PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uygulama Sorunları iphone 4s Kamera otomatik odaklama ve ters çekim sorunu

GUARD
23-02-2012, 10:11
Arkadaşlar İphone 4s ile çekim yaparken bişey farkettim 1. sorun Çektigim fotoğrafları pc ye attıgımda ters bir şekilde çıkması.windows 7'deki entegre fotoğraf görüntüleyici ve Windows Live Photo Gallery gibi yazılımlar ile Fotoğrafı döndürmek istediğinimde ise "Bu fotoğrafı döndüremezsiniz" şeklinde bir hata mesajı alıyorum.

Fotoğraf sorunu pek önemli bir sorun olmasa da video kayıtlarında durum daha vahim. Video çekimi için kamerayı açtıgımda ilk önce otomatik olarak ortamı netleştiriyor çekime başladıktan sonra bu özellik çalışmıyor çok yakın bi yazıya telefonu tuttugumda camera mercegi kendini otomatik ayarlamıyor ayarlaması için ekrana bi kez hızlıca dokunmam gerekiyor dokunduktan sonra yakın olan yeri netleştiriyor o sırada kamerayı uzaktaki bir görüntüye tuttugunuzda heryer bulanık olarak kalıyor o bölgeyi netleştirmek için tekrar bi kez dokunmanız gerekli kısacası otomatik netleştirme iphone 4s te şuan çalışmıyor 1 2 arkadaşımın telefonundada durum aynı umarım ios 5.1 yazılım güncellemesi ile bu sorunu düzeltirler. 4s i olan arkadaşlarımında bu sorunları test edip yazarsalar sevinirim saygılarımla

serdarkurt
23-02-2012, 11:24
İlk sorununu ben de yasayanlardanim. Fotografi cekerken eger yatay cekecek isem ses kisma cogaltma dugmeleri zemine bakarak cekiyorum ozaman fotograf ve videolari pc ye attigimda sıkıntı olmuyor. Resimleri dondurme konusuna gelince windowsla on tanimli gelen resim goruntuleyicisinde dondurme hatasi aliyordum. Microsoft officenin suan tam aklimda degil resim duzenleme programi ile dondurebiliyorum. İkinci sorun yazilimsal oldugu okumustum bir yerden. Bununda ilerki surumlerde duzeltilecegi soyleniyor lakin ben oyle bir sorunla karsilasmadim belki de emin degilim 5.0.1 firmwarenin 2. Versiyonu olan 9A406 surumunu kullandigimdan olabilir emin degilim.

---
I am here: http://maps.google.com/maps?ll=40.939309,29.118675

GUARD
23-02-2012, 11:57
bendeki sürümde 9A406 kameradaki sorunu anlamak istersen şunu demeni tavsiye ederim kamerayı aç kayıda başla çok yakındaki bir cisme kameranı yaklaştır görüntü bulanık olucak ekrana bir kez dokunup çek bunu yapınca kamera yakındaki görüntüyü netleştiricek daha sonra kamerayı normal başka bi alana tut heryeri bulanık kayıt ettigini görüceksin focus özelliği otomatik çalışmıyor

serdarkurt
23-02-2012, 13:42
Denedim ama otomatik odaklandigini dusunuyorum en azindan ben kendimde boyle birseyle karsilasmadim ama dedigim gibi bu durumdan sikayetci olan kisiler var bu bir sorun ama cozumu nasil olacak ne zaman olur soru isareti

---
I am here: http://maps.google.com/maps?ll=40.775405,29.873976

GUARD
23-02-2012, 13:59
Anladım yazdıgın için sagol. otomatik odaklandigini dusunuyorum demişsin yani .. ? odaklanırken kare bi pencere çıkması lazım kayıt sırasında ekrana dokununca kare simge çıkıyor oraya odaklanıyor bence sen tam yapamıyorsun 4 arkadaşım daha var onlarda tam anlamadı sorunu ben gösterince hepsi kabul etti tüm 4s lerde aynı sorun var. cameranı kayıta a al klavyene yaklaştır ekrana dokun klavyendeki harfler net bi şekilde gözüksün sonra başka yere çevir cameranı her yer bulanık olucak otomatik netleşmiyor malesef böle :)

serdarkurt
20-03-2012, 18:17
Suan uzun bir suredir deniyorum bende oyle bir skinti soz konusu degil

iPhone 4S - Tapatalk ile gönderildi.