PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SiriPort

Hypnosee
31-01-2012, 01:51
Bu işlemleri yapıp yapmamak kullanıcının kendi insiyatifindedir. İşlemlerden dolayı cihazınızda oluşabilecek herhangi bir yazılımsal veya donanımsal hatadan www.ikaynak.com yönetimi, kullanıcıları veya konu sahibi sorumlu tutulamaz.

Bu rehber www. iKaynak.com'a ait olup forum kullanıcıları için Hypnosee tarafından hazırlanmıştır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kopyalanamaz.

Bu rehber Alıntı değildir bütün işlemler tarafımca denenmiş Türk ve Yabancı forumlardaki bilgilerin toparlanması ile oluşturulmuştur

Artık Proxy sunucusuna veya iPhone 4S'e gerek kalmadan Siri'yi yükleyebilirsiniz...

İşlemlere başlamadan önce Yedek almayı unutmayın

1-Cydia'yı açıp

*iPad için : Sources>Edit>Add
*iPhone için : Manage>Sources>Edit>Add

2-Bölümünde repo.siriport.ru/ adresini giriyor ve Add Source diyoruz. (Google amcamızada sorucak olursanız .ru uzantısı Rusya için üst seviye ülke alan adı uzantısıdır)

3-Yüklendikten sonra repo içine giriyor SiriPort adlı uygulamayı indiriyoruz --> Bu Dosya 250 MB boyutundadır sağlıklı yüklemek için Wi+Fi tercih edin ve cihazın uyku moduna geçmesini engelleyin (Ayarlar>Genel>Otomatik Kilit>Asla) ayrıca yüklenirken oluşacak bir hatada tekrar yüklemeyi deneyiniz

4-Yükleme bittiğinde sizden Reboot isteyecek buradan sonrası can sıkacak ama düzgün çalışması açısından yaptığımız işlemlerden sonra cihazımızı kapatıp açacağız

5-Cihazınız yeniden başladığında Ayarlardan Siri'yi açmadan Safari'yi açın ve adres çubuğuna siriport.ru/1.crt yazın sizden bir profil yüklemenizi söyleyecek bunu yüklemek zorundayız. İşlem bittikten sonra cihazı yeniden kapatıp açın (siriport.ru/1.crt başında www yok)

6-Cihaz açıldığında daha önceki gibi Siri'yi aktifleştirin (Spire yükleyenler bilirler :)
*Bilmeyenler için Ayarlar>Genel>Siri ve çubuğu kaydırarak Siri'yi aktifleştirin ve Cihazı kapatıp açın

7-Cihaz açıldığında Siri'yi aşmayacak damarına basmadan :) kısacası anlayabileceği bir soru sorun bir süre hata verecektir. İnat edin ve denemeye devam edin ardından cihazınızı rahat bırakın bir süre kullanmayın o arada Muse - Uprising veya Alternative müziğe ilginiz yoksa Michel Telo - Ai Se Eu Te Pego şarkısını dinleyebilirsiniz [:D]

8-Yavaş yavaş finale yaklaşıyoruz arasında çok ufak bir yer dışında fark olmaması dışında burada yazıyı 2 bölüme ayırıyorum [:)]

1-Benim Siri'yi konuşturma çabalarım [:)]
2-Olması gereken işlemler

Benim Siri'yi konuşturma çabalarım ile başlayalım

*Ayarlar>Genel>Siri bölümünden siri'yi Almanca yapalım
*Şimdi biz ne anlayalım almancadan diyebilirsiniz. Zaten 2 kelime konuşucaz sonra ingilizceye geri dönücez
*burada telaffuz çok önemli değil ama ben işimi garantiye alıcam diyorsanız ( Google Translate (http://translate.google.com.tr/#tr%7Cde%7CMerhaba) ) linkine tıklayarak Hallo yazan yerin sağ alt tarafda bulunan ses düğmesine basıp Siri'ye dinletebilirsiniz. Ben kendime güvenirim diyenler Hallo demeniz yeterli.
*Hallo deyip siriye soruyoruz otomatik olarak hata vericek bunu 4 defa yapıyoruz 4.denemede Irgendetwas stimmt nicht.. Kannst du es spater noch einmal versuchen? gibi bir hata vericek
*Bu hatada düğmeye tıklayıp Nein diyoruz ( Google Translate (http://translate.google.com.tr/#de%7Ctr%7CNein) bu sefer Nein yazan yerde sağ alttaki ses butonuna basıyoruz ) Nein demenize fırsat vermeden hata veriyorsa dili ingilizceye veya hangisini kullanıyorsanız döndürüp bekleyin eğer Nein dediğinizde ekranda Nein yazar ve bir şeyler saçmalarsa bağlantı kurdunuz demektir (bende olan buydu) hemen ingilizce veya kullandığınız dile çevirip kullanabilirsiniz.

