekleri cihaza yuklemeyin tekrar

Saygılarımla...

leadertay
29-02-2012, 17:24
deneyip görücem tüm içerik ve ayarları sıfırlıcam buraya yazıcam sonuçları dedeli teşekkürler. tüm içerikleri ve ayarları sıfırla dediğimde neler gider ?

DeDeLi
29-02-2012, 17:41
Cihaz jb li ise denemeyin.Ben restore sonrasi denedigim icin neler gider net fikrim yok.Cihaz bostu zaten denedigimde

Saygılarımla...

leadertay
16-03-2012, 10:17
cihazım jb li olduğundan dolayı tüm ayarları sıfırla diyemedim. bende appstoreden indirdiğim bütün programları kaldırdım. daha önce defalarca ağ ayarlarını sıfırla dediğimde gene aynı sorunla karşılaşmıştım ama bu sefer ağ ayarlarını sıfırla dediğimde 4 günden beri test aşamasındayım şuana kadar sorunu bir daha yaşamadım. birde tanımlı olan ağlarımdan dışarıda olduğum sırada wifi mi açık tutmamaya gayret ediyorum.
teşekkürler...

leadertay
30-05-2012, 14:01
Zaman zaman yaşamaya devam ettiğim bu sorun 5.1.1 den sonra hiç bir şekilde kalmadı arkadaşlar...