PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları servis olmasına rağmen servis yok yazıyor

mehmet281
09-02-2012, 00:23
iphone 4 kullanıyorum ve telefonda servis olmasına rağmen servis yok yazıyor telefonu geri yükledim sürüm güncelledim yinede değişmedi 3g açtığımda sadece şebeke ismi geliyor kapattığımda yine aynı oluyor şebeke çalışmasına rağmen servis yok yazıyor yardımcı olursanız çok sevinirim ...

laheyl
09-02-2012, 13:32
iphone 4 kullanıyorum ve telefonda servis olmasına rağmen servis yok yazıyor telefonu geri yükledim sürüm güncelledim yinede değişmedi 3g açtığımda sadece şebeke ismi geliyor kapattığımda yine aynı oluyor şebeke çalışmasına rağmen servis yok yazıyor yardımcı olursanız çok sevinirim ...

cihaziniz yenimi
cihaziniz nasil bir calisma sonucunda bu duruma geldi
jb limi cihaz
jb yaptiktan sonrami
herhangi bir repo uygulama kurduktan sonrami
versiyon ve modem bilgileriniz nedir `?

kisa bir bilgi veririseniz saglikli olur

mehmet281
10-02-2012, 02:00
cihaziniz yenimi
cihaziniz nasil bir calisma sonucunda bu duruma geldi
jb limi cihaz
jb yaptiktan sonrami
herhangi bir repo uygulama kurduktan sonrami
versiyon ve modem bilgileriniz nedir `?

kisa bir bilgi veririseniz saglikli olur

cihazımı 1 yıldır kullanıyorum jb li fakat hiç böyle bir sorun yaşamadım 4.0.1 di güncelledim ve en güncel sürüme yükselttim yine bu sorun düzelmedi herşey normaş çalışıyor fakat şebeke olmasına rağmen servis yok diyor 3g açınca geliyor çok acayip bir durum

DeviLJoN
10-02-2012, 02:24
cihazınız da sbsetting kurulu ise; sbsetting ayarlara girin; system options girip,Numeric GSM aktif edin. "Numeric Gsm" cihazın sinyalini göstermektedir. Cihazın 3G kapalı şekilde sinyalini buradan açıklarsanız. Ona göre yardımcı olabiliriz. Ayrıca cihazın mobile substrate tam olarak çalışmayabilir. Onun için ultrasn0w yükleyerekte deneme yapın.

mehmet281
10-02-2012, 21:31
cihazınız da sbsetting kurulu ise; sbsetting ayarlara girin; system options girip,Numeric GSM aktif edin. "Numeric Gsm" cihazın sinyalini göstermektedir. Cihazın 3G kapalı şekilde sinyalini buradan açıklarsanız. Ona göre yardımcı olabiliriz. Ayrıca cihazın mobile substrate tam olarak çalışmayabilir. Onun için ultrasn0w yükleyerekte deneme yapın.
çok tşkr ederim dediklerinizi yaptım ve telefon düzeldi :D

DeviLJoN
10-02-2012, 22:35
çok tşkr ederim dediklerinizi yaptım ve telefon düzeldi :D
rica ederim.

ozkan003
10-02-2012, 23:48
Ne yaptinda duzeldi ki? İphone 4 un sadece ilk versiyonuna ultrasn0w yuklenir seninki hangi versiyonu!

3g kapatmak nasil bir cozum oluyor acaba dusundurucu? 3g nin olmadigi yerde zaten 3g yazmaz o kadar sebeke cekmemezlik yapamaz cihaz dondu desek hic mi kapatip avip denemedinmi ki?

DeviLJoN
11-02-2012, 15:01
ultrasn0w içinde sadece unlock dosyası mevcut değil. Mobile substrate dosyası da mevcuttur. Farklı ios sürümlerinde sinyal ve şebeke sorunları ortaya çıkıyor. Devteam bunun içinde yayınlıyor yama olarak ultrasn0w. 3G ultrasn0w yükledikten sonra açabilirsiniz.