Olması gerekenler

*Gelelim Almanca kurbanları ve Benim siri konuşturma çabalarım bölümünü atlayan ve hala siri çalışacak umuduyla bu uzun yazı dizisini (rehber veya siz ne diyorsanız) okuyan arkadaşlar Şimdi Mutlaka Siri'nin anlayacağı cümleler kurarak (How Are You,Hi ve Hello) ilk bağlantıyı kurmaya çalışın çok denediniz olmadımı iPhone'u iPod'u veya iPad'inizi normalde nasıl kullanıyorsanız kullanmaya devam edin arada bir yine anlayacağı kelimeleri kullanarak bağlatı kurmaya çalışın (iPhone bir Wi+Fi ağına bağlı değilse internet paketinizden gidecektir) artık hiç bir yöntem olmuyor diyorsanız

-iFile'yi indirin
-/Var/mobile/Library/Preferences/ dizinine gidin
-com.apple.assistant.plist adlı dosyayı silin
-Ayarlar/Genel/Siri bölümünden siriyi kapatın
-Cihazınızı yeniden başlatın
-Siri'yi açın ve tekrardan sirinin anlayacağı bir soru sorun sürekli soru sormaya devam edin bi yerden sonra pes edecek ve konuşacaktır gerekirse sorgu odasına alabilrsiniz [:D]

Konuyu buraya kadar takip ettiğiniz için teşekkür ederim umarım yardımcı olabilmişimdir. Ayrıca çalışmıyor deyip cihazınızdan hemen temizlemeyin 2 gündür uğraşıyorum sadece biraz inatlaşmak gerekiyor. Ayrıca çalışması hakkında bir kaç bilgi vermek istiyorum ben iPhone 3GS ve iPad 2'ye kurdum iPad 2'de olması gerektiği gibi hızlı ama 3GS'te yavaş olacağını düşünmüştüm hele hele içinde bu kadar oyun müzik ve cydia uygulaması varken ama şaşırtıcı derecede hızlı eksik yönü varmı? bana sorucak olursanız çok zaten BETA sürecinde hala Türkçe desteği yok ve Konum servisleri ülkemizde çalışmıyor bana bir Otel veya Restaurant bul diyemiyorsunuz ama arkadaşlarınıza ingilizce lakap takıp onları arayabilir ingilizce veya biliyorsanız almanca fransızca mesaj atabilir ve Hey! beni sabah saat 7'de uyandır diyebiliyorsunuz eğlenmek için iyi ama kullanmak için daha geliştirilmeli

Canavar
31-01-2012, 01:55
Ben cok denedim ancak olmadı. Sabahta SiriPort vardı konu silindi nasıl silindi anlamadım elinize saglık yinede

Hypnosee
31-01-2012, 01:59
İnanın sadece inatlaşmak lazım sabahtan beri bu konuyu açan tüm yerli yabancı forumları inceleyip yorumları okudum. Rus serverin yavaşlığından kaynaklanıyor birazda ama şu anda kullanabiliyorum.

IBurak
31-01-2012, 01:59
Ellerine sağlık çok güzel bir anlatım olmuş yarın tekrar deniyeceğim bu yöntemle.

Canavar
31-01-2012, 02:06
Yarin bende deneyecegim bakalim olucakmi

armyAtttack
31-01-2012, 08:27
Siriyi nasil baslatatacaz acaba ben home tusuma basiom ama mikrofon cilmiyor ayarlardan siriyi atiflestirdim kapatip actim ama home tusuma 2 kez basiom mikrofon cikmiyor

Sessiz
31-01-2012, 09:19
Siriyi nasil baslatatacaz acaba ben home tusuma basiom ama mikrofon cilmiyor ayarlardan siriyi atiflestirdim kapatip actim ama home tusuma 2 kez basiom mikrofon cikmiyor

Dostum iki defa değil bir defa uzun basicaksin nasıl VoiceOver açıyorsan öyle

armyAtttack
31-01-2012, 09:43
Tesekkur ederim acemilik iste :-)

hakankvk
31-01-2012, 10:41
Kurulumu açık bir şekilde anlatmışsınız ve gerçekleştirmek de o kadar kolay sayenizde. Fakat Siri'yi konuşturmak nasıl olacak orasını biraz daha açıklar mısınız? Benim soru sormama fırsat vermeden hata olduğunu, daha sonra deneyin mesajlarıyla karşıma çıkıyor? Acaba ben mi yanlış yoldayım? Yardımcı olursanız sevinirim.

armyAtttack
31-01-2012, 11:18
http://img.tapatalk.com/b058be79-b180-484f.jpghttp://img.tapatalk.com/b058be79-b18f-3ce5.jpg

bende deniyorum ama boyle biseyler cikiyor dogru yoldamiyim denemeye devam etmelimiyim
dili ingilizceye cevirdikten sonra denemeye devam etmeliyiz dimi

