PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ıpod touch 4 ıphone 4 kafama takılanlar

maestro111
31-12-2011, 14:14
Merhaba arkadaslar öncelikle forumda yeniyim çeşitli eleştiriler alabilirim.yaklaşık bir hafta önce kafama koydum ipod touch 4 yada iphone 4 almayı.1 haftadır deli gibi araştırma yapıyorum.hiçbir bilgim yoktu şimdi ise belirli bir bilgi donanımım var.foruma üye olmadan önce birçok şeyi araştırdım ancak cevap bulamadığım birkaç sorum var.diyelim iphone 4 simfree aldım.ben bunun versiyonunu yükselttiğimde simi kilitlenir mi?versiyon yükselttiğimde jb gider mi?her şeyden önce itunes veya itools üzerinden versiyon nasıl yükseltirim.ayrıca bazı arkadaşlar ipod alanların aklının hep iphone'da kaldığını söylüyor sonuçta az para vermiyoruz.siz hangisini önerirsiniz ?sonuçta iphone'un telefon özelliği var ancak ipod'ta çok hoş bir ürün.ayrıca alırsam kaç gb önerirsiniz?

DeMo
31-12-2011, 14:22
* Simfree bir cihaz aldıysanız versiyon yüklemekle sim kilitlenmez. Sim kilitli olup da yazılımsal olarak unlock yapılabilen bazı sürümler var. İşte bu sürümlere sahip cihazlarda direkt olarak orjinal sürüm yüklendiği zaman baseband sürümü yükseldiği için sim kilit yeniden aktif olur. Ama dediğim gibi sim kilitsiz cihazlarda böyle bir sorun yok.

* Versiyon yükselttiğinizde yeniden jailbreak yapmak durumundasınız.

* Sürüm yüklemeyi iTunes üzerinden yapabiliyorsunuz. Gerekli açıklamalar Tüyo Merkezinde (http://www.ikaynak.com/forum/21-genel-konular/9-tuyo-merkezi-ana-sayfa.html) bulunmaktadır.

* iPod veya iPhone tercihi konusu ise tamamen sizin ihtiyaçlarınız ve bütçeniz ile alakalı bir durum. Bütçeniz müsaitse ve bir telefona da ihtiyacınız varsa kesinlikle iPhone 4 diyebilirim. Sonuçta hem telefon ihtiyacınızı hemde diğer bütün ihtiyaçlarınızı (video, müzik, internet, oyun vs..) yanınızda tek cihaz taşıyarak karşılamış olacaksınız. Ben cihazıma çok fazla film, video vs.. yüklemem derseniz 16 GB iyidir.

maestro111
31-12-2011, 14:46
itunes 10.5 bilgisayarımda yüklü ancak tıkladığımda 20sn bekliyor ve sonra itunes calısmayı durdurdu diyor.yani bilgisayarımda itunes kullanamıyorum eski versiyonları denediğimde yine aynı problem.acaba neden olabilir

DeMo
31-12-2011, 15:05
iTunes'i bilgisayarınızdan kaldırırken onunla beraber yüklenen aşağıdaki bileşenleri de kaldırın.

- Apple Application Support
- Apple Mobile Device Support
- Apple Software Update
- QuickTime
- Bonjour

iTunes 10.5.1 veya 10.5.2'yi tekrar kurun. Aynı sorunu tekrar yaparsa Güvenlik Duvarı veya Antivirus programınızı kontrol edin. Belki farkında olmadan iTunes'i engellemiş olabilirsiniz.