PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları Iphone 4 - 4.3.5 Jailbreak ve Unlock

Ahmet Efe Elbas
29-12-2011, 16:50
Arkadaşlar merhaba size bir sorum olucak eğer daha önce forumda varsa bu soru kusuruma bakmayın çünkü araştıracak kadar vaktim yok.
Cihazım Iphone 4 sürümü 4.3.5 jailbreak ve gevey ile kullanıyorum.Baseband ise :04.10.01

Ben bu cihazı ios 5.0.1 e yükseltirsem tekrar bu cihazı jailbreak ve gevey ile kullanabilirmiyim ? Şimdiden teşekkür ederim.

DeMo
29-12-2011, 18:22
Eğer cihazı orjinal sürümle restore ederseniz bundan sonra ipod olarak kullanırsınız. Buna dikkat etmeniz gerekiyor.

Mac kullanıyorsanız aşağıdaki yöntemle çok basit bir şekilde yapabilirsiniz...

http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/32027-ios-5-0-1-untethered-jailbreak-pwnagetool-5-0-1-mac.html

Windows kullanıcısı iseniz Sn0wbreeze 2.8b11 programında Baseband Preservation Mode ile baseband sürümünü koruyan bir custom sürüm hazırlayıp cihazı bununla restore edersiniz.

http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/30876-ios-5-0-5-0-1-tethered-jailbreak-sn0wbreeze-2-8b11-3gs-old-bootrom-untethered.html

Daha sonra Redsn0w 0.9.10b3 ile jailbreak yaparsınız...

http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/31957-ios-5-0-1-untethered-jailbreak-redsn0w0-9-10b3-winmac.html

Eğer etkinleştirmek için sim kartınız yoksa Redsn0w'da Install Cydia ile beraber Deactivate seçeneğini de seçersiniz olur biter.

Ahmet Efe Elbas
29-12-2011, 18:53
çok teşekkür ederim.şuan işyerindeyim akşam evde bahsetmiş olduğunuz programları indirip deniyeceğim.Size haber vereceğim.Peki bu bahsetmiş olduğunuz baseband koruma olayı çokmu zor veya riskli dikkat etmem gereken özellikle birşey varmı acaba ?

DeMo
29-12-2011, 18:56
Sn0wbreeze ile hazırlamış olduğunuz custom sürümü yüklediğiniz sürece herhangi bir sorun yok. Çünkü basebandı siz istemesinizde koruyor :) Önemli olan tek şey kesinlikle orjinal sürüm yüklemeyin.

Ahmet Efe Elbas
29-12-2011, 19:01
tamam dostum cok teşekkür ederim yardımların için eve gider gitmez deniyeceğim ve sizi olumlu veya olumsuz bilgilendireceğim.birde bir konuda yardımınızı istiyeceğim.Gevey Ultra diye birşey çıkmış bununla kullanabilirmiyim ios5 e geçtikten sonra ?yani satın alıyımmı gevey ultrayı ?

DEDELİ denen arkadaş şöyle bir msj yollamış bir konuda ;

meso55 isimli üyeden alıntı
Hocam kuzenimin iphone nunu aldım..ios 5.0.1 bb 04.11.08 yukludur.ingiltere o2 operatorunden alınmış şuan hatlara kapandı. Telefonun geveyle çalışma ihtimali warmı? bilgi verirseniz sewnrm

DeDeLi
Henüz Gevey IOS 5.0 + versiyonlarda çalışmıyor maalesef

??

DeMo
29-12-2011, 19:04
Normal gevey'lerin iOS 5'de çalıştığını biliyorum ama Ultra'dan emin değilim. Ben 4.3.5 kullanıcısı bir yakınım için gevey ultra almıştım. İşte 112'yi aramakla uğraşmasın diye ama 3 ayrı yerden aldım 3'ü de çalışmadı. Daha doğrusu sen arama yapabiliyorsun ama seni arayanlar ulaşamıyor. Dolayısıyla gevey ultra maceram başlamadan bitmişti. Piyasada çakma ürün çok, orijinalini bulabilirseniz çalışır herhalde...

mmtysk
29-12-2011, 19:08
üstat şimdi sölediklerini yaptım snowbreeze ile custom fw oluşturdum Baseband Preservation Mode seçerek.
şimdi telefonu dfu mode alıp shift restore yapıcam dimi?böle yapınca tethered jailbreak olacak
sonrada ikinci werdiğin linkden tekrar bişeler yapcam (daha orayı tam incelemedim) untethered olacak?
dorumu anlamışım?
anlayış göstermeni rica ediyorum, çünkü çok bilgili deilim ve bir hata yapıp telefonu ipod a dönüştürmek istemiyorum...