Hypnosee
31-01-2012, 11:34
Kurulumu açık bir şekilde anlatmışsınız ve gerçekleştirmek de o kadar kolay sayenizde. Fakat Siri'yi konuşturmak nasıl olacak orasını biraz daha açıklar mısınız? Benim soru sormama fırsat vermeden hata olduğunu, daha sonra deneyin mesajlarıyla karşıma çıkıyor? Acaba ben mi yanlış yoldayım? Yardımcı olursanız sevinirim.
Siz yanlış yolda değilsiniz. Şimdi cihazınızı günlük hayatta nasıl kullanıyorsanız o şekilde kullanın arada bir açın soru sormaya fırsat bulduğunuz anda sirinin anlayabileceği kolay sorular sorun bütün işlemler fayda etmiyorsa com.apple.assistant.plist dosyasını silmeyi deneyin Olması Gerekenler adlı bölümde nasıl olduğu yazıyor

armyAtttack
31-01-2012, 11:52
Peki birkez baglanti saglandiktan sonra her sorumuzda boyle bekletir mi yoksa baglandik saglikli bi sekilde sorularimizi cevapliyor daha sonra 3g yi kapattik isimiz oldugunda actik hemen siriye sorunca cevapliyor mu yoksa yine boyle problemli mi oluyor Son olarak sirinin Turkce olma ihtimali var mi calisma yapiliyor mu Turkcelestirmeyle ilgili ? Mesaj nasil yazdiririz? Hocam ilginize tesekkur ederim iyi calismalar

iToso
31-01-2012, 11:55
arkadaşlar deneyip kullanabilen var mı? sonuçları yazsanız tüm forum için iyi olur... konuyu açan arkadaşa da teşekkürler...

Hypnosee
31-01-2012, 12:00
Peki birkez baglanti saglandiktan sonra her sorumuzda boyle bekletir mi yoksa baglandik saglikli bi sekilde sorularimizi cevapliyor daha sonra 3g yi kapattik isimiz oldugunda actik hemen siriye sorunca cevapliyor mu yoksa yine boyle problemli mi oluyor Son olarak sirinin Turkce olma ihtimali var mi calisma yapiliyor mu Turkcelestirmeyle ilgili ? Mesaj nasil yazdiririz? Hocam ilginize tesekkur ederim iyi calismalar
Daha Apple Store gelmemişken Türkçe iTunes 10.5 sürümünde geldiğini düşünürsek Türkçe Siri şu an için zor. Bağlantı konusunda şunu söyleyebilirim bu yöntemi 2 gündür kullanıyorum yoğunluktan siri'de gecikmeler oluyor ama zamanla hızlanacağına eminim bağlantıyı sağladıktan sonra işimiz kolay dün bayaa sohbet ettik siri ile yaklaşık 1 saat olmuştur ama 3G ve dışarıda denemedim sorun çıkartacağınıda sanmıyorum

insomniac212
31-01-2012, 12:58
evet islemi gerçeklestiren 4 için kullanan var ve memnun ise bilgilerini payis ederse çok sevinirim

IBurak
31-01-2012, 13:59
Siri bana merhaba dedi gitti :(

Hypnosee
31-01-2012, 14:04
Siri bana merhaba dedi gitti :(
ilk bağlantıyı kurmuşsunuz :) bundan sonrası kolay birazcık üstüne gitmek lazım

deathriver
31-01-2012, 14:05
beyler 4s de bile orjinal yazilimla birlikte gelmesine ragmen yavasliklar oluyor wifi baglantisiyla dahi.3g de de zaman zaman oluyor.

hakankvk
31-01-2012, 14:05
iphone 4s'te siri nasıl çalışıyor bilmiyorum ama; ben telefonumda mesaj yazabiliyor ve gönderebiliyorum. Email gönderebiliyorum. Siri ile geyik yapabiliyor, şu kimdir şeklinde sorular sorabiliyor, randevu oluşturabiliyorum... Sadece mesaj okutturamadım gibi :))
İlk başta umutsuz bi şekilde başlamış olsam da, şuan aşırı memnunum... Kurduktan 15 dakka sonra kurcalarken oldu ve bir daha bozulmadı...

Teşekkürler tekrardan...

deathriver
31-01-2012, 14:10
iphone 4s'te siri nasıl çalışıyor bilmiyorum ama; ben telefonumda mesaj yazabiliyor ve gönderebiliyorum. Email gönderebiliyorum. Siri ile geyik yapabiliyor, şu kimdir şeklinde sorular sorabiliyor, randevu oluşturabiliyorum... Sadece mesaj okutturamadım gibi :))
İlk başta umutsuz bi şekilde başlamış olsam da, şuan aşırı memnunum... Kurduktan 15 dakka sonra kurcalarken oldu ve bir daha bozulmadı...

Teşekkürler tekrardan...

