PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları Hata Kodu:19... İphone 4 Pc ye Bağlayınca diyor..

Erenalp
08-01-2012, 15:20
Arkadaşlar, Telefonu pc'ye bağlıyorum o herzaman zırt diye açılan otomatik kullan penceresi gelmiyor. İtunes açılıyor ama Bilgisayarıma giriyorum C sürücüsü var D var ama iphone görünmüyor. Usb demi sorun var diyorum flash disk takıyorum şak diye otomatik kullan penceresi geliyor. Yapmadıgım şey kalmadı Kayıt defteri düzenleyicileri kurdum, ;tunes onar dedim, Usb otomatik çalıştırma programını defalarca sildim tekrar yükledim ama yok.. Bir türlü resimlerimi pc' ye aktarabilmem için gereken o lüzumsuz Otomatik Kullan penceresi gelmiyor ve aygıt yazılımı yüklenemedi hata oluştu kod:19 diyor... Lütfen bir yardım ediniz.. Şimdiden tesekkürler...

laheyl
08-01-2012, 15:24
Arkadaşlar, Telefonu pc'ye bağlıyorum o herzaman zırt diye açılan otomatik kullan penceresi gelmiyor. İtunes açılıyor ama Bilgisayarıma giriyorum C sürücüsü var D var ama iphone görünmüyor. Usb demi sorun var diyorum flash disk takıyorum şak diye otomatik kullan penceresi geliyor. Yapmadıgım şey kalmadı Kayıt defteri düzenleyicileri kurdum, ;tunes onar dedim, Usb otomatik çalıştırma programını defalarca sildim tekrar yükledim ama yok.. Bir türlü resimlerimi pc' ye aktarabilmem için gereken o lüzumsuz Otomatik Kullan penceresi gelmiyor ve aygıt yazılımı yüklenemedi hata oluştu kod:19 diyor... Lütfen bir yardım ediniz.. Şimdiden tesekkürler...

Code 19: Kayıt esnasında hata oluştu. Register işlemi başarısız.
Çözüm: Bu hatanın anlamı, Register’a tanımlanamayan bir verinin girdiğidir. Scanreg.exe çalıştırılarak çözüm giderilebilir.Bu işlem sonuç vermezse Scanreg/restore komutunu aktif hale getirmelisiniz.

laheyl
08-01-2012, 15:26
Kod 19
Kayıt defterindeki yapılandırma bilgisi eksik ya da bozuk olduğundan Windows bu donanım aygıtını başlatamıyor. Bu sorunu gidermek için önce Sorun Giderme Sihirbazı'nı çalıştırmayı deneyin. Bu işe yaramazsa, donanım aygıtını kaldırıp yeniden yüklemeniz gerekir. (Kod 19)
Önerilen çözümler

Bir kayıt defteri sorunu algılanmıştır.

Bu, bir aygıt için birden çok hizmet tanımlanmışsa ve hizmetin alt anahtarı açılırken hata oluşuyorsa veya sürücü adı hizmet alt anahtarından alınamıyorsa oluşabilir. Aşağıda, bu sorunu çözmek için deneyebileceğiniz bazı işlemler açıklanmaktadır.

Sürücüyü kaldırın ve yeniden yükleyin

Aygıt Yöneticisi'nden sürücüyü kaldırın ve yeniden yüklemek üzere yeni donanımları tarayın.

Sürücünün yolunu sağlamanız istenebilir. Windows'da sürücü yerleşik olarak bulunabilir veya aygıtı son kurduğunuzda yüklenen sürücü dosyaları olabilir. Ancak bazı durumlarda, sürücünün istenebileceği Yeni Donanım Sihirbazı açılır. Sürücü istenirse ve yoksa, donanım satıcısının Web sitesinden en son sürücüyü karşıdan yüklemeyi deneyebilirsiniz.
Aygıt ile ilgili Özellikler iletişim kutusunda, Sürücü sekmesini ve sonra da Kaldır'ı tıklatın. Yönergeleri izleyin.
Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Aygıt Yöneticisi'ni açın, Eylem'i ve ardından Donanım değişikliklerini tara'yı tıklatın. Yönergeleri izleyin.
En son başarılı kayıt defteri yapılandırmasını geri yükleyin

Bu içerik deneyimli bilgisayar kullanıcıları için tasarlanmıştır.

