PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : A.B.D. den iphone almak

imhotep
23-04-2009, 20:48
Mrb. Konular içinde araştırdım ama istediğim gibi bir cevap bulamadım. Amerikadan gelen bir iphonu kullanmak için jailbreak yapılması gerektiğini biliyorum. Peki önce telekominikasyon kurumuna kayıt ettirip öylemi yapacağım yoksa direk jailbreak yapıp kayıt ettirmeye gerek kalmayacak mı? Zaten 2 telefon gelecek ve 1 tanesini kayıt edebileceğim. Sonuç olarak; A.B.D. den gelen bir telefonu kayıt ettirmeden kullanabilir miyim?

Sylar
23-04-2009, 21:03
Öncelikle TK'ya kesinlikle kaydettirmelisiniz aksi takdirde jailbreak yapıp fake imeili yazılım kurarak(her yeni sürüm çıktığında forumlarda dolaşan fake imeili firmware ile ancak yüksetletebilirsiniz, aksi takdirde yine cihaz kullanılakamaz) cihazınızı Türkiye üzerinde kullanabilirsiniz.
>Kayıt sonrası eğer aldığınız iphone sözleşmeli alınan cihazlardansa (AT&T'nin 2 yıllık sözleşmeyle sattıkları) ya turbosim takıp kullanabilirsiniz ya da jailbreak yan ürünü olan yellowsn0wu kurmalısınız
>Cihazınız unlock ise(yani simkilidi olamayan) jailbreak yapmanıza gerek yok, sadece TK'ya kayıt ettirip sim kartınızı kullanabilirsiniz.

imhotep
23-04-2009, 21:19
Anladım. Ürün bestbuy'dan alınacak. Ve "Service ProviderAT&T" tarzında bir açıklama var. Sanırım sözleşmeli cihaz. Ben düşündüm ki jailbreak fake imei'li yazılım kurduğu için ve telefon tk'ya orjinal imei'le kayıt olacağı için gerek olmadığını düşünmüştüm. Sonuçta TK'nın izin verdiği bir cihaz getirmemiz ve önce kayıt yapıp sonra kırma yazılımını kullanmamızı önerdiğinizi düşünüyoruz. Son olarak 2 cihaz gelse kesinlikle 1'ini kayıt etmeden kullanamayız diyorsunuz sanırım. Ve bunu aşmanın bir yolu yok anladığım kadarıyla.

Sylar
23-04-2009, 21:26
AT&T dediğiniz gibiyse ve iki cihazsa TK'ya ancak birini kaydettirebileceksiniz, jailbreak ister istemez olacak. Bence ikisini de jailbreak yapıp fake imei ve turbosim/yellowsn0w metodlarıyla kullanın. (tabi imei sıkıntısı çekmemek ve turbosim ile güncelleme problemine takılmdan kullanmak istiyorsanız birini kayıt ettirin)
Unutmayın yine yeni çıkan güncellemeleri hemen kurmamanız, modifiye edilmiş firmware dosyalarını forumlardan takip edip kurmanız gerekiyor.

imhotep
23-04-2009, 21:40
Anladığım kadarıyla fake imei'ler zamanla kilitlenebiliyor. Bunun için kayıt olayının üzerinde duruyorsunuz. Son olarak orjinal imei'imi kayıt ettireyim yoksa jailbreak yaptıktan sonra çıkacak fake imei'imi. Tereddütüm jailbrek veya diger yazılımlarla güncelleme yaptığımda orjinal imei'ini kaydettiğim cihazın imei zaten değişecek. O zaman kaydettirmenin ne anlamı kalacak. Bu arada ilginiz için çok teşekkürler.

Sylar
23-04-2009, 21:58
fake imei'yi zaten program üretiyor bildiğim kadarıyla, orijinal imei'yi kayıt ettireceksiniz TK'ya. Eğer bu 6 ay içinde yurt dışı giriş-çıkış yapmış tanıdığınız varsa diğer cihazı da onun pasaportuna kayıt ettirebilirsiniz.

imhotep
23-04-2009, 22:59
Anlıyorum. Sorumu şöyle sorayım. Şimdi orjinal imei ile telefonu kayıt ettirdim. Ama telofonu jailbreak ve ya diğer yazılımlarda ipsini değiştirdikten sonra zaten kayıtlı imei'in ne anlamı kalacak onu anlamadım. Ayrıca fake imei'in zararı tespit edilip telefonun kilitlenmesi ve yeniden fake imei atanmasına gerek duyulduğu için mi kayıt konusunda ısrarlısınız :)

Sylar
23-04-2009, 23:12
Şöyle ki diyelim cihaz kayıtlı, fake imei vs yapmadık. Ama simkilitli olduğu için AT&T tarafından sırf bunun için yellowsn0w denilen jailbreak uygulaması kurmak zorundasınız.(turbosim kullanıp buna da ihtiyaç duymayabilirsiniz) İki kere uğraşmayın diye ben öyle kayıt altına almanızı önerdim.

andace
10-07-2009, 00:58
malesef amerikadan iphone almak tarihe karıştı.iphone alabilmek için orada ikamet etmek(ikamet adresi göstermek) ya da amerikan vatandaşı olmak gerekiyormuş....