4s deki mantiktan farkli oldugunu dusunmuyorum ama bu yavasliklar yada alinan hatalar tahminimce server yogunlugundan yada baglanti kalitesinden kaynaklaniyor.

Hypnosee
31-01-2012, 14:10

Teşekkürler tekrardan...

Önemli değil. daha öncede üstüne basa basa söylediğim gibi telaffuz çok önemli siz konuşamadıkça 4S alsanız bile işinize yaramaz.

deathriver
31-01-2012, 14:12
Önemli değil. daha öncede üstüne basa basa söylediğim gibi telaffuz çok önemli siz konuşamadıkça 4S alsanız bile işinize yaramaz.

telaffuz tabiki onemli ama bazen 4s de de cevap vermesi uzun suruyor. bu arada cinlileri ve hintlileri gormek isterdim siri kullanirken [:D]

armyAtttack
31-01-2012, 14:41
Hocam yukledikten sonra ram acaip dustu once 250 civarindayken simdi138 lerde

Hypnosee
31-01-2012, 14:45
Hocam yukledikten sonra ram acaip dustu once 250 civarindayken simdi138 lerde

ben 3GS kullanıyorum hiç bakmak aklıma gelmedı ama nedense bende hızlı çalışıyor fazla bır yavaşlama yok. Bende tek sıkıntı konum sevislerini açık bıraktığım için acayip sarj yiyiyor

armyAtttack
31-01-2012, 16:14
Ben birturlu baglanti kuramadim ne tur sorular sordunuz acaba

Hypnosee
31-01-2012, 16:20
Ben birturlu baglanti kuramadim ne tur sorular sordunuz acaba

How are you veya Hi diyebilirsiniz veya google translate ile çevirip sorunuzu siriye dinletebilirsiniz

IBurak
31-01-2012, 20:29
Bende bir kere çalıştı ondan sonra çalışmadı :(

armyAtttack
31-01-2012, 20:43
*Bu hatada düğmeye tıklayıp Nein diyoruz ( Google Translate (http://translate.google.com.tr/#de%7Ctr%7CNein) bu sefer Nein yazan yerde sağ alttaki ses butonuna basıyoruz ) Nein demenize fırsat vermeden hata veriyorsa dili ingilizceye veya hangisini kullanıyorsanız döndürüp bekleyin eğer Nein dediğinizde ekranda Nein yazar ve bir şeyler saçmalarsa bağlantı kurdunuz demektir (bende olan buydu) hemen ingilizce veya kullandığınız dile çevirip kullan Nein nerde yazıyor hocam bulamadım bi türlü

Hypnosee
31-01-2012, 21:26
*Bu hatada düğmeye tıklayıp Nein diyoruz ( Google Translate (http://translate.google.com.tr/#de%7Ctr%7CNein) bu sefer Nein yazan yerde sağ alttaki ses butonuna basıyoruz ) Nein demenize fırsat vermeden hata veriyorsa dili ingilizceye veya hangisini kullanıyorsanız döndürüp bekleyin eğer Nein dediğinizde ekranda Nein yazar ve bir şeyler saçmalarsa bağlantı kurdunuz demektir (bende olan buydu) hemen ingilizce veya kullandığınız dile çevirip kullan Nein nerde yazıyor hocam bulamadım bi türlü

http://img546.imageshack.us/img546/6691/ekranresmi2012013121174.png

IBurak
02-02-2012, 23:25
Yok malesef çalışmıyor

armyAtttack
03-02-2012, 00:09
ben kaldıracağım cok yer kaplıo ve hiç çalıştıramadım

altundas
03-02-2012, 16:10
haklısın kardeş sabedersen oluyo çalıştı

Hypnosee
03-02-2012, 17:43
Az önce 1 kerede iPhone 4'te çalıştırdım yine almanca ile aktifleştirdim :?

ali fidan
03-02-2012, 18:27
siriportu indirdim ancak calısmıyor 1 haftadır denıyorum calısmadı daha sonra ifile dan com.apple.assisant.plisti sildim telefonu kapattım ve actım ardından ifile tekrar baktıgımda com.apple.assisant.plist oradaydı yardım lutfen nasıl tamamen silebiliriz

SalihBxl
03-02-2012, 18:46
siriportu indirdim ancak calısmıyor 1 haftadır denıyorum calısmadı daha sonra ifile dan com.apple.assisant.plisti sildim telefonu kapattım ve actım ardından ifile tekrar baktıgımda com.apple.assisant.plist oradaydı yardım lutfen nasıl tamamen silebiliriz

Tamamen silme gibi olayiniz yok. Cunku o dosyayi silip Siriyi tekrar actiginizda o dosya tekrar kurulacaktir. Silme sebebi ise sadece tazeleme amaclidir. Ama benden size tavsiye ugrasip sinirlerinizi bozmayin. Yinede secim sizin.