Bilinen Son İyi Yapılandırma özelliği, bilgisayarınızı çalışan en güncel ayarlarla başlatmak için kullanabileceğiniz bir kurtarma seçeneğidir. Bilinen Son İyi Yapılandırma özelliği, bilgisayarın son olarak başarıyla başlatılışında kullanılan tüm kayıt defteri bilgilerini ve sürücü ayarlarını geri yükler.

Bilinen Son İyi Yapılandırma özelliği hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
307852 Windows XP'de Bilinen Son İyi Yapılandırma özelliği kullanılarak bilgisayarınız nasıl başlatılır (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir)
Kayıt defterini düzenleyin

Bu içerik deneyimli bilgisayar kullanıcıları için tasarlanmıştır.

Son çare olarak, doğrudan kayıt defterini düzenleyebilirsiniz. Daha fazla bilgi için, aşağıdaki Microsoft Web sitesinde yer alan Microsoft Windows 2000 Server Resource Kit'te Kayıt Defteri Başvurusu'na bakın:
Windows 2000 Server Resource Kit (http://technet.microsoft.com/tr-tr/library/cc984339.aspx)
Kayıt defteri bilgileri Windows XP içindir.

Erenalp
08-01-2012, 15:29
Code 19: Kayıt esnasında hata oluştu. Register işlemi başarısız.
Çözüm: Bu hatanın anlamı, Register’a tanımlanamayan bir verinin girdiğidir. Scanreg.exe çalıştırılarak çözüm giderilebilir.Bu işlem sonuç vermezse Scanreg/restore komutunu aktif hale getirmelisiniz.

Dostum cok pardon cahiliyetimi maruz gör.. Bu scanreg.exe yi yada komutunu nasıl çalıştırabilirim ?

laheyl
08-01-2012, 15:32
Dostum cok pardon cahiliyetimi maruz gör.. Bu scanreg.exe yi yada komutunu nasıl çalıştırabilirim ?

Windows Kayıt Defteri Denetleyicisi başlatıldığında, sistem kayıt defterini geçersiz girdileri ve boş veri blokları için otomatik olarak tarar. Geçersiz kayıt defteri girdileri algılanırsa, Windows Kayıt Defteri Denetleyicisi önceki günün yedek kopyasına otomatik olarak geri yükler. Bu işlem, bir komut isteminde scanreg /autorun komutunun çalıştırılmasına eşdeğerdir. Yedek kopya yoksa, Windows Kayıt Defteri Denetleyicisi kayıt defterinde onarma işlemleri gerçekleştirmeye çalışır. Bu işlem, bir komut isteminde scanreg /fix komutunun çalıştırılmasına eşdeğerdir. Kayıt defteri 500 KB'den fazla boş veri bloğu içeriyorsa, Windows Kayıt Defteri Denetleyicisi kayıt defterini otomatik olarak en iyi duruma getirir.

Windows Kur, bir yükseltme gerçekleştirmeden önce Windows Kayıt Defteri Denetleyicisi aracını çalıştırıp kayıt defterinin bütünlüğünü denetler. Kayıt defterinin bozuk olduğunu algılarsa, otomatik olarak onarmaya çalışır.

Windows Kayıt Defteri Denetleyicisi aracının korumalı mod sürümü (Scanregw.exe), sistem dosyalarının bir yedek kopyasını oluşturabilir ve kayıt defterini geçersiz girdilere karşı tarayabilir. Geçersiz girdiler algılanırsa, çözüm için Windows Kayıt Defteri Denetleyicisi aracının gerçek mod sürümüne (Scanreg.exe) başvurulur.

Windows Kayıt Defteri Denetleyicisi'ni bir Scanreg.ini dosyasıyla yapılandırabilirsiniz. Aşağıdaki ayarları yapılandırabilirsiniz:
Aracı etkinleştirme veya devre dışı bırakma
Saklanan yedek kopya sayısı (beşten fazlası önerilmez)
Yedekleme klasörünün konumu
Yedekleme kümesine eklenecek diğer dosyaları ayarlama
Scanreg.ini dosyası hakkında ek bilgi için, Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
183603 Kayıt Defteri Denetleyicisi Aracı Ayarları Nasıl Özelleştirilir (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)
Windows Kayıt Defteri Denetleyicisi aracını başlatmak için, Başlat'ı ve sonra Çalıştır'ı tıklatın, Aç kutusuna scanregw.exe yazın ve Tamam'ı tıklatın.

