PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iphone 4s menude fade time yok !!!

saffar
13-01-2012, 23:07
arkadaşlar 4s 16 gb sim free aldım yurt dışından tr ye geldiğimde kutusunda çıkarıp pc uzerinden etkinleştirdim hiç bi sorun yok ancak menude facetime seçeneği yok normalde 4s lerde menude telefon seçeneğinin hemen altında bulunuyor ama bende yokk restore yapmama rağmen yine olmadı varmı bunu bi çözümü ?[:(]

edit:konu başlığında harf hatası yapmışım kusura bakmayın..

-----------------SORUN ÇÖZÜLDÜ-------------

arkadaşlar sorunu çözdum bu tip sorunla karşılaşanlar için yazıyorum..
4s i jb yaptıktan sonra http://apps.iphoneislam.com (http://apps.iphoneislam.com/) repo adresini cydia ekledim daha sonra FaceTime Hacktivator'u yükledim restart ettikten sonra menüye face time eklendi[:'(]

laheyl
13-01-2012, 23:13
forumda bu konu vardi arattiniz mi ? ayni sorundu hemde

Ogzhnozcn
13-01-2012, 23:14
Cihazi hangi ulkeden aldiniz ? Dogu ulkelerinden mi ?

laheyl
13-01-2012, 23:20
http://www.ikaynak.com/forum/52-sorunlar-%7C-cozumler-iphone-soru-cevap-destek-yardim/20580-iphone-4umde-facetime-uygulamasi-yok.html

ercuozcan
14-01-2012, 00:28
iphone4 lerde ki benim ki öyle Dubai den almıştım bazı üretimler FaceTime yok sizinki de öyle anladığım
kadarıyla 4s ler için jailbreak çıktımı takip edemedim cydia dan FaceTime hactivator yükleyin düzelir.
iphoneislam.repo

RacKulA
14-01-2012, 11:08
4s ler icin henuz jb cikmadi maalesef.
saffar, asagidaki linkten 4s jb takibini yapabilirsiniz.

http://www.ikaynak.com/forum/20-ihaber/31717-twitter-haberleri-genel-baslik.html

iphone4 lerde ki benim ki öyle Dubai den almıştım bazı üretimler FaceTime yok sizinki de öyle anladığım
kadarıyla 4s ler için jailbreak çıktımı takip edemedim cydia dan FaceTime hactivator yükleyin düzelir.
iphoneislam.repo

saffar
14-01-2012, 20:31
sevgili arkadaşlar cevaplarınız ve önerileriniz için çok tşk ederim cihazı ıraktan aldım anlamadığım şuki ülkelere göre neden saçma sapan bi ayrıcalık yapıyor şu apple telefonun özelliği neyse olduğu gibi bırak ne oldu şimdi telefonu aldık elimizdemi patladı :)
restore etmeme rağmen yine bi farklılık olmadı nettede araştırdım kayda değer bir bilgi bulamadım konu ile alakalı..

DeDeLi
14-01-2012, 20:46
sevgili arkadaşlar cevaplarınız ve önerileriniz için çok tşk ederim cihazı ıraktan aldım anlamadığım şuki ülkelere göre neden saçma sapan bi ayrıcalık yapıyor şu apple telefonun özelliği neyse olduğu gibi bırak ne oldu şimdi telefonu aldık elimizdemi patladı :)
restore etmeme rağmen yine bi farklılık olmadı nettede araştırdım kayda değer bir bilgi bulamadım konu ile alakalı..

Bunun yazılımla bir ilgisi yok.iTunes üzerinden ya da Wi-Fi üzerinden aktivasyon yaparken imei numarasına göre Facetime i pasif hale getiriyor. Nedenini tam bilmiyorum ama arap ülkelerinin bazılarında durum bu şekilde.Jailbreak yoluyla akitf hale getirebiliyorsunuz ama 4Ste şu an için mümkün değil.