Hypnosee
03-02-2012, 18:51
iPhone 3GS cihazımda çalıştıramamıştım şimdi silip yeniden kuruyorum sonuçları yazarım

IBurak
03-02-2012, 18:59
iPhone 3GS cihazımda çalıştıramamıştım şimdi silip yeniden kuruyorum sonuçları yazarım

Keşke yaptığınız zaman bir video lu anlatım hazırlasanız.

altundas
03-02-2012, 20:30
mutlaka google cevri yaptirarak yapin basarili olana kadar

muratbebeto
03-02-2012, 21:10
Server istiyor ya ne yazacağım ben Proxy server a spire için

Hypnosee
03-02-2012, 21:15
Server istiyor ya ne yazacağım ben Proxy server a spire için
SiriPort Proxy server gerektirmez. Siriport yüklemeden önce cihazda Spire varsa Spire'yi kaldırın işlemleri baştan alın

IBurak
03-02-2012, 22:58
Arkadaşlar alın size siri http://vevo.x10.mx/siri.php [:D]

wolf4535
03-02-2012, 23:43
Arkadaşlar alın size siri http://vevo.x10.mx/siri.php [:D]

wolfram alpha'dan alıyor bilgileri heralde

erensunay
09-02-2012, 13:27
Siri'yi "Siriport" kaynağından yüklemiş ve bağlantı sağlayabilmiş bir arkadaş private/etc klasöründe bulunan "hosts" dosyasının ekran görüntüsünü ekleyebilir mi acaba? İçeriğin nasıl olduğuna bakmam lazım. Ben daha önce Spire ile kullanıyordum fakat restore yapmam gerekti ve şu an bu yöntemi denedim ve bağlanamıyorum, işin ilginci Spire ile de bağlanamıyorum. Saygılar...

SalihBxl
09-02-2012, 14:23
Siri'yi "Siriport" kaynağından yüklemiş ve bağlantı sağlayabilmiş bir arkadaş private/etc klasöründe bulunan "hosts" dosyasının ekran görüntüsünü ekleyebilir mi acaba? İçeriğin nasıl olduğuna bakmam lazım. Ben daha önce Spire ile kullanıyordum fakat restore yapmam gerekti ve şu an bu yöntemi denedim ve bağlanamıyorum, işin ilginci Spire ile de bağlanamıyorum. Saygılar...

Buyrun ;

http://img29.imageshack.us/img29/6369/img0029am.png

erensunay
09-02-2012, 14:36
Buyrun ;

http://img29.imageshack.us/img29/6369/img0029am.png

Çok teşekkürler dostum, bende 225... şeklindeydi bi' de böyle deneyelim bakalım...Saygılar...

SalihBxl
09-02-2012, 14:58
Çok teşekkürler dostum, bende 225... şeklindeydi bi' de böyle deneyelim bakalım...Saygılar...

Ilk basta bende de 225 idi sonradan uyandim olaya :)

DeviLJoN
09-02-2012, 15:39
Ilk basta bende de 225 idi sonradan uyandim olaya :)
hocam çalıştırabildiniz mi ? [:)]

SalihBxl
09-02-2012, 15:45
hocam çalıştırabildiniz mi ? [:)]

Cok sukur sonunda :)

DeviLJoN
09-02-2012, 15:51
o zamanda bende bir deneyiyim, zaten cihazı restore edecektim. Bahane olur buda ;)

Lonq
09-02-2012, 16:33
Hostta ne değişiklik yaptınız ki?

SalihBxl
09-02-2012, 16:34
Hostta ne değişiklik yaptınız ki?

Benim paylastigim hosts dosyasinda normalde 225.225.225.225 diye gider onlari 255 yapmalisin.

Lonq
09-02-2012, 16:38
yok baktımda bende hepsi 255.255.255.255 ama hiç bir bağlantı kuramadım daha

IBurak
10-02-2012, 22:41
SiriPort.Ru - ?????????? ? ??????? Apple & ?????? ?????????? ????????? Siri Server (http://siriport.ru/) sitesinde VPN ile ilgili konu gördüm onunla çalıştırabilen var mı ?

facebookile
11-02-2012, 18:00
merhaba her şey tamamda siri göremiyorum siri ikon mu inecek klavyeyemi eklenecek ayarlarda var ama ekrana yada klavyeye eklenmiyor hatasız indiriyorum 5 kezdır silip yeniden yukluyorum hep ayni ne yapmam lazım

ceommm
11-02-2012, 19:00
merhaba her şey tamamda siri göremiyorum siri ikon mu inecek klavyeyemi eklenecek ayarlarda var ama ekrana yada klavyeye eklenmiyor hatasız indiriyorum 5 kezdır silip yeniden yukluyorum hep ayni ne yapmam lazım

home tusuna 3 saniye basili tut,insallah sende calisir.

