PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iTunes - Multimedia Sorunları Album kapakları sorunu yardım lütfen.

Siveyke
25-04-2009, 23:08
Arkadaşlar ben tüm müziklerimin album kapaklarını ekledim fakat itouchu yan cevirince album kapaklarına göre secme yeri geliyorya o kısımdaki tüm album kapaklarında en son attıgım müzigin album kapagı gösteriyor. Neden kaynaklanıyor olabilr veya nerde yanlış yapıyorumdur.

poyraz1905
26-04-2009, 00:02
Zaten en son dinlediğiniz albümün kapağının çıkması normal değil mi ?

Siveyke
26-04-2009, 00:17
author=poyraz1905 link=topic=5993.msg34929#msg34929 date=1240693327]
Zaten en son dinlediğiniz albümün kapağının çıkması normal değil mi ?

Sanırım anlatamadım. En son dinledigim degil misal benim ipodumda 10 tane müzik var ve hepsininde album kapagı farklı. ipoddan müzik bölümüne girip ipodu yan yatırdıgında 10 şarkınında album kapagı sıralanmış olarak cıkıorya bende o şekilde olmuyor mısal 10 tane şarkı var bi 11. yi yükledim müzik bölümünde ipodu yan yatırınca 11 şarkıdada aynı album kapagı görünüyor(son yüklemiş oldugum müzigin album kapagı). sanırım anlatabildim.

kral_hades
26-04-2009, 13:19
author=Siveyke link=topic=5993.msg34930#msg34930 date=1240694222]
Sanırım anlatamadım. En son dinledigim degil misal benim ipodumda 10 tane müzik var ve hepsininde album kapagı farklı. ipoddan müzik bölümüne girip ipodu yan yatırdıgında 10 şarkınında album kapagı sıralanmış olarak cıkıorya bende o şekilde olmuyor mısal 10 tane şarkı var bi 11. yi yükledim müzik bölümünde ipodu yan yatırınca 11 şarkıdada aynı album kapagı görünüyor(son yüklemiş oldugum müzigin album kapagı). sanırım anlatabildim.

galiba sorununuz bütün albümlerin,albüm kapağının aynı olması eğer böyleyse itunesten albümlerin albüm kapaklarını 1 kere daha kontrol edin.Albüm>Get info>artwork eğer orda istediğiniz albüm kapağı varsa birde sync edip deneyin

Siveyke
26-04-2009, 15:01
author=kral_hades link=topic=5993.msg34956#msg34956 date=1240741194]
galiba sorununuz bütün albümlerin,albüm kapağının aynı olması eğer böyleyse itunesten albümlerin albüm kapaklarını 1 kere daha kontrol edin.Albüm>Get info>artwork eğer orda istediğiniz albüm kapağı varsa birde sync edip deneyin

Hayır albumlerin hepsinin kendi kapagını tek tek itunesten get infodan ekledim. fakat sorunum tüm müziklerde en son ekledigim album kapagı görünmesi?

Yardımcı olabilecek arkadaş yokmu??

qboy
26-04-2009, 22:28
Olmak isterdim ama inanın soruna bi çözüm bulamadım

fantazi
26-04-2009, 22:40
cihazı bi boşalt adam gibi en baştan sync et bakalım bide itunes ta sağ üstte view mode var onu cover flow moduna getirip bak bakalım ordada aynı mı çıkıyor bütün resimler ?

Catalepsis
27-04-2009, 22:28
Benim başıma da sürekli bu tarz sorunlar geliyordu(Kapakların olur olmadık yerde kaybolması vb. gibi).Ve malesef geçici çözümlerde işe yaramıyor,çünkü sürekli bir yerden patlak veriyor.

Ben derim ki ipodun içindeki arşivini pcne al.Daha sonra cihazı bi restore et.Sonra mp3lerini önce itunes library'e at.Daha sonra advanced-get album artwork diyerek (itunes hesabın olduğunu ve albüm bilgilerinin doğru olduğunu varsayıyorum) yapabildiğin kadarını itunes'a yaptır.Yapamadığın az bir kısmı da sen yap(bu da küçük bir kısım olur sanırım,itunes'da Kibariye'nin bile olduğunu düşünürsek:) ).Benim sorunum bu şekilde halloldu.

Kolay gelsin.