PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MacBook Air Uygulamalari

ChuckBartowsKi
29-02-2012, 00:32
Selam arkadaslar ,

Bugun elime MacBook Air gecti benim tasarim olarak hafifligi hizi ve diger bir cok yani cok hosuma gitti. Bende yillardir sure gelen windows aliskanligimi sanirim yendim[:)]

Fakat ben MacBook hakkinda pek bilgi sahibi degilim. Yazin 1 ay falan bulundugum yerde iMac vardi o kadar. iPad ve iPhone kullaniyorum uzun suredir ozellikle iPhone konusunda bilgim var. Simdi biraz bakindim Apple Store'dan 2-3 uygulama indirdim burada Mac kullanan veya Mac uygulamalari hakkinda bilgileri olan tavsiyeleri olan arkadaslar yazabilirse hem ilerde duzenler guzel bir arsiv yapariz hemde bana baya yardiminiz dokunur :)

Torrent programi , movie maker benzeri basit yapili bir program , photoshop programi ariyorum. Ayrica her turlu eglenceli ve yararli uygulama oyun bana cok yardimci olacaktir :)

Simdiden tesekkurler.

Ogzhnozcn
29-02-2012, 06:41
Uygulamalar,macbook air icin ozel olarak Ayrilmaz,Bildiginiz programlarin sonuna "Mac OS X" yazarsaniz internetten isletim sisteminize uygun bicimini bulup indirebilirsiniz.

durmusarda
29-02-2012, 09:57
Mac kullanan veya Mac uygulamalari hakkinda bilgileri olan tavsiyeleri olan arkadaslar yazabilirse...
Sanirim baslikdan dolayi bi yanlis anlasilma olmus arkadas zaten genel mac uygulamalari oldugunu yazisinda belirtmis.

Torrent programi olarak bittorrent var ben cok memnunum kendi sitesinden mac icin ucretsiz olarak indirebilirsin.

Movie Maker turevi ise iMovie var ki turevi bile denemez fark atar genelde yeni Maclerde icinde geliyor benim oyle oldu ama mac inde bulunmuyorsa mac app storedan satin alabilirsin.

Photoshop programi icin ise pm aticam ordan bakabilirsin.

ChuckBartowsKi
29-02-2012, 17:14
Evet genel mac uygulamalari hakkinda baslik biraz yanlis oldu.

VLC Media Player tavsiye ederim ben her turlu filmi calistiriyor neredeyse.

ChuckBartowsKi
06-03-2012, 22:08
Arkadaslar program guncel kalsin ki herkes faydalanabilsin eminim yeni mac alan bir cok kisi vardir :)

2. Tavsiyem oyun olarak : Red Crucible 2 biraz kasiyor fakat cok guzel oyun COD havasinda :) Apple storeda bedava...