jokerrr6
11-02-2012, 22:53
ben yapalı bir hafta oldu hergün deniyorum ama hala başaramadım ... bugüne kadar ilk sorudan sonra bir daha sormama izin vermeden şuanda cevap veremiyorum diyordu, bugun ilk sorudan sonra soru sorabildim gene bağlantı kurulamadı istediğim cevapları alamadım ama en azından beni dinliyor bu ilerleme kaydettiğimin göstergesi mi ? :) biraz daha zorlarsam artık cevap verir mi :)

Hypnosee
13-02-2012, 14:25
ben yapalı bir hafta oldu hergün deniyorum ama hala başaramadım ... bugüne kadar ilk sorudan sonra bir daha sormama izin vermeden şuanda cevap veremiyorum diyordu, bugun ilk sorudan sonra soru sorabildim gene bağlantı kurulamadı istediğim cevapları alamadım ama en azından beni dinliyor bu ilerleme kaydettiğimin göstergesi mi ? :) biraz daha zorlarsam artık cevap verir mi :)
çıktığı ilk günlerle karşılaştırırsak ilk bağlantı daha zor kuruluyor iPad 2 cihazımda ilk denemede çalıştırdım aradan 4 gün geçti bir arkadaşımın iPhone 4 cihazında denedik geçte olsa bağlantıyı kurup çalıştırdım kendi telefonuma restore atmıştım tekrar kuruyim dedim (iPhone 3GS) bağlantıyı kuramadı :( 1 haftadır uğraşıyordum ama şimdi vazgeçtim hemde cihazı kasmaya başladı bende sildim galiba siri bazı cihazları sevmiyor

ceycey009
13-02-2012, 16:18
arkadaslar turkce yapamiyormuyuz siri yi ?

Hypnosee
13-02-2012, 17:24
arkadaslar turkce yapamiyormuyuz siri yi ?
Malesef :( henüz Türkçe desteği yok.

subasiomer
13-02-2012, 21:03
hocam dediğiniz her şeyi yaptım siriye hello hi dediğimde ilk seferde dinliyor bekliyor ancak uzun uzun konuşuyor büyük ihtimal olumsuz konuşuyor :) ancak birdahaki seferde konuşmama fırsat vermiyor her tıklamada o konuşuyor

Hypnosee
13-02-2012, 21:48
hocam dediğiniz her şeyi yaptım siriye hello hi dediğimde ilk seferde dinliyor bekliyor ancak uzun uzun konuşuyor büyük ihtimal olumsuz konuşuyor :) ancak birdahaki seferde konuşmama fırsat vermiyor her tıklamada o konuşuyor
Bendede server gitti yarım saattir cevap vermiyor http://www.ikaynak.com/forum/117-cydia-uygulama-incelemeleri/32963-sara-siri-alternatifi.html denicem biraz sonra :/

subasiomer
13-02-2012, 21:51
Bendede server gitti yarım saattir cevap vermiyor http://www.ikaynak.com/forum/117-cydia-uygulama-incelemeleri/32963-sara-siri-alternatifi.html denicem biraz sonra :/

deneyelimde bunu silelim mi hocam silmeyi nasıl yapıcaz :)

subasiomer
13-02-2012, 22:39
en sonunda başardım siriyle kanki olduk telefonumun bana ismimle seslenmesi harika bi duygu :)

SalihBxl
13-02-2012, 23:00
Sayet isminizi farkli soylesin isterseniz Call me Isminiz seklinde degistirebilirsiniz. (Turkce soylenisi; kol mi isminiz) Orn: Call me Patron :)

DeviLJoN
14-02-2012, 02:10
call me mehmet emmi [:)]

subasiomer
23-02-2012, 02:19
Arkadaşlar ben siriyi kurdum ilk günlerde konuşuyorduk ama tekrardan başa döndü ve hata veriyor ve şarj çabuk tükeniyor. tamamen silmek istiyorum yardımcı olur musunuz ????

Hypnosee
23-02-2012, 13:31
Arkadaşlar ben siriyi kurdum ilk günlerde konuşuyorduk ama tekrardan başa döndü ve hata veriyor ve şarj çabuk tükeniyor. tamamen silmek istiyorum yardımcı olur musunuz ????

