PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : IOS 5.0.1 Untethered Jailbreak- Sn0wbreeze v2.9.1

Sayfa : 1 [2]

murti
08-05-2012, 22:03
Emegine saglik dostum iki sorum olacakti izninle : benim iphone 4 at&t simkilitliydi oglum at&t ile chat yaparak kilidin kirilmasini istedi ve belli bir sure sonra maille onay geldi ancak benim iphone jb li oldugu icin kilit gercekten kirildimi kirilmadimi nasil anlayabilirim?
i phone4 um de 4.2.1 yuklu bb im 01.59.00 5.01 e yukseltmek istiyorum sizin anlattiginiz yontemi kullanacagim ancak 6. basmakta hangi secenegi secmeliyim elimde at&t karti yok bana Hactivation gereklimi?
biraz uzunca oldu ozur
simdiden tesekkurler

DeDeLi
08-05-2012, 22:08
Emegine saglik dostum iki sorum olacakti izninle : benim iphone 4 at&t simkilitliydi oglum at&t ile chat yaparak kilidin kirilmasini istedi ve belli bir sure sonra maille onay geldi ancak benim iphone jb li oldugu icin kilit gercekten kirildimi kirilmadimi nasil anlayabilirim?
i phone4 um de 4.2.1 yuklu bb im 01.59.00 5.01 e yukseltmek istiyorum sizin anlattiginiz yontemi kullanacagim ancak 6. basmakta hangi secenegi secmeliyim elimde at&t karti yok bana Hactivation gereklimi?
biraz uzunca oldu ozur
simdiden tesekkurler

Gelen mail olumlu yöndeyse sizden restore yapmanızı istiyorsa kilidinizi açmışlardır.Gelen maili kopyalarsanız buraya daha net yardımcı olabiliriz size.Restore dışında anlama şansınız yok maalesef.

IOS 5.0.1 e yükseltmek için shsh kaydınızın olması gerekmekte.Cydia 'ya girin en üstte yeşil yazıyla IOS 5.0.1yazıyor mu ya da hangi versiyonlar yazıyor bir kontrol edin.Daha sonra net yardımcı olmaya çalışalım size

murti
08-05-2012, 22:44
Bu ne hiz dostum ilgine cok tesekkur .
Mail olumlu orada sorun yok buraya yazip kirlilik yaratmiyayim isterseniz. Dediginiz gibi restore diyor ben restore etmedim tabiiki jb gitmesin diye onun icin sordum ogrenmemin baska yolu olup olmadigini
cydiada IOS 4.21.den baslayarak 5.0.1 ve 5.1 dahil hepsi var ayrica umbrellaylada almistim bu shsh leri
tekrar tesekkurler kardesim

DeDeLi
08-05-2012, 23:27
Bu ne hiz dostum ilgine cok tesekkur .
Mail olumlu orada sorun yok buraya yazip kirlilik yaratmiyayim isterseniz. Dediginiz gibi restore diyor ben restore etmedim tabiiki jb gitmesin diye onun icin sordum ogrenmemin baska yolu olup olmadigini
cydiada IOS 4.21.den baslayarak 5.0.1 ve 5.1 dahil hepsi var ayrica umbrellaylada almistim bu shsh leri
tekrar tesekkurler kardesim

5.0.1 sizin için en uygun versiyon olur.Hem untethered jb de mevcuttur. Yalnız şöyle bir sorun var IOS 5+ shsh kayıtları sıkıntılı. Yani normal tinyumbrella ile iTunes üzerinden restore ye izin vermiyor.
http://www.ikaynak.com/forum/threads/33471-51den-501-50-surum-dusurme-yontemi-cikti-a5-cihazlar-haric bu link işinizi görecektir.