Suudi Arabistan -MC603AE ve MC605AE
Birleşik Arap Emirlikleri (Du and Etisalat) -MC603AE ve MC605AE
Katar (Vodafone) MC603AE ve MC605AE
Mısır (Mobinil and Vodafone) MC603AB ve MC605AB
Ürdün (Orange) MC603AB and MC605AB
Irak'ta var bunların içinde...

saffar
14-01-2012, 20:53
@dedli
hocam mantıklı bi açıklama teşekkür ederim.ancak uygulama acayip derecede saçmaa yani,burada yazamayacağım şeyleri içimden söylüyorum apple'ye.
bundan önce iphone 4'ü de ordan aldım ama onda böyle bir sorun yoktu demek yeni uygulama başlamışlar görünen oki jb yi bekleyecez :(

DeDeLi
14-01-2012, 20:57
@dedli
hocam mantıklı bi açıklama teşekkür ederim.ancak uygulama acayip derecede saçmaa yani,burada yazamayacağım şeyleri içimden söylüyorum apple'ye.
bundan önce iphone 4'ü de ordan aldım ama onda böyle bir sorun yoktu demek yeni uygulama başlamışlar görünen oki jb yi bekleyecez :(

Yanlış bilgi vemek gibi olmasın okuduğum kadarıyla biliyorum görüntülü konuşma haram,günah,mahremiyete giriyor diye kaldırıyorlarmış bu facetime uygulamasını. Kısacası durum bu şekilde

Ogzhnozcn
14-01-2012, 21:03
Yanlış bilgi vemek gibi olmasın okuduğum kadarıyla biliyorum görüntülü konuşma haram,günah,mahremiyete giriyor diye kaldırıyorlarmış bu facetime uygulamasını. Kısacası durum bu şekilde

evet uğur arkadaşımız açıklamış olayı malesef doğu ülkelerinde vaziyet bu

saffar
14-01-2012, 22:24
peki hocam çok teşekkür ederim..

laheyl
15-01-2012, 04:00

saka oldugunu soyleyin bana bunun yaaaa

Ogzhnozcn
15-01-2012, 08:29
saka oldugunu soyleyin bana bunun yaaaa

Evet emre doğu ülkelerinde böyle ilk duyduğumda bende gülmüştüm,hatta sanırım iphone yasaklandı haberleri çıkmıştı en son

laheyl
15-01-2012, 14:20
valla bu durum citten hem guldurucu hemde uzgunluk verici bir durum ne zamanda yasiyoruz yaaa

saffar
16-01-2012, 18:16
apple gibi bir firmanın kendi standardının dışına çıkması kadar saçma bir şey olamaz sıfır iphone alıyorum hatta 2 tane aldım sıfır ama malesef ikisindede facetime özelliği yokkk.
................................................no ktalı yerler benim apple'ye saydırdıklarım.

neco1905
16-01-2012, 18:38
hersey beklenir.

Ogzhnozcn
16-01-2012, 19:14
apple gibi bir firmanın kendi standardının dışına çıkması kadar saçma bir şey olamaz sıfır iphone alıyorum hatta 2 tane aldım sıfır ama malesef ikisindede facetime özelliği yokkk.
................................................no ktalı yerler benim apple'ye saydırdıklarım.

Aldığınızda sanırım bilmiyordunuz ama yine de bunun yüzünden apple'a sövmeye gerek yok sonuçta o ülkenin prensibleri zaten yasaklandı bildiğim kadarıyla ama şu konuda haklısınız o zaman niye satıyor o ülkeye ? gerçi ülkemizde facetime aman aman sürekli kullanılan bir uygulama değil pek de sorun teşkil etmez.

lavetera
16-01-2012, 20:28
Benim 4s de de facetime yok ve çinden gelme.Fakat ayarlar da facetime seçeneği var ve etkinleştir dediğinde operatörünüz mesajı ücretlendirebilir diye yazı çıkıyor.ne alakası var bunun operatör ile

laheyl
16-01-2012, 21:07
Aldığınızda sanırım bilmiyordunuz ama yine de bunun yüzünden apple'a sövmeye gerek yok sonuçta o ülkenin prensibleri zaten yasaklandı bildiğim kadarıyla ama şu konuda haklısınız o zaman niye satıyor o ülkeye ? gerçi ülkemizde facetime aman aman sürekli kullanılan bir uygulama değil pek de sorun teşkil etmez.

belkide su da olabilir sonucta bu islem operatorlerden kaynakli oldugu icin operator buna izin vermedigi surece apple ne yapabilir ?

