PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hangi mac'ten almalıyım /nereden almalıyım?

utkugsutku
09-01-2012, 14:41
Merhabalar
Apple Mac pro alacağım.
Apple MacBook Pro 13-inç 2,8GHz dual-core Intel Core i7 (Q TR Klavye, 4GB RAM, 750GB HD, Intel HD Graphics 3000 384MB) - Bilkom | Store (http://store.bilkom.com.tr/Apple-MacBook-Pro-13-inc-2-8GHz-dual-core-Intel-Core-i7-Q-TR-Klavye-4GB-RAM-750GB-HD-Intel-HD-Graphics-3000-38_4041.html)
Bu modelin fazlasıyla işimi göreceğini düşünüyorum (grafik ve programlama ile uğraşmaktayım)
Ancak ekran kartı nasıl?
Yada sizin tavsiye edebileceğiniz başka bir yer var mı?
Saygılarımla

Ogzhnozcn
09-01-2012, 15:40
Bildiğim kadarıyla bahsettiği ekran kartı çok iyi değil,hatta oyunlar ile deneyip derecesini belirlemişlerdi %90 ında "düşük kalitede oynatır" ibaresi vardı ama siz yine de o cihazı birebir kullanan kişilerin tavsiyelerine bakın.

utkugsutku
09-01-2012, 17:01
electro worldde bir çalışan normal pc'ler ile çok farklı olduğunu söyledi. Bende şu anda paylaşımlı ekran kartı olan bi bilgisayar var. Arasında uçurum olduğunu söyledi. pes2012 son grafiklerde çalıştırabileceğini söyledi. Ne derece doğrudur bilemem ama herkes çok farklı olduğunu söylüyor benim konuştuklarım.
Dediğiniz gibi kullanan birisi varsa bir yorum atabilirse çok iyi olur. Derdim oyun oynamak falan değil zaten ps var ama sıkıntı yaratmasını istemem...

Canavar
09-01-2012, 17:15
Grafik programlama için ekran kartı lazımdır ve hiçbir maclerin uygun degıldır . Mac kasalar hariç

utkugsutku
09-01-2012, 17:20
grafik programlama değil hocam
grafik + programlama yani programlama sadece kodlama olarak grafik ise sadece freehand photoshop?

Canavar
09-01-2012, 18:38
Banagore asus tek gecerim ama macbook 15 ve 17liklere bak istersen

yolgezer88
10-01-2012, 02:13
Hocam ben de Programlama ve grafik tasarımla uğraşıyorum. ve diyeceğim eğer mac ile grafik tasarım yapacaksan taşınabilir bir model tercih etmemelisin. Imac genelde tasarım ofislerinin ve film ile uğraşanların vazgeçilmezi. Programlama için macbook pro ideal. ama tasarım için hiç idela değil. İnternetten ingilizce de biliyorsan HD 3000'in data sheet ve performans raporlarını okuyabilirsin sen de hak vereceksin imaclerin üstündeki atiler 10 a katlar o performansı, şu an mac 21,5' i5 kullanıyorum hd 6750 512 mb lık ekran kartı ile render sürelerimde inanılmaz bir hız var eskiden 3 saatte yaptığım render'ı şimdi 45 dk-1 saat arası yapıyorum bu oran süre arttıkça doğru orantılı gidiyor. Yani diyeceğim odur ki programlama için ok macbook ama grafik ve programlama için kesinlikle imac.

utkugsutku
10-01-2012, 10:46
ağır bir grafikle uğraşmıyorum mac pro onlarıda mı kaldırmaz?
photoshop illustrator freehand coreldraw gibi programlar kullanıyorum + olarak electro world çalışanı pes 2012'yi bile şu anda çok rahat oynayabilirsin demişti...
Çok karıştı aklım herkes farklı bir şey söylüyor :D

Ogzhnozcn
10-01-2012, 14:53
ağır bir grafikle uğraşmıyorum mac pro onlarıda mı kaldırmaz?
photoshop illustrator freehand coreldraw gibi programlar kullanıyorum + olarak electro world çalışanı pes 2012'yi bile şu anda çok rahat oynayabilirsin demişti...
Çok karıştı aklım herkes farklı bir şey söylüyor :D

Çalışan da iyi söylemiş,testlerde tek düzgün çalışan(yeşil çubuk olan) pes 2012 di o gözüme çarpmıştı diğerleri ise kırmızı :)

yolgezer88
13-01-2012, 02:05
aslında sen son kullanıcı gibi takılıyosun o yüzden macbook pro ideal masaüstü istiyosan imac al imac alırsan Battlefield 3 gibi grafiklere sahip oyunları full detay oynarsın tabi windows yükleyip:D

Ogzhnozcn
13-01-2012, 07:41
Bence de almisken imac alin laptopunuz varsa onunla biryere kadar bazi şeyleri yapin çalişmalarinizi imac de yaparsiniz ayrica oyun avantaji da çok iyi.

