PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları Firmware 2.1 sonrası sim kart hatası..

muzo_378
26-10-2008, 14:28
Firmware 2.1 yazılımını yükledim ama iphone itunes ve altında usb kablosu çıkıo sımı gırıorum açılmıo emergency flan çıkıo nmolur yardım edin.

Evolution
26-10-2008, 14:39
iTunes üzerinden cihazın aktivasyonunu yapman gerekiyor.USB kablo ile telefonu pcye bağla iTunes yönlendirecek seni zaten.

muzo_378
26-10-2008, 14:42
taktım ama ne dio anlamıorum.sim card insert flan dio.cidden çok çaresiz kaldım napıcamı bilmiorum aktivasyon nası olu .site bakıma alındıktan sonra
çıkarttım iphoneu kapalı şimdi simcard ıda çıkardım tekrar nası itunes ten iphoneu aktivasyon yapıcam.

muzo_378
27-10-2008, 10:31
sayın modum evoulution cevabınızı dört gözle bekliycem.öncelikle baştan aşağı ve saki bi şekilde sorunumu anlatıım.
1-dün 114 iphoneumu sizinde yardımlarınızla 2.1yaptım.sonra cihazı çıkartıp açtım
2-açtıığımda karşıma altta usb üstte itunes resmi çıktı sürekle mede de acil arama vardı.
3-sim kartı taktım şifreyi girdim ancak açılmadı
4-Cihazı usble takıp itunesi açtığımda ne sağda restore nede update seçeneği var.kocaman harflerle''''''The sim card inserted in this iphone does not appear to be supported'''''''
5-cihazın adını değiştirdiğimde aktif olucak demiştiniz ancak ada tıklıyorum değişmiyor cihazın adını nasıl değiştiricem klavyeden bi tuşa basmam gerekli mi
6-bide bi arkadaşımız jb yapmadan mı restore yaptın dedi ama önce firmware yapılmıyor mu
7-LÜTFEN BANA YARDIM EDİN SORUN ÇÖZÜLECEK Mİ İPHONE AKTİVE OLUCAK MI?
siz cevanızı ne zmn yazarsanız gün içinde uyguluycam dört gözle beklioyurm nolur yardım edin dünden beri kafayı yiyicem.

Evolution
27-10-2008, 12:23
Cihazı açıp PIN kodunuzu girin.Ekrana iTunes simgesi gelicek.Simge geldikten sonra USB kablo ile PC'ye bağlayın.Aktive etme ekranı çıkması gerek.Bişeyleri yanlış yapıyorsunuz sanırım.Yoksa bu yolla olmalı.

muzo_378
27-10-2008, 12:45
http://img55.imageshack.us/my.php?image=adszct6.jpg
şu anda pcye bağlı ve bu ekran çıkıyor acaba sorun çözülür mü?burdaN SONRA noluo?biras araştırdımda dfu moduna alıp restore edin diolar.yani burdan sonra 2.1 kullanamam mı hattım Turkcell ama başka kartla mı oluo of deliriorum galiba iphone um düzelicek mi [X(] bide eğer bölese dfu ya alıp
tekrar düzeltebilirmiyiz başka firmware yapabilrimiyiz açıkçası cihaz eski haline döner mi?:(:(:(:(

Evolution
27-10-2008, 15:34
Turkcell hat ile böyle bir sorun olmaması gerek.SIM kartınız çok eskiyse bu neden olabilir.Cihazı aldığınızda içinden çıkan AT&T kartı duruyorsa onunla deneyin birde.

muzo_378
27-10-2008, 17:04
öncelikle ilgilendiğin için çok teşekkür ederim şimdi internette baya araştırdım bu sorunla uğraşan baya kişi varmış.karttan kaynaklanıyorsa ki benim kart simplus eskilerden bunu yeniletsem olur mu ve ya hiç hiç yenileetmeyle uğraşmayıp indirdiğim quickpwn prograıyla aktive ediliyor mu internette böle olanlar quickpwn ile halletmiş yani bnde yapım mı işe yarar mı size sormadan yanlış bişi yapmıım dedim.quickpwn 2.1 şu anda yüklü direk usbye takıp programı açıp aktive edebiliyormuyum.

Evolution
27-10-2008, 23:09
QuickPWN bildiğim kadarıyla cihazınızı aktive etmez.Jailbreak ve Unlock yapmanızı sağlar.QuickPWN ile jailbreak yaparken Unlock kutucuğunuda işaretlediniz mi?

muzo_378
28-10-2008, 12:46
ooohhh be sonunda oldu saolun valla yardımlarınız için çok teşekkür ederim arama yapabiliorum arama alabiliyorum tel açıldı installer cydia da geldi.itunese de bağladım adıda değiştirdim görüo cihazı saolun ne diycemi bilemiorum mutluluktan kaç gündür stres. [:)]artık 2.1 in tadını çıkarabilirim heralde:D

jackbaron
30-01-2009, 14:46
Aynı sorun bende de mevsut 2.2 fw geçerli sim kart istiyor o da bende yok