NOT: Windows Kayıt Defteri Denetleyicisi aracını /restore parametresiyle kullanmak için, aracı Windows dışında çalışan bir komut isteminden çalıştırmalısınız. Bunu yaptığınızda, en fazla beş kayıt defteri yedek dosyasından birini geri yükleyebilirsiniz.

Erenalp
08-01-2012, 15:37
Windows Kayıt Defteri Denetleyicisi başlatıldığında, sistem kayıt defterini geçersiz girdileri ve boş veri blokları için otomatik olarak tarar. Geçersiz kayıt defteri girdileri algılanırsa, Windows Kayıt Defteri Denetleyicisi önceki günün yedek kopyasına otomatik olarak geri yükler. Bu işlem, bir komut isteminde scanreg /autorun komutunun çalıştırılmasına eşdeğerdir. Yedek kopya yoksa, Windows Kayıt Defteri Denetleyicisi kayıt defterinde onarma işlemleri gerçekleştirmeye çalışır. Bu işlem, bir komut isteminde scanreg /fix komutunun çalıştırılmasına eşdeğerdir. Kayıt defteri 500 KB'den fazla boş veri bloğu içeriyorsa, Windows Kayıt Defteri Denetleyicisi kayıt defterini otomatik olarak en iyi duruma getirir.

Windows Kur, bir yükseltme gerçekleştirmeden önce Windows Kayıt Defteri Denetleyicisi aracını çalıştırıp kayıt defterinin bütünlüğünü denetler. Kayıt defterinin bozuk olduğunu algılarsa, otomatik olarak onarmaya çalışır.

Windows Kayıt Defteri Denetleyicisi aracının korumalı mod sürümü (Scanregw.exe), sistem dosyalarının bir yedek kopyasını oluşturabilir ve kayıt defterini geçersiz girdilere karşı tarayabilir. Geçersiz girdiler algılanırsa, çözüm için Windows Kayıt Defteri Denetleyicisi aracının gerçek mod sürümüne (Scanreg.exe) başvurulur.

Windows Kayıt Defteri Denetleyicisi'ni bir Scanreg.ini dosyasıyla yapılandırabilirsiniz. Aşağıdaki ayarları yapılandırabilirsiniz:
Aracı etkinleştirme veya devre dışı bırakma
Saklanan yedek kopya sayısı (beşten fazlası önerilmez)
Yedekleme klasörünün konumu
Yedekleme kümesine eklenecek diğer dosyaları ayarlama
Scanreg.ini dosyası hakkında ek bilgi için, Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
183603 Kayıt Defteri Denetleyicisi Aracı Ayarları Nasıl Özelleştirilir (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)
Windows Kayıt Defteri Denetleyicisi aracını başlatmak için, Başlat'ı ve sonra Çalıştır'ı tıklatın, Aç kutusuna scanregw.exe yazın ve Tamam'ı tıklatın.

NOT: Windows Kayıt Defteri Denetleyicisi aracını /restore parametresiyle kullanmak için, aracı Windows dışında çalışan bir komut isteminden çalıştırmalısınız. Bunu yaptığınızda, en fazla beş kayıt defteri yedek dosyasından birini geri yükleyebilirsiniz.

Çok tesekkür ederim dostum. Hemen uygulamaya geçiyorum eksik olma..

laheyl
08-01-2012, 15:47
Çok tesekkür ederim dostum. Hemen uygulamaya geçiyorum eksik olma..

dene bakalim ins ise yarar durumu bildirirsin okey

Erenalp
08-01-2012, 22:59
dene bakalim ins ise yarar durumu bildirirsin okey

Ustad ne yaptiysam olmadi... İtunesi kaldirdim yeniden yukledim ama nafile.. Cihazimda 5.0.1 versiyon yuklu. Benimle ayni versiyona sahip bi arkadasimi aradim ondada ayni problem mevcut. Acaba surumle alakali bi sorun olmus olabilirmi?