Ahmet Efe Elbas
29-12-2011, 19:12
Normal gevey'lerin iOS 5'de çalıştığını biliyorum ama Ultra'dan emin değilim. Ben 4.3.5 kullanıcısı bir yakınım için gevey ultra almıştım. İşte 112'yi aramakla uğraşmasın diye ama 3 ayrı yerden aldım 3'ü de çalışmadı. Daha doğrusu sen arama yapabiliyorsun ama seni arayanlar ulaşamıyor. Dolayısıyla gevey ultra maceram başlamadan bitmişti. Piyasada çakma ürün çok, orijinalini bulabilirseniz çalışır herhalde...
tamam kısacası gevey ultrayı geçelim,normal gevey ile kullandığımı varsayıyorum cihazımı ios5 de kullanabilirim.Birde hattım avea ve 64kb.sorun olmaz dimi

DeMo
29-12-2011, 19:16
tamam dostum cok teşekkür ederim yardımların için eve gider gitmez deniyeceğim ve sizi olumlu veya olumsuz bilgilendireceğim.birde bir konuda yardımınızı istiyeceğim.Gevey Ultra diye birşey çıkmış bununla kullanabilirmiyim ios5 e geçtikten sonra ?yani satın alıyımmı gevey ultrayı ?

DEDELİ denen arkadaş şöyle bir msj yollamış bir konuda ;

meso55 isimli üyeden alıntı
Hocam kuzenimin iphone nunu aldım..ios 5.0.1 bb 04.11.08 yukludur.ingiltere o2 operatorunden alınmış şuan hatlara kapandı. Telefonun geveyle çalışma ihtimali warmı? bilgi verirseniz sewnrm

DeDeLi
Henüz Gevey IOS 5.0 + versiyonlarda çalışmıyor maalesef

??

Oradaki püf nokta baseband sürümünün 04.11.08 olması. Sizin baseband sürümü ise 04.10.01. Sizin baseband sürümünde gevey çalışıyor ama 04.11.08'de çalışmıyor. Onun için baseband sürümünü koruyarak iOS 5.0.1'e geçmenizi öneriyoruz zaten.

üstat şimdi sölediklerini yaptım snowbreeze ile custom fw oluşturdum Baseband Preservation Mode seçerek.
şimdi telefonu dfu mode alıp shift restore yapıcam dimi?böle yapınca tethered jailbreak olacak
sonrada ikinci werdiğin linkden tekrar bişeler yapcam (daha orayı tam incelemedim) untethered olacak?
dorumu anlamışım?
anlayış göstermeni rica ediyorum, çünkü çok bilgili deilim ve bir hata yapıp telefonu ipod a dönüştürmek istemiyorum...

Aynen dediğinizi gibi shift+restore ile yükleyeceksiniz. Dikkat edin yanlışlıkla orijinal sürümü yüklemeyin. Baseband Preservation Mode'u seçtiğimiz için cihaz jailbreak yapılmamış olarak açılacak fakat sizden etkinleştirme için sim kart isteyecek. İşte o sırada diğer konudaki Redsn0w ile işleme başlayacaksınız. Hem jailbreak hemde etkinleştirmeyi birlikte yapmış olacaksınız. Tabi eğer etkinleştirme için elinizde sim kart varsa jailbreak'den önce etkinleştirmeyi bu sim kartla yapmanız daha doğru olur. Sim karttan kastım şu; Cihaz üzerinde kilidi bulunan GSM firmasının sim kartı. Varsa böyle bir sim kartınız onunla yapın. Yoksa Redsn0w'da hem Instal Cydia hemde Deactivate seçeneğini seçin.

