PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AppleTV 2

massari
14-01-2012, 14:00
Arkadaslar resmi olarak Apple tv2 yunanistanda satisa sunuldu ve fiyati 125 euro ve bende hemen bir tane aldim..Forumuzda fazla detayli bir sey bulamadim malesef Apple tv2 icin bir sey veya goremedim (eger goremediysem kusura bakmayin konu silinebilir)
Benim amacim eger satin almak isteyen arkadaslar olursa buradan yardimci olabilir yani bir nebze forumumuza destek olabilmek..Onun disinda tabi Apple tv2 yi yeni aldigim icin cihazdan pek anlamiyorum ve arastirdigim kadari ile sadece jailbreak yapabildim.. Bu cihaz hakkinda bilgilerini varsa (jailbreak veya ucretsiz flim izleme vs..) paylasmanizi bekliyorum... Ayrica Apple tv2 icin ayri bi bolum acilir ise oraya nasil jailbreak yaptigimida ayrintili bir sekilde yazabilirim.... :)

mericguner
16-01-2012, 01:19
evet bu konu benimde ilgimi çekiyor. açtığınız için teşekkürler önce :) bende almayı düşünüyorum ilk izlenimleriniz ne acaba ürünle ilgili beklediğinizi bulabildiniz mi? iyi kötü yanları neler bilgilendirirseniz sevinirim şindiden teşekkürler :)

massari
16-01-2012, 09:05
Benim disimda baska arkadaslarda ilgilendigine gore editorlerimizden rica etsek anasayfayada ipad gibi nasil baslik varsa orayada appletv konusu acsak ve bir baslik altinda toplasak nasil olur? onun disinda izlenimlerimi anlatayim... Oncelikle apple tv2'yede jailbreak yapiliyor ve bende yaptim, bu sayede icine xbmc diye program yukledim sonra o programin icinede iceflim diye bir eklenti yukledim ve bu sayede 77,000 tane flim ve bazilarini hd olarak izleme imkani buldum.. Bunlarin disinda eger mac falan kullaniyorsaniz(windowsu bilmiyorum cunku) itunnes uzerinden airplay ozelligini kullanim flim ve muzikleri aktarabiliyorsunuz tabikide iphone 4g ve 4gs icinde gecerli bu arada fotograflarida diyeyim unutmadan.. Itunnesin ev paylasiminida baglanarak direk muzik ve videolari yada flimleri direk apple tv2 den secip gosterim yapabiliyoruz..Su anlik bunlari kesfettim arkadaslar ama ilerleyen zamanlarda farkli bir seyler buldugumda yine sizlerle paylasirim..Kisacasi tvnizi akilli tv gibi bir sey yapiyor (ama facebook, skype gibi uygulamalar haric yada daha bende bilmiyorum bu uygulamalar yuklenip yuklenmedigini)...Deger mi diye sorarsaniz? eger fiyati daha fazla olsa idi deymezdi ama bu fiyata bende uygun...

dodoart
16-01-2012, 09:39
Merhabalar...

Apple TV2'yi yaklasik 1 yildir kullaniyorum...
ilk aldigimda isteklerimi pek karsilamadi aslinda,
Daha sonralari yeni ozelliklerini kesfettikce isime daha cok yaramaya basladi...

Jailbreakli cihazlara (ozellikle iPad)'e
Cydia'dan Air Video Enabler programini kurarsaniz,
Cihazdaki goruntuleri Apple Tv2 uzerinden TV'nize aktarabilirsiniz...

Ben Turkiye disinda yasiyorum ve Turk Tv lerini internetten izliyorum..

Yukardaki yontem sayesinde kolayca izleyebiliyorum...

TiviBu application'unu Apple Store'dan indirdim..
iPad'te App.'i aciyorum..

Air Play'e tikladigimda ses ve goruntu Apple TV2 sayesinde HDTV'ye aktariliyor...
Goruntu ve ses gayet tatmin edici...

LigTV application'undan haftanin maclarinin ozet goruntulerini acip, Apple TV2 sayesinde buyuk ekran HDTV'den keyifli bi sekilde izliyorum...

IOS device'lariniza indirdiginiz TV application'lari sayesinde( Justin TV, MoTv, Tvuplayer, Atv, Trt. Vb.)
HDTV'nize ses ve goruntu aktarimi yapabiliyorsunuz...
Apple TV2'yi kullanarak, Air Play ozelligi sayesinde bunlari yapabilirsiniz...

Aslinda asil beklentim;
Apple TV icerisinde de bir App Store yada Cydia store acilmasi..

Bu sayede IOS device'lara ihtiyac duyulmadan yukardaki anlattiklarim ve cok daha fazlasi rahatlikla yapilabilir...

