PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları iphone 4s simcard ımı görmüyor

chessman0000
12-02-2012, 16:27
evet arkadaşlar iphone 4s aldım ve hiçbir şekilde turkcell hattımı görmüyor. şuan iphone 4 var ve onda sorun cekmiyorum fakat iphone 4s e taktığımda okumuyor. bunun bi çözümü varmı acaba ?

chessman0000
12-02-2012, 16:35
yardımcı olabilecek kimse yokmu ? flood için kusura bakmayın

laheyl
12-02-2012, 17:42
evet arkadaşlar iphone 4s aldım ve hiçbir şekilde turkcell hattımı görmüyor. şuan iphone 4 var ve onda sorun cekmiyorum fakat iphone 4s e taktığımda okumuyor. bunun bi çözümü varmı acaba ?

cihazi yenimi aldiniz ikinci el mi

cihaz turkiye cihazimi yoksa yurt disi sim locklu cihazimidir ?

konu hakkinda bilgisi olan ve konuyu goren yonetici arkadaslarda en kisada gerekli bilgiyi yazarlar flood yapmaya gerek yok bu konuda ...

chessman0000
12-02-2012, 21:03
cihazi yenimi aldiniz ikinci el mi

cihaz turkiye cihazimi yoksa yurt disi sim locklu cihazimidir ?

konu hakkinda bilgisi olan ve konuyu goren yonetici arkadaslarda en kisada gerekli bilgiyi yazarlar flood yapmaya gerek yok bu konuda ...

Telefon Suriye girişli. ablamın vodafone hattında çalışmakta. hiçbir şekilde simlocklu falan değil. türkiye kayıtlı ayrıca.

okumuyor hattımı telefon

laheyl
12-02-2012, 21:39
yani isin acikcasi cok citti bir durum oldugunu soyliyemem neden sonucta vodafone hatla calisiyorsa ki bu daha onceden forumda bir kullanicinin basina da gelmisti diye hatirliyorum sim kartla alakali bir sorun turkcelle git ordan bir 128 bitlik mikro sim al bu is cozulur diye dusunuyorum yani korkulucak bir durum yok forumda bunu aratirsan konuyu bulursun ...

fatayt
13-02-2012, 10:50
Bu problemi yasamış birisi olarak çözüm önerileri:
1-64 mb simcard da sorun olup ancak 128 mb Simcard da sorunu çözenler var
2- asıl problem iphone4s in sim yuvasında iphonedan biraz farklı ve bir hata neticesinde Simcard üzerindeki ayakların birbiri ile kısa devre yapması sorunu

chessman0000
13-02-2012, 13:46
Bu problemi yasamış birisi olarak çözüm önerileri:
1-64 mb simcard da sorun olup ancak 128 mb Simcard da sorunu çözenler var
2- asıl problem iphone4s in sim yuvasında iphonedan biraz farklı ve bir hata neticesinde Simcard üzerindeki ayakların birbiri ile kısa devre yapması sorunu

benim hattım açık hat. Muhabbet kart diyolar. 3 senedir kullanıyorum. değişim yaparlarmı ?

laheyl
13-02-2012, 14:22
benim hattım açık hat. Muhabbet kart diyolar. 3 senedir kullanıyorum. değişim yaparlarmı ?

sonucta firmalarda iphone den kaynakli bu sim kart sorununu biliyorlar ve micro sim karti artik satisa koydular en sagliklisi turkcelde bir micro sim kartla denemen ve calistigi taktirde ucret ne kadar bilmiyorum ama yanilmiyorsam forumda 15 20 yaziyorlardi odersin karta ucret alir kullanirsin

chessman0000
13-02-2012, 17:44
sonucta firmalarda iphone den kaynakli bu sim kart sorununu biliyorlar ve micro sim karti artik satisa koydular en sagliklisi turkcelde bir micro sim kartla denemen ve calistigi taktirde ucret ne kadar bilmiyorum ama yanilmiyorsam forumda 15 20 yaziyorlardi odersin karta ucret alir kullanirsin

Tamam da benim numaram aynı kalirmi dostum ?

Sent from my iPhone using Forum Runner

laheyl
13-02-2012, 18:54
Tamam da benim numaram aynı kalirmi dostum ?

Sent from my iPhone using Forum Runner

tabiki ayni kaliyor numaran o micro sim karta senin numarani gomuyorlar bu basit bir is senlik birsey degil onu operatorun hallediyor sorunsuz halledersin yani

chessman0000
14-02-2012, 00:48
tabiki ayni kaliyor numaran o micro sim karta senin numarani gomuyorlar bu basit bir is senlik birsey degil onu operatorun hallediyor sorunsuz halledersin yani

dostum yarın denicem cok teşekkür ederim.

laheyl
14-02-2012, 20:04
dostum yarın denicem cok teşekkür ederim.

bilgilendirirsin bizleride cozum konusunda