PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları İOS 5.0.1 JB sorunu

dincer35
06-01-2012, 21:03
Arkadaşlar cihazım 3GS ios 5.0.1 tethered jb. unlock baseband:05.12.01 daha önce 4.3.3 untethered jb kullanıyordum.ios5.0.1'e sn0wbreeze ile baseband koruyarak tethered jb yaptım sonra corona kullandım işe yaramadı cihaz hala tethered durumda corona'yı kaldırıp redsn0w ile jb denedim ama işlem sonunda hata alıyorum ''Error,No successful firmware download after 6000ms.Giving up''..Sanırım redsn0w ile jb yaparken select İPSW yapmam lazım ancak cihaz simkilitli yani orjinal 5.0.1 yazılımını gösterip jb yapsam baseband yükselir mi? yada sorunun farklı bir çözümü var mı?
Şimdiden teşekkür ederim..

DeMo
07-01-2012, 21:32
Öncelikle şunu belirteyim; Redsn0w'a orjinal sürümü göstermeniz baseband sürümünüzde bir değişiklik yapmaz. Yani bir sorun yok orjinal sürümü gösterebilirsiniz. Yeter ki iTunes'i kullanarak o orjinal sürümle cihazı restore etmeyin. Baseband sürümünü koruyarak restore+jailbreak yapabilmek için 3 seçeneğiniz var. Üçünü de ayrı ayrı değerlendirebilirsiniz.

1- Sn0wbreeze ile yaptığınız tethered jailbreakin üzerine Redsn0w ile tekrar untethered jailbreak yaparken Install Cydia dahil tüm seçeneklerin işaretini kaldırın.

2- Eğer mac kullanıcısıysanız veya çevrenizde mac kullanan bir yakınınız varsa bu konu ile yazırlayacağınız custom sürüm hem basebandı korur hem de untethered jailbrek yapar. http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/32027-ios-5-0-1-untethered-jailbreak-pwnagetool-5-0-1-mac.html

3- Sn0wbreeze 2.8b11 ile "Baseband Preservation Mode" yöntemini kullanarak bir custom sürüm hazırlar ve cihazı bununla restore edersiniz... Bu şekilde baseband sürümünü korumuş olursunuz. (Bu bölümde dikkat etmeniz gerekiyor.. Hazırlayacağınız custom sürüm masaüstüne geliyor. Bunun yerine orjinal sürümle restore ederseniz sim kilit tekrar aktif olur ve maalesef ipad basebandına muhtaç olursunuz)

http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/30876-ios-5-0-5-0-1-tethered-jailbreak-sn0wbreeze-2-8b11-3gs-old-bootrom-untethered.html

Restore sonrası etkinleştirme için sim kartınız varsa onunla etkinleştirin. Bu anlık bildirimlerde sorun yaşamanızı engeller... Eğer sim kartınız yoksa restore sonrası Redsn0w ile jailbreak yapabilirsiniz. Etkinleştirme işlemini de Redsn0w yapmış olacak.

http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/31957-ios-5-0-1-untethered-jailbreak-redsn0w0-9-10b3-winmac.html

Tabi dediğim gibi; eğer etkinleştirme adımını sim kart ile yapmazsanız anlık bildirimleri alamazsınız. Fakat bu sorunu Cydia'dan 6 $ karşılığı satın alacağınız Push Fix 2.0 ile aşabilirsiniz...

dincer35
08-01-2012, 03:22
Detaylı açıklamanız için teşekkür ederim..Sağolun..

Admin21
09-01-2012, 20:38
arkadaşlar 3gs için 5.0.1 büyük yenilikleri var özellikle jb siz netten dizi film v.s gibi video flash sız izlenebilmesi fakat ıpod uygulması gitmiş müzik ve video olmuş müziklerime girdiğimde herhangi bir müziğin süresi gözükmüyor istediğim yerden başlatamıyorum sorunun çözümünü bilen varsa lütfen söylesin bide bu sürümü pil ömrünü uzatmak için yapmışlar ama bende ters tepki verdi sorunları çöze bilen varsa lütfen söylesin