Apple TV2'yi kullanan arkadaslar, kesfettikleri yeni ozellikleri buradan aktarirlarsa cok faydali olur...

Ayrica;
Remote application'u ile ATV2'yi cok rahat kumanda edebiliyorsunuz...

iyi forumlar...

Sent from my iPad using Tapatalk

mericguner
16-01-2012, 10:48
Benim disimda baska arkadaslarda ilgilendigine gore editorlerimizden rica etsek anasayfayada ipad gibi nasil baslik varsa orayada appletv konusu acsak ve bir baslik altinda toplasak nasil olur? onun disinda izlenimlerimi anlatayim... Oncelikle apple tv2'yede jailbreak yapiliyor ve bende yaptim, bu sayede icine xbmc diye program yukledim sonra o programin icinede iceflim diye bir eklenti yukledim ve bu sayede 77,000 tane flim ve bazilarini hd olarak izleme imkani buldum.. Bunlarin disinda eger mac falan kullaniyorsaniz(windowsu bilmiyorum cunku) itunnes uzerinden airplay ozelligini kullanim flim ve muzikleri aktarabiliyorsunuz tabikide iphone 4g ve 4gs icinde gecerli bu arada fotograflarida diyeyim unutmadan.. Itunnesin ev paylasiminida baglanarak direk muzik ve videolari yada flimleri direk apple tv2 den secip gosterim yapabiliyoruz..Su anlik bunlari kesfettim arkadaslar ama ilerleyen zamanlarda farkli bir seyler buldugumda yine sizlerle paylasirim..Kisacasi tvnizi akilli tv gibi bir sey yapiyor (ama facebook, skype gibi uygulamalar haric yada daha bende bilmiyorum bu uygulamalar yuklenip yuklenmedigini)...Deger mi diye sorarsaniz? eger fiyati daha fazla olsa idi deymezdi ama bu fiyata bende uygun...

öncelikle teşekkür ederim ayrıntılı açıklama için. evet kesinlikle burada bir apple tv bölümü açılmalı gerekli yerlere mesaj atabiliriz (ben forumda yeniyim editör kim bilemiyorum). Şimdi anladığım kadarıyla 77000 film ve bazıları hd dediniz jailbrakden sonra.. Zaten lcd ye hd filmden başkası yakışmaz illaki bunun bir çözümü olmalı xbmc incelenmeli bu forumda.. İkincisi dediğiniz gibi bu akıllı tv özelliğini katıyor mu acaba ve sosyal ağlara ne kadar bağlanıyor böyle tv ye bildirim geliyor mu acaba? ve tabiki en önemlisi yukarıda arkadaşın dediği gibi oyunları uygulamaları yansıtabilirmiyiz ekrana.. Bende sony lcd ve ezcool HD media player var. Ve istediğim her formatı bluray, mkv, mp4, vmo gibi oynatabiliyorum hard disc i yada usb yi bağlayıp ve onu içindede youtube flicker gibi programlar var çok kullanışlı olmasada acaba ne kadar gerekli işte bundan artıları nedir diye düşünmeye başladım

mericguner
16-01-2012, 10:51
Merhabalar...

Apple TV2'yi yaklasik 1 yildir kullaniyorum...
ilk aldigimda isteklerimi pek karsilamadi aslinda,
Daha sonralari yeni ozelliklerini kesfettikce isime daha cok yaramaya basladi...

Jailbreakli cihazlara (ozellikle iPad)'e
Cydia'dan Air Video Enabler programini kurarsaniz,
Cihazdaki goruntuleri Apple Tv2 uzerinden TV'nize aktarabilirsiniz...

Ben Turkiye disinda yasiyorum ve Turk Tv lerini internetten izliyorum..

Yukardaki yontem sayesinde kolayca izleyebiliyorum...

TiviBu application'unu Apple Store'dan indirdim..
iPad'te App.'i aciyorum..

Air Play'e tikladigimda ses ve goruntu Apple TV2 sayesinde HDTV'ye aktariliyor...
Goruntu ve ses gayet tatmin edici...

LigTV application'undan haftanin maclarinin ozet goruntulerini acip, Apple TV2 sayesinde buyuk ekran HDTV'den keyifli bi sekilde izliyorum...

IOS device'lariniza indirdiginiz TV application'lari sayesinde( Justin TV, MoTv, Tvuplayer, Atv, Trt. Vb.)
HDTV'nize ses ve goruntu aktarimi yapabiliyorsunuz...
Apple TV2'yi kullanarak, Air Play ozelligi sayesinde bunlari yapabilirsiniz...

Aslinda asil beklentim;
Apple TV icerisinde de bir App Store yada Cydia store acilmasi..