murti
08-05-2012, 23:45
5.0.1 sizin için en uygun versiyon olur.Hem untethered jb de mevcuttur. Yalnız şöyle bir sorun var IOS 5+ shsh kayıtları sıkıntılı. Yani normal tinyumbrella ile iTunes üzerinden restore ye izin vermiyor.
http://www.ikaynak.com/forum/threads/33471-51den-501-50-surum-dusurme-yontemi-cikti-a5-cihazlar-haric bu link işinizi görecektir.
cevap icin saol kardesim linki inceliyorum okumaya devam edecegim ancak orada IOS 5,1 den 5.0.1 e inisi anlatiyor.Zannederim bana once 5.1 e restore etmemi (boylelikle sim kilidin acilmasini ) sonra 5.0.1 e inmemi oneriyorsunuz , IOS 5+ kayitlar icin SIKINTILI diyorsunuz bunu biraz acarmisiniz ? eger bir risk varsa yukseltmem sart degil boyle kalbilirim. Cok vaktinizi aldim ama birde sayet yukseltir ve jb yaparsam telefonumda kayitli app ler tveakler kontaklari i tunesten geri yukleyebilecegim degilmi?

styx22
14-05-2012, 03:35
bişey sormak istiyorum bu işlerde yeniyim ve ipod touch 2g kullanıyorum şimdi forumu biraz kurcaladıgımda bazı jailbreak yontemleri iphone 3g lerde denenmiş bundada olmuş 4.2.2 fw gibi peki bu ipod 2g için de mumkunmudur yukarıdaki iphone 3g için gerekli yazılımı ındırıp denesem olurmu? şimdiden çok teşekkürler

Ogzhnozcn
14-05-2012, 15:07
bişey sormak istiyorum bu işlerde yeniyim ve ipod touch 2g kullanıyorum şimdi forumu biraz kurcaladıgımda bazı jailbreak yontemleri iphone 3g lerde denenmiş bundada olmuş 4.2.2 fw gibi peki bu ipod 2g için de mumkunmudur yukarıdaki iphone 3g için gerekli yazılımı ındırıp denesem olurmu? şimdiden çok teşekkürler

Merhaba;

Mesajınız Forum Kurallarına aykırı gözüküyor,gerekli düzenlemeyi yapmadığınız takdirde bu tutumunuz ceza almanıza neden olacaktır.

Tamamı koyu, büyük harflerle, eğik, standartların üzerindeki boyutlarla ya da siyah dışında bir renkle yazılan mesajlar uyarıdan sonra silinir.

"Mesajı Düzenle" butonundan gerekli düzenlemeyi yapabilirsiniz.

Forum Kuralları ;
http://www.ikaynak.com/forum/42-onemli-duyurular/1311-forum-anlasmasi-ve-kurallar.html

murti
16-05-2012, 06:26
Customu Yuklemeye calisiyorum I tunes 11 hatasi veriyor ne yapmaliyim?

murti
16-05-2012, 08:11
Birde iFaith ile custom hazirlamistim snowbreeze ile hata verince iFaiti gosterdim ve restore gerceklesti .4.2.1 den 5.0.1 e gectim bbimda yukselmedi
Cok tesekkurler emeginize saglik.simdi de jailbreak yapalim bakalim insallah ondada bir sorun cikmaz neticeyi yazacagim.Sizinde oneriniz uzre jailbreaki redsnowla yapacagim
EDIT:
Evveeet nihayet 5.0.1 e yukselmis JB li IPhonum oldu darisi butun arkadaslarin basina. BU mutlu sona erismemde basta DeDeli olmak uzere degerli bilgilerinden yararlandigim tum forumdaslarima cok tesekkurler.

bloother
16-05-2012, 14:25
Çıksın artık 5.1 untether..

jackass18
29-06-2012, 10:03
merhaba custom fw yi masaüstüne atmaya kadar geldim ancak telefonu dfu moda aldıktan sonra ituneste shift+ güncellemeleri denetle seçeneğine tıklanmıyo sadece geri yükle seçeneği var telefonum 4.3.5 olduğu için kapattığım zaman redsnow la just boot tethered yapıp açabiliyodum fakat şimdi onuda yapamıyorum böyle kaldı telefon apple ekranında