PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları Arkadaşlar bu telefon alınır mı ?

muratcan92
16-02-2012, 23:48
2. el telefon alcam cihaz çok temiz ama yazılımsal olarak takıldığım yerler var. cihaz 3-4 ay önce abd den alınmış. model de son iki harf LL. satıcı arkadaş fabrika çıkışı unlock dedi. Ayarlara baktım sürümü 4.1 ve bb ı 06.15. Yani ipad basebandı acaba ne gibi sorunlar olur neler yaşarım. Telefonda cydia yüklü manage> patşlskf > de ultrasnow yüklü. acaba satıcının dediği factory unlock gerçek değilmi. cihaza simkartımı taktım direk çalıştı. sizce almalımıyım çok temiz telefon. 06.15 ile neler yaparım sorun çıkarırmı eksileri nelerdi ? 4.1 sürümü 5.01 e Paylaş:

yükseltim tekrar jailbreak yapabilirmiyim ? pek anlamıyorm arkadaşlar biraz yardımcı olursanız sevinirim yarın karar vermem lazım .

SalihBxl
17-02-2012, 00:17
Forum kurallari geregi basliginizda acil, yardim tarzi kelimeler kullanmaniz konunuzun kilitlenmesine ve ceza almaniza neden olacaktir. Lutfen Mesaji Duzenle/Gelismis seceneklerinden mesajinizi duzenleyiniz. İyi forumlar.

Tapatalk ile iPhone'umdan Gonderilmistir.

muratcan92
17-02-2012, 00:20
Bilmiyordum k.bakmayın, düzelttim şimdi.

muratcan92
17-02-2012, 11:34
ne dersiniz arkadaşlar genel olarak almalımıyım telefonu çok temiz bir tel. özellikleri ise :

phone 3gs 16 gb
580 tl
06.15 modem firmware
sürümü 4.1
model son iki hanesi LL abd
cydia da ultrasnow yüklü

sanırım satıcının dediği fabrika unlock gerçek değil. ilerde ne gibi sorunlar yaşarım yani ios 5 e güncellesem sorun çıkarırmı sim kilitli olması. 06.15 olması sadece gps mi çalışmıyor. biraz bilgi verirseniz sim kilit ve ipad basebandla ilgili sevinirim, sizce almalımıyım bu telefonu.

DeMo
18-02-2012, 16:14
Düzelttim demişsiniz fakat uyarıya rağmen konu başlığı düzenlenmemiş görünüyordu. Bu seferlik ben düzenledim. Lütfen Forum Kurallarını (http://www.ikaynak.com/forum/misc.php?do=showrules) okuyarak bundan sonrası için dikkat ediniz.

Sorunuza gelirsek, Satıcı size doğru söylemiyor. Cihaz sim kilitliymiş ve bunu aşmak için 06.15 ipad basebandı kurularak sim kilidi kaldırılmış. Cihazın baseband sürümü 06.15 yapıldığı için GPS modülü hiç bir zaman çalışmayacaktır yani Navigasyon programlarını kullanmayacaksınız. Batarya kullanım süresi normal cihazlara göre daha kısa olabilir. Sn0wbreeze'yi kullanarak iOS 5.0.1'i yükleyebilirsiniz, bununla ilgili bir sorun yok. Ayrıca bundan sonra unlock ile ilgili sıkıntılarınız da olmaz fakat sürekli olarak custom sürüm yüklemeniz her seferinde ipad basebandını güncellemeniz gerekiyor. Şuan ki son sürüm olan 5.0.1'de bu yapılabiliyor. Bundan sonra ki sürümlerde yapılabilir mi belirsiz..

GPS modülü benim için önemli değil, batarya kullanım süresi çok umurumda değil diyorsanız alabilirsiniz. Fakat anlamadığım bir nokta daha var. 3-4 ay önce Amerika'dan alınmış cihaz. Muhtemelen de sıfır aldığını beyan etmiştir size. Fakat üzerinde ki 4.1 sürümü işi bozuyor. Yani 3-4 ay önce amerikadan alınmış sıfır bir cihazın üzerinde 4.1 sürümünün yüklü olması imkansız. Üstelik orjinal 4.1'de yüklü değil, ipad basebandlı 4.1... Bu demek oluyor ki o cihaz hiçte o kadar yeni ve temiz bir cihaz değil.

Ben sizin yeriniz de olsa 50-100 lira daha fazla verip sim kilitsiz bir cihaz alırdım. Belki o kadar fark bile olmaz ama yine de karar sizindir.