O2 sim kartı lazım acmak icin karta geek kalmadan nasıl actın söyleyebilirmisin?

jesus801
01-02-2009, 21:41
author=muzo_378 link=topic=884.msg3293#msg3293 date=1225190797]
ooohhh be sonunda oldu saolun valla yardımlarınız için çok teşekkür ederim arama yapabiliorum arama alabiliyorum tel açıldı installer cydia da geldi.itunese de bağladım adıda değiştirdim görüo cihazı saolun ne diycemi bilemiorum mutluluktan kaç gündür stres. [:)]artık 2.1 in tadını çıkarabilirim heralde:D

muzo kardeş benim telde de aynı sorun var sen nasıl yaptın acaba onu öğrenebilirmiyiz ben forumda yazılan herşeyi yaptım ama düzeltemedim senin yaptığın yolla belki bende düzeltirim anlatırsan sevinirim

dejavumu
19-03-2009, 16:21
author=muzo_378 link=topic=884.msg3200#msg3200 date=1225096295]
sayın modum evoulution cevabınızı dört gözle bekliycem.öncelikle baştan aşağı ve saki bi şekilde sorunumu anlatıım.
1-dün 114 iphoneumu sizinde yardımlarınızla 2.1yaptım.sonra cihazı çıkartıp açtım
2-açtıığımda karşıma altta usb üstte itunes resmi çıktı sürekle mede de acil arama vardı.
3-sim kartı taktım şifreyi girdim ancak açılmadı
4-Cihazı usble takıp itunesi açtığımda ne sağda restore nede update seçeneği var.kocaman harflerle''''''The sim card inserted in this iphone does not appear to be supported'''''''
5-cihazın adını değiştirdiğimde aktif olucak demiştiniz ancak ada tıklıyorum değişmiyor cihazın adını nasıl değiştiricem klavyeden bi tuşa basmam gerekli mi
6-bide bi arkadaşımız jb yapmadan mı restore yaptın dedi ama önce firmware yapılmıyor mu
7-LÜTFEN BANA YARDIM EDİN SORUN ÇÖZÜLECEK Mİ İPHONE AKTİVE OLUCAK MI?
siz cevanızı ne zmn yazarsanız gün içinde uyguluycam dört gözle beklioyurm nolur yardım edin dünden beri kafayı yiyicem.

Aynı sorunu yaşıyorum.Ne yaptıysam olmadı.Yrd lütfen

james_kad
19-03-2009, 16:27
author=dejavumu link=topic=884.msg30258#msg30258 date=1237472490]

Aynı sorunu yaşıyorum.Ne yaptıysam olmadı.Yrd lütfen

Aynı çözüm yolunu denediniz mi? Bu sorunu yaşayan arkadaş anlatılan yolla çözmüş görüldüğü gibi.

dejavumu
20-03-2009, 00:20
author=james_kad link=topic=884.msg30259#msg30259 date=1237472822]
Aynı çözüm yolunu denediniz mi? Bu sorunu yaşayan arkadaş anlatılan yolla çözmüş görüldüğü gibi.

author=muzo_378 link=topic=884.msg3231#msg3231 date=1225119892]
öncelikle ilgilendiğin için çok teşekkür ederim şimdi internette baya araştırdım bu sorunla uğraşan baya kişi varmış.karttan kaynaklanıyorsa ki benim kart simplus eskilerden bunu yeniletsem olur mu ve ya hiç hiç yenileetmeyle uğraşmayıp indirdiğim quickpwn prograıyla aktive ediliyor mu internette böle olanlar quickpwn ile halletmiş yani bnde yapım mı işe yarar mı size sormadan yanlış bişi yapmıım dedim.quickpwn 2.1 şu anda yüklü direk usbye takıp programı açıp aktive edebiliyormuyum.

görüldüğü gibi sorununu çözmüş ama ne yaptığını anlatmamış...Sende yardımcı olamadın james [gl=4.gif]

erkamweb
22-06-2009, 17:51
muzo_378 merhaba, bende 3.0 ı yüklemek için update ettim ve bendede seninki gibi itunes ta yazı çıktı sim kilitli buradaki sim kartları ile çalışmıyor nasıl hallettiğini anatırmısın. Kaç gündür telefonumu kullanamıyorum. Yardım edebilirmisin?

markis
14-07-2009, 15:28
aynı sorun bende de var nasıl astıgınızı solermısınız acaba

Knoc[K.O]ut
17-02-2010, 23:49
arkadaslar basit bir cozum yolu da benden gelsin bende aynı problemi 3-5 defa yasadım cozumunu soyle buldum ilk iphonunuzu actınızda sim kilidi olmayan yani pin sormayan bi hat takarsanız eger etkinlestirmesi direk gerceklesiyor tabi bu durum sim kilitli iphone ları kapsamıyor bunu da belirtmek istiyorum...

cihazınız yasal ise restoredan sora cihazınızı aktiflestiremiyorsanız pin kodu sormayan bi sim kartla sorununuz cozulecektir.

zaydin
05-07-2010, 17:58
güzel de nasıl çözüldüğünü de açıklasanız ?