utkugsutku
13-01-2012, 17:22
Çıtayı son anda yükseltim bunu almaya karar verdim arkadaşlar :) bu heralde fazla fazla işimi görür...
Apple MacBook Pro 15-inç 2,4GHz quad-core Intel Core i7 (Q TR Klavye, 4GB RAM, 750GB HD, AMD Radeon HD 6770M 1GB) - Bilkom | Store (http://store.bilkom.com.tr/Apple-MacBook-Pro-15-inc-2-4GHz-quad-core-Intel-Core-i7-Q-TR-Klavye-4GB-RAM-750GB-HD-AMD-Radeon-HD-6770M-1GB-_4037.html)

Ogzhnozcn
13-01-2012, 17:32
Çıtayı son anda yükseltim bunu almaya karar verdim arkadaşlar :) bu heralde fazla fazla işimi görür...
Apple MacBook Pro 15-inç 2,4GHz quad-core Intel Core i7 (Q TR Klavye, 4GB RAM, 750GB HD, AMD Radeon HD 6770M 1GB) - Bilkom | Store (http://store.bilkom.com.tr/Apple-MacBook-Pro-15-inc-2-4GHz-quad-core-Intel-Core-i7-Q-TR-Klavye-4GB-RAM-750GB-HD-AMD-Radeon-HD-6770M-1GB-_4037.html)

Önceki seçeneğe göre çok iyi bir seçim olmuş şimdiden hayırlı olsun :)

myveysel
13-01-2012, 21:35
Temiz bir sahin eder bu fiyata [:)]

utkugsutku
14-01-2012, 09:31
Eder vallahi :D
Birazdan gidip alacağım sonuçlarıda sizinle paylaşacağım. İlgilenen arkadaşlara tekrar teşekkürler

Ogzhnozcn
14-01-2012, 09:44
Eder vallahi :D
Birazdan gidip alacağım sonuçlarıda sizinle paylaşacağım. İlgilenen arkadaşlara tekrar teşekkürler

Aldiktan sonra diğer arkadaslar için bir nevi bilgilendirme, kucuk rehber gibi sonuclari yazip resimlerini de eklerseniz konu basligi da musait,alacak ya da merak eden arkadaslara ilaç gibi gelecektir.

EzeL
14-01-2012, 13:35
mac os da iyi verim alırsın ama aynı donanım windowsta kasar.

utkugsutku
16-01-2012, 12:45
Aldiktan sonra diğer arkadaslar için bir nevi bilgilendirme, kucuk rehber gibi sonuclari yazip resimlerini de eklerseniz konu basligi da musait,alacak ya da merak eden arkadaslara ilaç gibi gelecektir.

Evet arkadaşlar 2 gün oldu kullanmaya başlayalı.
Şu anda normal bilgisayar kullanınca resmen takoz gibi geliyor. Bu şımarıklık falan gibi gelmesin sizlere yıllaaaardır normal pc kullanıyorum. Ama macbook çok çok daha farklı kıyaslamaya bile gerek yok ikisini o derece iyi :)
Ben intel i7 quad core 2.4 GHZ, 4 ram, 1 GB paylaşımsız ekran kartı, 750 harddisk özellikli olanından aldım. Canavar desem yeridir. Tam olarak kullanamıyorum. bunca yıldır bilgisayar kullanan birisi olarak kullanmakta çok zorluk çekiyorum. Ama alışmaya başladım denebilir. Bilmediğim çok çok yanı var yavaş yavaş alışacağız.
Kesinlikle apple alın arkadaşlar... Şiddetle tavsiye edilir. Normal bilgisayara vericeğiniz paranın 2-3 katı belki ama farkı göreceksiniz ve verdiğiniz paraya asla üzülmeyeceksiniz bundan emin olun
Saygılarımla

SalihBxl
16-01-2012, 12:47
Evet arkadaşlar 2 gün oldu kullanmaya başlayalı.
Şu anda normal bilgisayar kullanınca resmen takoz gibi geliyor. Bu şımarıklık falan gibi gelmesin sizlere yıllaaaardır normal pc kullanıyorum. Ama macbook çok çok daha farklı kıyaslamaya bile gerek yok ikisini o derece iyi :)
Ben intel i7 quad core 2.4 GHZ, 4 ram, 1 GB paylaşımsız ekran kartı, 750 harddisk özellikli olanından aldım. Canavar desem yeridir. Tam olarak kullanamıyorum. bunca yıldır bilgisayar kullanan birisi olarak kullanmakta çok zorluk çekiyorum. Ama alışmaya başladım denebilir. Bilmediğim çok çok yanı var yavaş yavaş alışacağız.
Kesinlikle apple alın arkadaşlar... Şiddetle tavsiye edilir. Normal bilgisayara vericeğiniz paranın 2-3 katı belki ama farkı göreceksiniz ve verdiğiniz paraya asla üzülmeyeceksiniz bundan emin olun
Saygılarımla

Sevindim adiniza. Gule gule kullanin insAllah.

yolgezer88
16-01-2012, 13:53
mac os da iyi verim alırsın ama aynı donanım windowsta kasar.

Win7 de kasma yok bu sistemin biraz düşük seviyelisi imac ile win7 de harikalar yaratabiliyorum gerek görsel gerek işlemsel anlamda