PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları ipad 5.0.1 4G nin pili değişebiliyormu ?

callo
12-02-2012, 18:31
evet soru tam olarak bu
ipod 5.0.1 4G nin pili değişebiliyormu ?
gördüğüm kadarı ile ne vidası var ne kapagı.

pili ölünce yenisi ile değiştirilebiliyormu yoksa direk çöpemi atıyoruz ?
yok eğer değiştirilebiliyorsa bu işi herkes yapabliyormu ?
yoksa ipad/iphone yetkili servisi varmı bu işi bilen ?

bence çok önemli bir konu.

SalihBxl
12-02-2012, 20:13
evet soru tam olarak bu
ipad 5.0.1 4G nin pili değişebiliyormu ?
gördüğüm kadarı ile ne vidası var ne kapagı.

pili ölünce yenisi ile değiştirilebiliyormu yoksa direk çöpemi atıyoruz ?
yok eğer değiştirilebiliyorsa bu işi herkes yapabliyormu ?
yoksa ipad/iphone yetkili servisi varmı bu işi bilen ?

bence çok önemli bir konu.

http://www.youtube.com/watch?v=qnjtvMCndcw

cem tanriover
12-02-2012, 20:14
simdi yazınızda büyük bi tezatlık var. Eğer iPad kullanıyor iseniz iPad 4g diye bir model yok. Kullandığınız iPod ise iPad yazmışsınız yanlıs olmus. Sorunuz genel bir soru olduğu için cevaplayabilirim. Bu dediğiniz cihazların pillerinin olmesi çok zor. Oyle sıradan telefonlar falan gibi değil. Cunku tum macbook lar ve iPod iPad iPhone larda pili korumak amaçlı yontemler vardır. Mesela bir laptopu hep şarjda kullanırsanız pili 1-1,5 seneye tukenir şarjsız full pille 5-10 dk dayanır (modele ve pile gore değişir) Fakat apple'ın cihazlarında cihaz şarjda %100 pile ulaşınca cihaz sarj olmayı bırakır. Bu yuzden de cihazları fişten cektiğinizde %95 ila %100 arasında bi yüzdelikli bir pile sahiptir. Oldu da pil omru bitti (ben 5-6 senedir iPod kullanıyorum ve hala şarjı uzun süre gidiyor). Herhangi bi teknik serviste pil değişimi yapılır. Cihazınızın arka kapagında vida vs olmamasının sebebi işi bilmeyen ve gerekli donanıma sahip olmayanlardan cihazı korumaktır. Bunun yanında lafın gelişi merdiven altı denilen yerlerde bile yan sanayi piller ile değişim yapılır. İyi forumlar.

callo
13-02-2012, 20:29
pod yazacagıma pad yazmışım. düzellttim.
Pod un pili değiştiirilebiliyormu ?

apple ürünlerinin bu kadar kaliteli olacagı aklıma gelmezdi.
yakın zamanda bir mac alıp PC ile olan tüm bağımı koparacagım.
çünkü pod da bile sistem bu kadar akıcı ise mac de nasıldır kimbilir.