PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları 3g iphone sim kart seçiyor :(((

slash
28-04-2009, 15:10
Merhaba arkadaşlar,
elimde 3g iphone var yurtdışından alınmış, bir kaç ay önce 2.2 ye yükseltmiştim sonrasında "carrier" bulamama sorunu baş gösterdi, ancak neyseki o zaman için yellowsn0w u öğrenip halletmiştim. Fakat o zamandan beri alet bir türlü stabil olamadı bu gsm servisi alamama sorunu ara ara devam etmiş (iphone patronumun bu arada...). şimdi patronum aleti satmak istiyor ama almaya talip olanın sim kartları iphone da çalışmıyor. Telefonu aldım sorunu halletmek için ancak;
1) benim avea hattımda çalışıyor.
2) diğer avea hattımda çalışmıyor, sadece telefon ilk açılınca settings den -> carrier selection çıktığı zaman yakalayıp içine girersem o zaman avea yı buluyor, bir de sim kartı alet açıkken çıkarıp takınca da buluyor arada, diğer türlü bu avea hattını da bulamıyor.
3) turkcell hattını da bulamıyor.
4) 64kb turkcell plus kartı ise hiç kabul etmiyor, no simcard diyor.

tekrar restore ve jailbreak ve yellowsn0w yapmama rağmen sorun düzelmedi. Ne yapmam lazım arkadaşlar?

Acil olarak çözmem gerekli, eğer alet patlarsa satış gerçekleşmezse sorumlu ben tutulacağım [gl=4.gif] [gl=8.gif]

her türlü simcard ile çalışmasını sağlayabileceğim bir çözüm yok mu hiç?
eğer tekrar 2.1 e dönersem eski haline gelir mi? çünkü 2.1de böyle bir sorunu yoktu, 2.2 de oldu (türkçe özelliği de olsun istiyorum, buyüzden 2.2de ısrar ettim kendi kendime uzun zamandır)...

kullanacak kişinin hattı trcell bu arada, avea larda bi nebze çakıştırdım ancak trcell de henüz çalıştıramadım..... [X(]

şimdiden çok teşekkürler

placebo
29-04-2009, 00:34
Restore ve jailbreak işlemleri sırasında cihazın içerisinde SIM kart takılı mıydı? Takılı ise belki ondan olabilir. Kartı çıkarıp yeniden restore ve jb yapın. Hatta bu sefer 2.1'i deneyin, belki sorununuz çözülür.

slash
29-04-2009, 15:56
yok hocam ya 2.1 e döndüm geri olmadı, yellowsn0w u denedim olmadı, sim kartsız restore, jailbrake yaptım gene olmadı...

bu çekme sorununa çözüm yok galiba.. işin garibi ilk açıldığında bi kaç saniye buluyor ondan sonra gidiyor, ara ara no service yazıyor, ara ara
5 nokta oluyor, ama işin özü bu sorunun çözümü yok, ilk defa iphone nun patladığına şahit oluyorum... [gl=4.gif]

çözümü olan var mı die umutsuzca sormak istiyorum gene de...

edit: arkadaşlar bu arada işlemlerde hangisi fw i kullanmalıyım sizce sustom mu orijinal mi kafam karıştı [gl=18.gif]
bir de acaba bu telefonun yok ama benim 2g nin at&t kartı vardı onunla unlock etsem çalışır mı? bu da başka bir çözüm olabilir mi?

uykusuz
17-06-2011, 15:45
ayni sorun bendede var.1 hafta once avea ya numarami tasidim.hattim acildi ama iphone numda avea hattimi kullanamadim.ime numarini avea ya tasiman gerek diyolardi.ole bisi yokmus.teknik servise goturdum 50 ytl fiyat karsiliginda cozerim dedi.icinde bi parcami ne bozulmus onun icin sim kart seciyo dedi.inanmadim.ole bisi olabilirmi..mantiksiz geliyo sonucta sim karti neden kabul etmesin..simdi tekrar turkcell e dondum eski sim kartimla beraber bakalim 3-4 gun icinde hattim acildiginda iphone calisicakkmi.goruucez size hbr veririm.bu arada baska cozum bulan varsa lutfen bizide bilgilendirirse memnun olurum..

DeviLJoN
17-06-2011, 17:13
128 bitlik ise hattınız iPhone görmemesi normaldir.64 bitlik herhangi bir hat ile deneyin. Ayrıca telefoncu size yalan söylemiş öyle birşey olmaz.