PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uygulama Sorunları IOS5'e Geçtikten Sonra Her Uygulama Çökmeye Başladı

takeiteasy92
15-01-2012, 23:20
Merhaba arkadaşlar,

Ipod Touch 4g'mi geçenlerde IOS5'e yükselttim sonra da JB yaptım.
IOS4 varken her uygulama çok güzel çalışıyor neredeyse hiç biri çökmüyordu.
Şimdi cihaz hiç stabil değil. Menüleri değiştirirken kasıyor donuyor.
Uygulamalar kafasına göre çalışıyor bazen çöküyor.
Yüklediğim uygulamalar da öyle büyük oyun falan deği zaten , en çok kullandığım en basitinden Skype açılmıyor bile.
Onun dışında IOS5i ilk yüklediğimde çalışan uygulamalardan biri olan Songify artık açılmıyor.

Araştırdım okudum çözüm olara Icloud'ı kapa demişler hiç açmadım zaten hep kapalı.
Git ücretsiz uygulama indir sonra update et demişler AppStore'dan onu da yaptım değişen bir şey yok.
Tüm uygulamaları kapatıyorum ,sbsettingsten free up memory diyorum. Respring ediyorum,reboot ediyorum hiç bir şey değişmiyor.
Ne lanet versiyonmuş bu arkadaş ! JB yüzünden mi yoksa kendi dandikliğimi bilmiyorum ama bir çözüm gerek buna

fas535
15-01-2012, 23:23
aynen hocam banada push bildirimler gelmior deli olcam 4.3.3 e dönecem artık cok kızdım:@

corleone001
15-01-2012, 23:25
TinyUmbrella ile SHSH kaydiniz varsa bir 4.3.3 e donmeyi deneyip sonra tekrar yukseltin bana da olmustu ben boyle hallettim

takeiteasy92
15-01-2012, 23:30
corleone001 , hocam yaparım yapmasına da zaman alıyor JB ve versiyon olayı şimdi o zamanı harcayıp tekrar IOS5'e dönmeye değer mi ? Notification Center varmış , eyvallah da uygulama çalışmadıktan sonra ne edelim onun notification'ını =)

4.3.3'e dönüp orada kalmak en iyi çözüm gibi görünüyor şimdilik bana. Ama yine de geçmeden sorayım dedim belki bir patch,fix falan vardır..

hitmachine16
15-01-2012, 23:36
Bende de aynı sorun vardı. Touch 4 ios 5.0.1 var. Sonra restore ettim ve yeni bir cihaz olarak tanıttım. Yani daha önce alınan yedeklemeyi kurmadım. Sonra düzelmişti. Eskisine nazaran iyiydi. Hatta daha önce sleep butonuna bir kere basınca ekran ışığı yanıp, hemen arka arkaya 2 kere basmış gibi sönüyordu. Ara sıra yapıyordu bunu o sorun da hallolmuştu. Ama en son gene restore etmek zorunda kaldım ve iclouddan yedeklemeri kurma hatasına düştüm bu sefer(kesinikle önermem icloudda yedeklemeleri geri kurmayı çünkü jbli olan programları kuramıyor ve netten indiriyomuş gibi yavaş) neyse gene aynı sorun oldu. 1 hafta içinde gene restore yapıcam sorun çözülürse yazarım bu konuya. Ama restore ederken cihazı yeni cihaz olarak tanıtıp başta hiç bir yerden backupları kurmamanı öneririm.

CASUA
15-01-2012, 23:41
Arkadaşım jb işleminden sonra bana pek bir şey olmadı ama, son bir kaç gündür benim cihazda sapıttı,nedenine gelirse cydia dan birkaç şey yüklememdi, eğer cydia dan yüklediğin birşeyler varsa ilk etapta bunları kaldırmayı dene derim,he eğer cihaz jb işlemini yaptıktan hemen sonra hiç bir şey yüklemeden saptıyorsa versiyon düşürme işlemine gidersin...(Sadece: AppSync 5+,installous ve afc2add bunlar kalsın derim)

takeiteasy92
16-01-2012, 22:47
4.3.3 e geri döndüm alet uçuyor resmen . Boşverin IOS5'i =D

SalihBxl
16-01-2012, 22:50
4.3.3 e geri döndüm alet uçuyor resmen . Boşverin IOS5'i =D

Bende 3-4 defa 4.3.3 geri donus yapmistim ama simdi uzun suredir ios5'de kaldim :) Bana daha zevkli gelmeye basladi :)

Tra4nce
16-01-2012, 22:55
En stabili iOS 5.0.1 suan...

EsEsLi26
17-01-2012, 00:44
ArkaDaslar ilk çıktığı günden beri kullaniyorum 5.0.1 i hiçbir kasma ve çökme yapmıyor ancak sbsettings kullanmak istediğimde cihaz kasilmaktan mahvolmustu geri kaldırdığımda sorunlar yine düzeldi sbsettings kullanıyorsanız bir kaldırıp denemenizde fayda var. İos5.0.1 de hic sorun yok benim iPod 4g de

Ogzhnozcn
17-01-2012, 10:48
Arkadaşlar iOs 5 daha kapsamlı bir sürümdür dolayısyla kasmada fark edecektir ayrıca Cydia tweek'lerinizi de kontrol edin performans için gereksizleri silin