Bu sayede IOS device'lara ihtiyac duyulmadan yukardaki anlattiklarim ve cok daha fazlasi rahatlikla yapilabilir...

Apple TV2'yi kullanan arkadaslar, kesfettikleri yeni ozellikleri buradan aktarirlarsa cok faydali olur...

Ayrica;
Remote application'u ile ATV2'yi cok rahat kumanda edebiliyorsunuz...

iyi forumlar...

air play enebler programıyla oyunları aktarabiliyormusunuz peki

dodoart
16-01-2012, 18:25
Merhabalar...

Oyunlari aktarmayi denemedim,

Ancak iPad'te oyun oynarken Air Play secenegi cikmiyor..

iPAd 2'nin tanitiminda bi kablo ile HDTV'ye baglanip, iPad 2'de ne goruyorsaniz ekranda onu gorebiliyorsunuz...

Oyunlar icin Apple TV2'de boyle birsey olmuyor...

Dedigim gibi Apple TV 2'den %100 performans beklemek yanlis olur..
Apple cihazlar ile uyumlu calisan kucuk, sik ve pahali olmayan ( USA fiyati $100) bir media player gibi dusunmek lazim...

HDTV'nizde kullanmadiginiz fazladan bi HDMI cikisiniz varsa, alinabilecek bir urun...

Apple TV2'ye home theather yada hoparlor bagladiginizda,
YouTube yada iDevice'larinizda caldiginiz sarkilari dinleyebilirsiniz...
Home network icerisinde isinize yarayabilicek bir urun...

Sent from my iPhone using Tapatalk

massari
16-01-2012, 20:07
malesef daha uygulama goremedim yani sosyal aglara baglanma gibi ama eger oluryorsada bilmiyorum jailbreak falan vs kullanarak orjinalinde olmadigi icin... oyunlari vs yansitmada orjinalinde yok ama eger jailbreak ile oyle bir ozellik kazandiriliyorsa bilmiyorum...

Rustavii
29-01-2012, 23:40
Apple tv2 airplay uygulamasi ile birçok oyunu (genellikle yaris, uçus, ve diger airplay destekleyen oyunlari) problemsiz televizyonunuza aktarabilirsiniz.
Jailbreak yaptiginiz takdirde, ATV Flash Black 1.1.2 addon ekleyerek film, muzik, spor dunyasina girersiniz, bütün formatlari destekler.
XBMC`ye asagidaki türkçe addon`u eklerseniz, Türkçe dizileri de (DiziHD, Diziport) izleyebilirsiniz;
http://turkishxbmcscraper.googlecode.com/files/repository.drascom.xbmc-plugins.zip

Bu sayfada bilgi bulabilirsiniz;
turkishxbmcscraper - XBMC scraper for turkish movie info - Google Project Hosting (http://code.google.com/p/turkishxbmcscraper/)

Daha birçok addon yüklenebilir, ben 6 aydir kullaniyorum, her gün yeni uygulamalar, addonlar kesfediyorum...

Su an kullandigim en iyi addon ATV Flash Black ($30, newsgrouplarda mevcut ödemek istemezseniz).

Daha sonra ekstra bilgiler eklemeye çalisirim...Apple TV 2`yi kesinlikle tavsiye ederim bu arada...[:'(]

Saygilarr...

ChuckBartowsKi
30-01-2012, 02:41
Bu AppleTV 2 olayı nedir ? Bir ara araştırmıştım fakat pek faydalı değildi. Türkçe dublajlı istediğim filmleri izleyebiliyor muyum ?

1vbz
12-02-2012, 10:43
altyazı için hangi plugin'leri kurmak gerekiyor

murlek
29-02-2012, 14:25
Atv flas icin 30 dolar vermeye gerek yok nette kırılmısı mevcut ben kendim o sekilde yukledim ve kullanmaktayim

ʞlɐʇɐdɐʇ

murlek
29-02-2012, 14:31
Bu AppleTV 2 olayı nedir ? Bir ara araştırmıştım fakat pek faydalı değildi. Türkçe dublajlı istediğim filmleri izleyebiliyor muyum ?

Drascom addonunun son guncellemesi ile turkce dublajli filmler geldi baya bi film var vizyondakiler dahil

ʞlɐʇɐdɐʇ

dodoart
06-03-2012, 10:36
Merhabalar...

Yoneticilerin dikkatine;
Bu konuda bi eksiklik var...

Apple TV ile ilgili bi konu basligi acilsa ve bu sekilde jailbreak yontemleri vs. anlatilsa cok iyi olur...
Neredeyse 1 yildan fazladir kullaniyorum, yukardaki yorumlardan daha once bilmediklerimi ogreniyorum..

Apple TV'de ciddi potansiyel var...