Ayarlar>Genel>Siri diyerek öncelikle Siri'yi kapatın arkasından yine Ayarlar>Genel'den en aşağıda Sıfırla seçeneğinin üstündeki Profil sekmesinde guzzoni.apple.com Profilini silebilirsiniz bundan sonrakide klasik bildiğimiz işlem Cydia'ya girip Search bölümünden Siriport yazıp programı silebilirsiniz.

subasiomer
23-02-2012, 16:03
çok teşekkür ederim :)

armyAtttack
04-03-2012, 14:57
sonunda yaptım gercekten ısrarcı olunca çalışıyor ve gayet hızlı çalışıyor dili almancaya cevirerek yaptım Deneyin kesinlikle oluyor emeği geçenlere çok teşekkür ederim

armyAtttack
04-03-2012, 14:59
Iste resimler
http://img.tapatalk.com/d983f86d-6712-b566.jpg
http://img.tapatalk.com/d983f86d-671f-e834.jpg
http://img.tapatalk.com/d983f86d-672d-8d1a.jpg

armyAtttack
04-03-2012, 15:32
siriyi ayarlardan etkisizleştirince yeniden bağlantı sorunu yaşarmıyım acaba acıkken cok sarz yiyorda ama zor bağlantı kurdum tekrar bağlantı kuramamaktan korkoyurum

chessman0000
04-03-2012, 15:38
arkadaşım herşey güzel hoş fakat ben bu siriport u indirince asistant Connect ve spire silicem diyo. spire ı silersem ne anlamı kalıcak

chessman0000
04-03-2012, 19:11
arkadaşlar siriportu kurdum reboot ettim , sertifikayı kurdum reboot ettim , sonra siri yi aktifleştirdim reboot ettim ve başka hiçbişey yapmadan siri çalıştı. teşekkür ederim.

ugruzn
05-03-2012, 00:12
Bu ne ıse yarıyor ya :D

subasiomer
05-03-2012, 13:44
siriyi ayarlardan etkisizleştirince yeniden bağlantı sorunu yaşarmıyım acaba acıkken cok sarz yiyorda ama zor bağlantı kurdum tekrar bağlantı kuramamaktan korkoyurum

kardeşim bende zar zor bağlantıyı kurmuştum şarj gidiyor diye kapattım ama ne şarj tasarrufu oldu nede tekrar açtığımda bağlantı kurulabilmiş oldu bu yüzden yeni bir siri beklemeliyiz şarj tüketmeyen :)

mnKURT
05-03-2012, 15:28
ben siriport u kurarken sonunda hata aldım ve tel kendini respring etti fakat sonrasında ne klavye ne mail ne de safari çalışıyor. cydia da spire yüklü idi baktıgımda şimdi o da yüklü görünmüyor.sorunu nasıl çözebilirim acil yardım lütfen yoksa restore etmek zorunda kalacam

subasiomer
05-03-2012, 22:35
ben siriport u kurarken sonunda hata aldım ve tel kendini respring etti fakat sonrasında ne klavye ne mail ne de safari çalışıyor. cydia da spire yüklü idi baktıgımda şimdi o da yüklü görünmüyor.sorunu nasıl çözebilirim acil yardım lütfen yoksa restore etmek zorunda kalacam

cydia dan packages e girip siriportu kaldırabilirsin

nirvanafb
09-03-2012, 18:42
ya arkadaşlar ne yaptiysam olmadi almanca ingilizce portlar mı kapali yeni telefonlarımı almıyor ne denediysem olmadı

armyAtttack
15-03-2012, 21:59
Bu siri applenin sourcunu mu kullaniyor yoksa farkli bi source mi kullaniyor ben ifileden baktigim zaman spire diye bi dosya goruyorum bu siri mi spire mi?

alerden
16-03-2012, 11:02
slm arkadaşlar cihazım iphone4 32gb dün akşam versiyonu 5.1 den 5.0.1 e düşürdüm temiz bir restore yaptım. daha sonra 1. mesajdaki denilenleri harfiyen uyguladım ve ilk olarak almanca taktiğini denedim 4. denemeden sonra dediği cevap geldi ve ingilizceye çevirdim ve oldu sonunda şuan sorunsuz çalışıyor

DeviLJoN
17-03-2012, 00:17
kimse yanlış anlamasın, siriport cihaza hiç faydası yok. Daha çok zararı var. Cihazı restorelik yapmak istemiyorsanız. Hiç uğraşmayın derim.

Siri
19-03-2012, 18:28
Tesekkurler

İphone 4 ümden Taptalk ile gonderilmistir

mscankat
22-03-2012, 19:19
Gerçekten çok teşekkürler 2. günün sonunda Siri'yi konuşturmayı başardım.

cundas
26-03-2012, 12:19
merhaba bende iphone 4 ios 8gb kktc simfire 5.1 srüm yüklü siri anlattığınız gibi yüklüyorum fakat telefon kendisi kapanıyor ve elmada kalıyor sorun ne olabilir

Hypnosee
26-03-2012, 14:29
merhaba bende iphone 4 ios 8gb kktc simfire 5.1 srüm yüklü siri anlattığınız gibi yüklüyorum fakat telefon kendisi kapanıyor ve elmada kalıyor sorun ne olabilir
5.1 sürümünde sadece tethered jailbreak mevcut büyük ihtimalle cihaziniz Tethered Jailbreak'ten dolayı açılışta dondu http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/33441-ios-5-1-redsn0w-0-9-10b6-semi-tethered-jailbreak-a4-cipli-cihazlar-icin.html konusunun sonundaki Justboot işlemini yaparsanız cihazınız açılacaktır.

cundas
26-03-2012, 14:31
Justboot işlemini yapıyorum açılışta elma yerine ananas resminde kalıyor bu seferde

DeviLJoN
26-03-2012, 15:15
Justboot işlemini yapıyorum açılışta elma yerine ananas resminde kalıyor bu seferde

just boot yaptığınız halde açılmıyorsa, cihaz çökmüştür. Yeniden firmware atmanız gerekir.

cundas
26-03-2012, 15:21
evet dediğimz gibi cihaz çöktü yeniden restor ediyorum başka bir çözüm var mı ?

