PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları iOS 5.0.1 jailbreak sonrası iPad2'de görüntü problemleri

marcos alonso
24-01-2012, 21:55
Arkadaşlar, bir arkadaşımın iPad2'sine Absinthe ile jailbreak yaptıktan sonra görüntü problemleri baş gösterdi.

Masaüstündeki simgelerin boyutu küçüldü, alttaki hızlı erişim için simgeler kayboldu. Uygulamalar arasında geçiş yaparken ya da bir uygulamadan çıkarken renkli çizgiler halinde görüntüde abuklaşmalar oluyor.

İnternet üzerinde bayağı aramama rağmen işe yarar bir şey bulamadım. Halbûki jailbreak esnasında bir sıkıntı da ortaya çıkmadı.

Bazı yerlerde sıfır iOs üzerine jailbreak yapılması tavsiye edilmiş ancak ben fazla bir uygulama yüklenmediği için restore etmeden mevcut durum üzerine jailbreak yaptım. İlk bakışta sorunun kaynağının bu olması düşük ihtimalli görünüyor ancak acaba..?

SalihBxl
24-01-2012, 22:36
Herhangi bir tema var mi cihazda?

---
I am here: http://maps.google.com/maps?ll=50.870958,4.382694
Tapatalk ile iPhone'dan Gonderilmistir.

marcos alonso
24-01-2012, 22:43
Hayır, herhangi bir tema kurulu değil Salih.

SalihBxl
24-01-2012, 22:53
Tekrar restore+jb diyecegim ama biliyorum ki zahmetli. Bekleyelim bakalim muhakkak bir cozum onerisi cikacaktir.

---
I am here: http://maps.google.com/maps?ll=50.870347,4.382533
Tapatalk ile iPhone'dan Gonderilmistir.

laheyl
24-01-2012, 22:56
esazinda salih sana katiliyorum restore ve jb yeniden yapilirsa duzelme ihtimali yuksek cok zaman alsada kesin cozum ama budur enazindan sorunun nerden olduguda ortaya cikar

marcos alonso
24-01-2012, 22:59
Maalesef öyle görünüyor. Jailbreak iki dakikalık iş de restore için beklemesi sıkıntı.

Jailbreak'i win-0.2 sürümüyle uygulamıştım, sonradan win-0.3 çıkmış. Bir de öyle deneyelim bakalım. Yine de teşekkürler...

Tavsiyede bulunacak arkadaşlar olursa da makbule geçer elbette.

marcos alonso
26-01-2012, 00:18
Sorun "Direct Closer Pro"dan kaynaklanıyormuş. Onu kaldırınca sorun da ortadan kalktı.

Kendi iPhone 4'ümde bu tweak ile alâkalı bir sıkıntı yaşamadım ancak belli ki ya iPad 2 ile ya da cihazda kurulu herhangi bir uygulama ile uyumlu değil.

Nihayetinde restore etme zahmetinden yırttık. İlgilenenlere tekrar teşekkürler...

Ogzhnozcn
26-01-2012, 10:07
Arkadaşlar, bir arkadaşımın iPad2'sine Absinthe ile jailbreak yaptıktan sonra görüntü problemleri baş gösterdi.

Masaüstündeki simgelerin boyutu küçüldü, alttaki hızlı erişim için simgeler kayboldu. Uygulamalar arasında geçiş yaparken ya da bir uygulamadan çıkarken renkli çizgiler halinde görüntüde abuklaşmalar oluyor.

İnternet üzerinde bayağı aramama rağmen işe yarar bir şey bulamadım. Halbûki jailbreak esnasında bir sıkıntı da ortaya çıkmadı.

Bazı yerlerde sıfır iOs üzerine jailbreak yapılması tavsiye edilmiş ancak ben fazla bir uygulama yüklenmediği için restore etmeden mevcut durum üzerine jailbreak yaptım. İlk bakışta sorunun kaynağının bu olması düşük ihtimalli görünüyor ancak acaba..?

Sbsetting'den respring yaptığınızda gidecektir ancak herhangi bir uygulama indirdiğinizde tekrar belirecektir sizin probleminiz respring ile gidiyorsa öyle kullanabilirsiniz ancak restore+Jb yapmakda fayda var.