Misafir.
10-07-2009, 12:54
ikametgahı muhtardanmı alıyoruz yoksa nufüs idaresimi veriyor orda [gl=12.gif]

N!t£cn@klQw
10-07-2009, 13:23
author=andace link=topic=5964.msg44166#msg44166 date=1247176686]
malesef amerikadan iphone almak tarihe karıştı.iphone alabilmek için orada ikamet etmek(ikamet adresi göstermek) ya da amerikan vatandaşı olmak gerekiyormuş....

hyr karışmadı iki tip alma şekli var biri sizin dediğiniz turkcell gibi kontrat yapmak.
diğeride genpa veya kvk gibi almak...

sadece burada tercih meselesi önemli çünkü peşin veya taksitle

andace
13-07-2009, 17:37
author=allerjik link=topic=5964.msg44231#msg44231 date=1247219677]
ikametgahı muhtardanmı alıyoruz yoksa nufüs idaresimi veriyor orda [gl=12.gif]

ben getitdirmek için teşebbüsde bulundum ancak america da oturmam(ikamet etmem) gerekiyormuş....bu arada espriniz güzeldi tam olarak o kısma ne yazacapımı bilemediğim için arkadaşın dediğini ilettim size...

andace
13-07-2009, 17:40
author=cetinvolkan link=topic=5964.msg44235#msg44235 date=1247221400]
hyr karışmadı iki tip alma şekli var biri sizin dediğiniz turkcell gibi kontrat yapmak.
diğeride genpa veya kvk gibi almak...

sadece burada tercih meselesi önemli çünkü peşin veya taksitle

peki iphone 3gs 32 gb alıcam.bunu alabilmek için amerikaya gitmek yeterlimidir.yani amerikada herhangi bir dükkan dan alabiliyormuyum.? konuyu biraz açarsanız memnun olucam.şimdiden teşşekkürler.

Misafir.
13-07-2009, 19:16
amerikada apple storelerde satılıyor sizin söylediğiniz ikametgah v.b. belgeler kontratlı paketlerde soruluyor.

andace
13-07-2009, 23:15
author=allerjik link=topic=5964.msg44774#msg44774 date=1247501778]
amerikada apple storelerde satılıyor sizin söylediğiniz ikametgah v.b. belgeler kontratlı paketlerde soruluyor.

hocam ben şimdi tam olarak anlayamadım...:(
şimdi benim bir arkadaşım var amerikaya gidip geliyor 3 ayda 1.
ben sipariş verdiğim taktirde iphone 3gs 32 gb lık modelinden getirtemiyormuyum?apple store da fiyatı 199$ gözüküyor.bu fiyattan alamıyormuyum ben yani?? ya da nassı bir yolla getirtmem gerekiyor.şimdiden teşekkür ederim.

Misafir.
13-07-2009, 23:24
apple store fiyatı 199 dolar olan kontratlı paketlerde normalde iphone daha pahalı getirtebilirsiniz o cihazı kontratsız satılan ve kdv gibi vergisi olmayan eyaletlerden alırsanız bazı yerlerden daha ucuza alırsınız mesela 499 $ değilde 399$ gibi bir fiyata ama kontratsız 199 $ fiyatı yok bu cihazlarda arkadaşınız yılda 2 adet cihaz kaydettirebilir pasaporta

N!t£cn@klQw
14-07-2009, 10:11
aynen öyle istediğiniz şekilde alırsınız ama allerjik dostumun dediği kdr ucuz fiyata da bulamazsınız sanırım...

andace
22-07-2009, 18:24
author=allerjik link=topic=5964.msg44827#msg44827 date=1247516666]
apple store fiyatı 199 dolar olan kontratlı paketlerde normalde iphone daha pahalı getirtebilirsiniz o cihazı kontratsız satılan ve kdv gibi vergisi olmayan eyaletlerden alırsanız bazı yerlerden daha ucuza alırsınız mesela 499 $ değilde 399$ gibi bir fiyata ama kontratsız 199 $ fiyatı yok bu cihazlarda arkadaşınız yılda 2 adet cihaz kaydettirebilir pasaporta

dediğm şu benimde... arkadaşımın ya da x bir kişinin amerikaya gidip iphone alması kolay değil artık.apple storelarda kesinlikle öyle her önüne gelene iphone satılmıyor.dediğim gibi orada ikamet etmesi gerekiyor(sizin dediğiniz gibi ikametgah ilmuhaberi) gerekiyor.tabi temyiz kağıdı istemiyolardır umaarım.
ya da şöyle bir yol olabilir amerikada yaşayan bir tanıdığınız varsa amozon ya da ebay le alışveriş yapıp onun adresinine yollatmak.
dolayısıyla alamadığınız iphone için 2 kere passport hakkı olması ne demek anlamadım.
kısaca ben amerikadan nasıl iphone (3gs modeli) alabilirim??

Sylar
24-08-2009, 15:42
author=andace link=topic=5964.msg45820#msg45820 date=1248276266]
dediğm şu benimde... arkadaşımın ya da x bir kişinin amerikaya gidip iphone alması kolay değil artık.apple storelarda kesinlikle öyle her önüne gelene iphone satılmıyor.dediğim gibi orada ikamet etmesi gerekiyor(sizin dediğiniz gibi ikametgah ilmuhaberi) gerekiyor.tabi temyiz kağıdı istemiyolardır umaarım.
ya da şöyle bir yol olabilir amerikada yaşayan bir tanıdığınız varsa amozon ya da ebay le alışveriş yapıp onun adresinine yollatmak.
dolayısıyla alamadığınız iphone için 2 kere passport hakkı olması ne demek anlamadım.
kısaca ben amerikadan nasıl iphone (3gs modeli) alabilirim??

öyle yapabilirsiniz ancak amazon iphone satmıyor, ebay de bildiğiniz gibi gittigidiyor gibi açık arttırma sitesi oradan sipariş vereceğinizin sağlam olma ihtimali tartışılır.
yılda 2 adet telefon kaydettirme hakkınız var pasaportunuza, yani daha önceden kayıtlı cihaz varsa getirtseniz de kaydettiremezsiniz onu kasdetmiş. Ancak yurt dışına giriş-çıkış yapmış başka bir pasaporta da kaydettirebilirsiniz.