DeviLJoN
27-03-2012, 02:24
evet dediğimz gibi cihaz çöktü yeniden restor ediyorum başka bir çözüm var mı ?

malesef yok, olsa bile tavsiye etmem. İlerde büyük sorunlar yaratabileceği için. En iyi ve kesin çözüm; temiz bir restore..

Ps3Master
16-04-2012, 22:17
Siriport'u iPad'ime kurduğumdan beri biraz yavaşlama seziyordum, az önce siriport'u cydia'dan kaldırayım dedim, ipad reset attıktan sonra acaip kasmaya başladı. Ayarlar kısmında hala Siri gözüküyordu. Ben bu programdan nasıl kurtulabilirim restore seçeneğinden başka çare yok mu acaba?

mudvayne
19-04-2012, 20:47
arkadaşlar siriport u iphone 4 ios 5.1 e çalıştırmayı başardım 2 haftadır uğraşıyordum. 2 gündür sorunsuz kullanıyorum. eğer problemsiz çalışmaya devam ederse konu olarak sizlerle paylaşıcağım
http://b1204.hizliresim.com/w/m/4n4q1.png (http://bit.ly/c25MCx)
http://d1204.hizliresim.com/w/m/4nd0u.png (http://bit.ly/c25MCx)

wizardahmet
19-04-2012, 22:53
büyük bir heyecanla beklemekteyim.5.0.1 de kullanıyorum ama 5.1 geçmek istiyorum siri olmadan da geçmiyorum....

mudvayne
19-04-2012, 23:04
ingilizcem cok iyi olmadığı için youtube den videolar ile karşılaştırdım 4s ten hiç bir farkı olmadığını gördüm.

ios 5.0.1 de proxy server kullandım hiç beğenmedim. tabiki orjinalin yerini tutmuyor

armyAtttack
20-04-2012, 00:16
Ben nerdeyse ilk ciktigi gunden bu yana kullaniyorum telefonuma herhangi bir zarari olmadi gayet stabil calisiyor Baska tweaklar sorun cikardi ama siri den hicbir sorun cikmadi bu zamana kadar

Sent from my iPhone using Tapatalk

umit_math
24-04-2012, 16:45
ios 4.3.3 de calisiyormu bu tweak

umit_math
24-04-2012, 17:14
bi bilgisi olan var mi. ios 4.3.3 kullabiyorum uyumlu mu yoksa ios5 icin mi

SalihBxl
24-04-2012, 20:12
bi bilgisi olan var mi. ios 4.3.3 kullabiyorum uyumlu mu yoksa ios5 icin mi

Flood yapmaniza gerek yok, bilgisi olup online olan kisi yoktur belki. Bu yuzden gec cevap alabilirsiniz. Bu uygulama iOS5 desteklidir bu arada.

okankarakas
09-05-2012, 01:11
iPhone 3GS iOS 5.1 için olur mu?

armyAtttack
01-06-2012, 19:21
Hocam 5.1.1 de calistirabilen var mi ben denedim olmadi telefonu yeniden restore etmek zorunda kaldim.

SalihBxl
02-06-2012, 09:14
5.1.1 icin biraz beklemenizi tavsiye ederim.

Tapatalk ile iPhone4 Cihazimdan Gonderildi.

baturvardar
08-07-2012, 14:01
Arkadaşın dediği gibi 1-2 kere hi dedim hata verdi sonra almancaya geçtim hallo dedim hata verdi ikinciye dedim ikincide Irgendetwas stimmt nicht.. Kannst du es spater noch einmal versuchen? bunu yazdı ancak nein çıkmadı bende ingilizceye çevirdim hello dedim ve cevap verdi şimdi çalışıyor çok teşekkür ederim!

armyAtttack
08-07-2012, 16:15
Dostum versiyon kac senin 5.1.1 mi 5.0.1 mi

armyAtttack
09-07-2012, 13:45
5.1.1 ile hala uyumlu degilmi deneyen var mi arkadaslar

caaan_5
19-03-2013, 23:03
arkadaşlar siriport sitesinde "this website is offline" uyarısı alıyorum ve sertifikayı yükleyemiyorum. Pc im den de denedim ama nafile... Bir önerisi olan var mı?