PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları itunes es zamanlama sonrasi kisilerdeki tum numaralarım gitti

bboybossy
26-02-2012, 15:26
merhaba konuya en basından baslamak istiyorum. 2011 yaz sonu ingiliz birinden aldıgım iphonu4 u turkıyede calıstırmak icin yurt dısında yasayan bir turk pasaport una GSM sirketlerinden birine giderek cihazi kaydettirmemin yeterli olacagini soylediler. fakat aldıgım telefon kapalı oldugu icin telefon tamiri yapan bir shop a girdim ve bu sorunu giderip gideremeyecegini sordugumda ''-hallerderim ama buna gevey lazım'' demisti. ben gevey in hala ne oldugunu bilmesem de anladim ki yasal olmayan yoldan telefonu acmıs. sonrasında icine ''cydia'' ve harici programlar eklemis. bana bunların cok yararlı olacagını soyledi. 2 ay gibi turkiyede telefonum bu sekılde, 3 ayda danimarka da baska bir sim kartla sorunsuz calısti. cok fazla program yukledim kaldirdim... turkiyeye geleli 2 gün eski sim kartım sorunsuz sinyal verdi ta ki 30 ytl lik kredi yukledim sinyal sorunları, 3dk30dk arası telefonda sinyal ve gsm operatorunun adı tamamen kaybolur oldu! sorunun aslında nerden kaynaklandıgı konusunda 2 sey var kafamda. 1ci si sim kart tan olabilir. 2ci si winterboard restart istiyor durmadan, sorun winterboard tan olabilir. winterboard ve tum programları silmek kaldırmak istedim ama internetten arastırdım ki iphone da gevey olanların telefonlarının tekrar acılması mumkun olmayacagı yazıyordu. elbette kimse parasıyla aldıgı bir iphone u bu sekilde riske atmak istemez.

sizden yardım istiyorum ne yapmam gerekli bu konuda?

diger bir sorun itunes imden bir programla kisi listesini e mail ime yolladım es zamanladım, butun numaralarım silindi :( e mailime gelen kisilerim yedek klasorunde ki numaraları nasıl tekrar yukleyebilirim?

yardımız icin simdiden tesekkurler.

DeMo
28-02-2012, 18:51
Anladığım kadarıyla öncelikle cihazı restore etmek istiyorsunuz.

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki; cihaz sim kilitli olduğu için gevey denilen aparatla kullanabiliyorsunuz ve şuan son sürüm olan 5.0.1'i direkt olarak yüklerseniz baseband sürümü yükselecek ve cihazı bir daha geveyle dahi kullanmayacaksınız. Dolayısıyla ne yaparsanız yapın orijinal sürümle cihazı restore etmeyin. Bunun yerine sn0wbreeze programıyla hazırlayacağınız custom sürüm kullanmalısınız. Bu sayede cihaza son sürüm olan 5.0.1 yüklemenize rağmen baseband sürümünü korumuş olacaksınız yani sabit tutmuş olacaksınız ki cihazı tekrar kullanabilmeniz için bu çok önemlidir.

Bu arada cihazı istediğiniz her sürümle restore edemezsiniz.. Apple size sadece son sürümü yüklemek için izin veriyor. Daha eski bir sürüm yüklemek için sürüm için alınmış SHSH kaydı olması gerekiyor. Cihaz daha önceden jailbreak yapıldığı için muhtemelen bazı sürümler için SHSH kaydı olabilir. Fakat 5.0.1 iPhone 4 için sorunsuz bir sürüm olduğu için bunu yüklemeniz de herhangi bir sakınca yok. Dolayısıyla kafanızı karıştırmak istemem. Fakat SHSH kaydı ile ilgili bilgi sahibi olmak isterseniz forumda arama yaparak bir çok konuya ulaşabilirsiniz.

Sonuç olarak aşağıda linkini verdiğim konuya bakarak kendiniz için bir custom sürüm hazırlayın ve cihazı restore ederken kesinlikle bunu kullanın... Cihazı restore ettikten sonra şebeke sorunlarınızın biteceğini düşünüyorum. Aksi takdirde sim kart ile ilgili sorun da olabilir ve değişimi gerekebilir.

http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/32415-ios-5-0-1-untethered-jailbreak-sn0wbreeze-v2-9-1-a.html

Diğer sorunuza gelirsek; email adresinizdeki kişilerim yedek dosyası muhtemelen bilgisayarınızda duruyor ? Bunu tekrar kendinize mail atın. Tabi iPhone'da kurulu bir mail adresine atın ve gelen maili iphone üzerinde açtığınız zaman zaten sizi yönlendiriyor.. .... kadar kişi... rehbere ekleyeyim mi diye soruyor. Çok kısa sürede rehber olduğu gibi geri gelir.