PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları Cihaz koltuktan halıya düştü komple ses ve görüntü gitti.

sado77
06-02-2012, 14:52
Merhaba,

Bursa | iPhone 3G

Cihaz, 50 cm koltuktan halının üzerine düştükten sonra ekranı tamamen karardı. Elinize alınca çalışır durumda olup olmadığını asla anlamayacağınız bir halde. Bilgisayara takınca usb'den telefonu tanıyor. Fakat hiç görüntü yok. Ayrıca biri aradığında da çalıyor sesi almasına rağmen telefonda "tık" yok.
Ekranda sorun varsa ses neden gitti, yada hem ses hem ekran mı gitti anlamadım.
Bursa'da ikamet ediyorum. Tekrar kurulum haricinde ne gibi işlemler yapabilirim yada tekrar kurulum işe yarar mı ? Bu civarda güvenilir bir tamirci iyi olabilirdi mesela ? Daha önceki tecrübelerimden dolayı her yere telefon bırakmak istemiyorum.

Tşk.

Ogzhnozcn
06-02-2012, 15:13
Öncelikle geçmiş olsun,cihazın home ve acma kapama tusuna 10-15 sn basılı tutun belki bir ihtimal ekran gelebilir ama arızalanmış gözüküyor,yetkili servise göndermenizi tavsiye ederim Bursa'da "iPoint servis"e verebilirsiniz.Bilgi edinebilirsiniz "224 451 8688"[:'(]

DeviLJoN
06-02-2012, 15:20
Öncelikle geçmiş olsun. Telefon anlattığınıza göre çalışıyor. Sorun bence; Anakarttan lcd ve digitizer soketi çıkmış olabilir. Ekran zarar görmüş olabilir ve en önemlisi ekranı çalıştıran board "backlight" board bozulmuş olabilir. Ses dediğiniz tam olarak anlamış değilim. Ahize mi ? alt hopörlör mü ?

sado77
06-02-2012, 17:58
Sesten kasıt. Mesela biri bozulan iphone'da takılı olan hattı aradığında, arayan kişi telefondan "çalıyor" sesi alıyor.
Ama iphone'da bir hareketlilik olmuyor, simsiyah ekrana devam... Bu haliyle arızanın tam olarak ne olacağını kestiremedim.

DeviLJoN
07-02-2012, 01:58
anladım. ses entegresi arıza görmüş olabilir veya bağlı olan flex kablolar sarsıntıdan çıkmışta olabilir. Tam olarak birşey diyemeyiz. En iyisi güvenebileceğiniz bir tamirci varsa tamire verin.