PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları ios 5.0.1 e geçtikten sonra mesaj sesi sorunu ve şarj problemi

gsayan
09-01-2012, 17:35
Arkadaşlar herkese merhaba,
Ben iphone4 4.1 02.10.04 baseband kullanıyordum.cihaz simkilitlli olduğu için gevey takılı.Şarj sorunum yada sms sorunum yoktu.custom hazırlayarak baseband korudum ve 5.0.1 e geçtim.Telefona sms geldiğinde saçma sapan bir çalma şekli var takılarak ard arda çalıyormuş gibi bunnla birlikte tiitreşimde aynı şekilde.Birde ios 5 e geçtikten sonra şarj problemlerim başladı.Önceden yaklaşık olarak 2 gün kullanıyordum.Ama şimdi 1 gün ancak yetiyor her akşam şarrja takıyorum.Bu genel normal bir durum mudur? Mesaj sesi sorunu için telefona custom sürümü tekrar yükledim ve backuptan falan geri dönmedim sıfır cihaz olarak kurulumu yaptım.Yardımlarınızı bekliyorum.
çok teşekkürler.

husdogar
10-01-2012, 11:03
Ben 3GS kullanıcısıyım. Telefonumda simlock problemi yok. Orijinal Itunes üzerinden 5.0.1 yükledim. Daha sonra da Redsn0w ile JB yaprım. Sms tonum bir kaç sefer bende de takıldı. Aynı şekilde titreşim de takıldı. Telefonum ara ara kitleniyor. Bunu da müzik dinlerken anladım. Kitlendiği anda müzik kesiliyor ve home tuşu dahil hiç bişey çalışmıyor. 2-3 sn süren bu durumdan sonra normale dönüyor. Ayrıca 2 kere de kendi kendine bir reboot göngüsüne girdi. Lock tuşu ile Home tuşuna basılı tutarak resetledim cihazı. Öyle aştım o döngüyü.

Benim düşünceme göre 5.0.1 henüz stabil bir sürüm değil.
Cydia'daki tüm eklentileri (özellikle tweakleri) sildim. Acaba onlar mı çalışırken takılıyor diye. Ama değişiklik olmadı.

Free ram değerim 120 mb lerden 70'lere indi. (Resipring sonrası - Remove backgorund ile)

Tüm bu sorunları aşar mıyım diye de 2 kere restore edip tekrar JB yaptım. Değişiklik olmadı.
Bence bu tür sorunlar kesin bir çözüm olan şeyler değil.
Çözüm üreten/arayan kişilere şimdiden kolay gelsin.
Aynı derdi yaşayan kişiler de burada sorunları anlatırsa belki ortak bir payda da buluşulabilir.

fas535
10-01-2012, 11:35
beyler bende de push notification sorunu var hala daa, viber whatsapp falan hıc bildirim vermiyor acık oldugu halde, araştırdıgım kadarıyla bunun nedenine simkilitli telefonlarda aktivasyonu direk gectiğimiz için diyorlar, yani itunes aktivasyonunu simkartla yapacagız ondan sonra geçcek diolar, bende 2 hafta önce internetten universal sim activation card aldım gelsin bide öyle yapcam gecerse gene bilgilendiririm sizi.ama varsa simkartınız bir deneyin isterseniz.

ozkan003
10-01-2012, 12:57
Universal kart artik ise yaramiyor keske almasaydiniz

fas535
10-01-2012, 13:00
ciddimisiniz:S neden ki:S

ozkan003
10-01-2012, 18:12
Cok uzun zamandir ise yaramiyor yeni degil ki? Forumdan bilenlerde cevap verir konu hakkinda.

Dokunarak konustum.