PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları Vodafone iPhone 3g Unlock,Jailbreak?

Hasta Siempre
24-04-2009, 19:46
öncelikle merhabalar.iPhone konusundan önceden pek bir bilgim olmamasına rağmen site sayesinde yeterli bilgiye kavuştum diyebilirim.en azından önceden gözümde büyüyen şeyler,site sayesinde kolay gelmeye başladı,emeği geçen herkese teşekkürler...

gelelim esas konuya.Geçtiğimiz günlerde Vodafone'dan kampanya ile İphone 3g aldım.Pazartesi günü elime ulaştı,henüz yeniyim yani iphone konusunda.itunes,firmware,vs konusunda yeterli bilgiye sahibim ancak jailbreak ,unlock vs.tam emin olamadığım konular ve bunlar hakkında ikaynak kullanıcılarının yorumlarına ihtiyacım var...

en önemlisi,aldığım iphone'nun kampanyalı olduğu için 12 ay boyunca vodafone hatlarda çalışma zorunluluğu var.vodafone müşteri hizmetleri zaman zaman ''iphone'um hediye geldi'' ya da ''yurt dışında kullanmalıyım'' tarzındaki isteklerle bu sim kilidi kaldırabildiği için,bir umutla müşteri hizmetlerini aradım,fakat tabiri caizse ''yemediler'' ve kilidi açamayacaklarını,ancak benim gidip bir vodafone shop'ta telefonu kırdırabileceğimi ve garantiden çıkmak şartıyla diğer hatlarda kullanabileceğimi söylediler.şimdi burada esas sorum şu;

jailbreak yapıp yellowsnow kullanarak telefonların sim kilidi kaldırılıyor buraya kadar tamam.ancak galiba bu yöntem genelde yurtiçi kampanyalı değilde,yurtdışından gelen telefonlar üzerinde uygulandığından ne yapmam gerektiğini tam olarak bilmiyorum.forumda ve internette geniş bir arama yapmama rağmen bu tarz sorular bulamadım,pek bir bilgim yok yani bu konuda..işin özü,şimdi vodafone 12 ay taahhütlü 2.2 firmware yüklü iphone 3g'mi jailbreak yapıp,bir sorun yaşamadan avea'da kullanabilir miyim?jailbreak veya unlock sırasında telefon kitlenirse restore'den kesin dönüşü olur mu?ve bu bağlamda son olarak;jailbreak yaptıktan sonra,olaki telefon yere düştü,darbeye maruz kaldı ve hiç bir şekilde açılmıyor,itunes'u görmüyor,bu durumda iphone'nu restore etmenin bir yolu var mıdır,yolu yoksa garanti kapsamına girer mi,garantiye giderse jailbreakli olduğu anlaşılır mı?

biraz fazla soru sordum galiba [:)] şimdiden teşekkürler...

Misafir.
25-04-2009, 10:03
jb yapınız sorunsuzca sim unlock yapabilirsiniz yellowsnow ile cihazınızın hiç açılmama gibi bir durumu olması olayını ben şu ana kadar hiç görmedim duymadım hissetmedim düşme durumlarında zaten garanti kapsamı dışında oluyor [:D]

restore edebilirsiniz cihazınızı çok kolaylıkla dfu moduna alarak ilk günkü haline getirebilirsiniz.

ama restore etmeden yollarsanız garantiye jbli olduğu anlaşılır bazı servisler önemsemiyorlar ama bazıları bunu bahane edip hemen garantı dışı ilan ediyorlar.bu arada cihazınızı 2.2.1'e yükseltmeyin sim lock olduğu için çalıştıramazsınız.

endera
28-06-2009, 08:56
Merhabalar aynı sorun bende de vardı.. bu yöntemle vodofone li telefonu avea da kullanabiliyormuyuz.

Misafir.
28-06-2009, 12:16
şu anda 3.0 fw ile her hatta unlock yazılımı mevcut

asterixx
15-05-2010, 13:56
bende de aynı cihazdan var unlock yapmak istiyorum sürümü 3.0.1 yardımcı olabilirmsiniz?

UmuT
15-05-2010, 16:21
3.1.2 ye yükseltip "blacksn0w" ile Unlock yapabilirsiniz..Ya da Baseband değiştirmeyen 3.1.3 ü yükleyip yine aynı yöntemle Unlock yapabilirsin..