DeviLJoN
16-01-2012, 21:59
arkadaşımda S.Arabistan veya BAE çıkışlı simkilitsiz 4 var.Tam hatırlamıyorum ama. Oda Irak'tan aldı. Facetime çalışıyor ios 5'te.

saffar
19-01-2012, 16:56
arkadaşımda S.Arabistan veya BAE çıkışlı simkilitsiz 4 var.Tam hatırlamıyorum ama. Oda Irak'tan aldı. Facetime çalışıyor ios 5'te.

bende şu an kullandığım iphone 4'u ıraktan almıştım facetime de sorun yok çalışıyor satıcıların ürünü nerden temin ettiğiyle alakalı bir şey olsa gerek

DeviLJoN
20-01-2012, 17:05
bende şu an kullandığım iphone 4'u ıraktan almıştım facetime de sorun yok çalışıyor satıcıların ürünü nerden temin ettiğiyle alakalı bir şey olsa gerek

Olabilir.

helemi
20-01-2012, 17:12
arkadaşlar 4s 16 gb sim free aldım yurt dışından tr ye geldiğimde kutusunda çıkarıp pc uzerinden etkinleştirdim hiç bi sorun yok ancak menude facetime seçeneği yok normalde 4s lerde menude telefon seçeneğinin hemen altında bulunuyor ama bende yokk restore yapmama rağmen yine olmadı varmı bunu bi çözümü ?[:(]

edit:konu başlığında harf hatası yapmışım kusura bakmayın..

ayarlar da face time a tıkla mavi yap gelmesi lazım..mavi olmayınca ayarlar da kişiler rehberlerde de face time görünmüyor..bir ihtimal buna bi bak

DeDeLi
20-01-2012, 18:17
ayarlar da face time a tıkla mavi yap gelmesi lazım..mavi olmayınca ayarlar da kişiler rehberlerde de face time görünmüyor..bir ihtimal buna bi bak

Arkadaşın sorunu orada Ayarlar kısmında facetime menüsü yok o yuzden etkinleştiremiyor

saffar
20-01-2012, 21:22

allah razı olsun kardeş [;)]

saffar
22-01-2012, 20:57
arkadaşlar sorunu çözdum bu tip sorunla karşılaşanlar için yazıyorum..
4s i jb yaptıktan sonra http://apps.iphoneislam.com (http://apps.iphoneislam.com) repo adresini cydia ekledim daha sonra FaceTime Hacktivator'u yükledim restart ettikten sonra menüye face time eklendi[:'(]

ahmet taner
13-07-2013, 16:52
merhaba arkadaslar iphone 5 aldım ıraktan facetime özelliği telefonda yok. sürümüm 6.1.4 acaba nasıl yükleyebilirim yardımcı olabilir misiniz

QuestionMark
13-07-2013, 21:35
merhaba arkadaslar iphone 5 aldım ıraktan facetime özelliği telefonda yok. sürümüm 6.1.4 acaba nasıl yükleyebilirim yardımcı olabilir misiniz

Irak cihazlarinda boyle bir sorun olmuyor genelde, sanssizliginiza denk gelmis. Facetime engeli olan cihazlarda Facetime kullanabilmek icin cihazinizin Jailbreak' li olmasi gerekir.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

DeviLJoN
14-07-2013, 19:37

Arap yarımadasındaki cihazların birçoğunda facetime kapalıdır.