mmtysk
29-12-2011, 19:18
üstat tamam dediklerine başlıyorum şimdi yapmaya. nolur bitirene kadar buralarda kalsan da sıkışırsam sana sorayım burdan bana yardım et hayırlısıyla bitereyim şunu

mmtysk
29-12-2011, 19:18
ve bnm yanımda simkart yok tahmn ettiğin gibi amerikadan at&t ile alınmış bu telefon ama sim kart yok senn dediğin deactivate yapcam

mmtysk
29-12-2011, 19:39
ya kardeş yardım istiyorum senden iki seferdir deniyorum ama olmuyo. hep 3194 hatası weriyo. nedir diye bakıyorum sürüm güncel değil diyo itunes için ama en güncel itunes yüklü update sorguluyorum yok diyo. sonra dfu mode a alırken belki hata yaptım diye bi sefer daha denedm ama olmuyo.
nedir bu 3194 hatasının sebebi sence?

DeMo
29-12-2011, 20:22
C:\windows\system32\drivers dizinindeki etc klasorunu silip bilgisayarı yeniden başlatın.

mmtysk
29-12-2011, 20:23
tamam üstat hemen yapıyorum

mmtysk
29-12-2011, 20:51
kardeş dediklerinin hepsini yaptım yalnız tek bi sorun oldu
şuan activate yapmam için benden simkart istiyo. dediğin gibi deactivate seçeneğini tıklamıştım. şimdi ne yapmam gerekiyo?

DeMo
29-12-2011, 20:54
Sim kartınızı geceysiz takip iTunes'i acın. Sonra etkinlestirilmis olması gerekir

mmtysk
29-12-2011, 20:57
ya onuda yaptım oda olmuyo :(

mmtysk
29-12-2011, 21:04
kardeş lütfen cewap wer yaa kafayı yicem olmuyo. en sona geliyo itunes simcard gerekli diyo

fas535
29-12-2011, 21:14
hocam hepsini yapıyorum sorun yok ama restore ederken en sonuna kadar yüklüyor cok az kala ilerleme duruyor bekliyorum hiç bi ilerleme yok 2mm lik yer bir türlü yüklenmior nedendir acaba:)?

DeMo
29-12-2011, 22:19
kardeş lütfen cewap wer yaa kafayı yicem olmuyo. en sona geliyo itunes simcard gerekli diyo

Arkadasım redsn0w'u tekrar çalıştırın bu defa bütün seçeneklerin işaretini kaldırın. Yani hicbirsey seçili olmasın.

hocam hepsini yapıyorum sorun yok ama restore ederken en sonuna kadar yüklüyor cok az kala ilerleme duruyor bekliyorum hiç bi ilerleme yok 2mm lik yer bir türlü yüklenmior nedendir acaba:)?

iTunes sürümü nedir?

mmtysk
29-12-2011, 22:24
tamam sayın demo hemen denicem.
kusuruma bakmayın kaç sefer denedm olmadı ondn mesaj falanda attım size

fas535
29-12-2011, 22:27
10.5.2.11 hocam en son sürüm yüklü...saatlerdir yapıyorum aynı, hep en son doluyor orda kalıyor bekliyorum ama bişey olmuyor...
http://img811.imageshack.us/img811/2343/itunesp.png hocam bu da screenshot lütfen yardım edin..

DeMo
29-12-2011, 22:31
Cihazı iReb programını kullanarak DFU mod'a alıp bir de öyle deneyin isterseniz.

mmtysk
29-12-2011, 22:36
demo nolur bir yere gitme seni bekledim bi kaç saattir şimdi dediğin gibi install cydia ve deactivate seceneğini seçmeden dewam ediyorum telefonda biton yazı yazıyo az kaldı şunu bi kursun bakalım açılacakmı telefon

mmtysk
29-12-2011, 22:39
o yüklenirken sana başka bişe sorcam benm snowbreeze ile işlem yaparken espert mode ile hactivate seceneğini seçmem gerekirmiydi?

DeMo
29-12-2011, 22:49
Gıtmıyorum arkadasım merak etme. Fakat 5-10 dakika veya daha uzun süre cevap yazamadığımız zaman panik yapma lütfen;) Zira bir makine değiliz ve sürekli burada olamıyoruz, bizimde bir hayatımız ve ihtiyaclarimiz oluyor;)

O yöntemi secmedik, çünkü o zaman cihaz tethered jailbreak olacaktı. Sn0wbreeze ile yapılan tethered jailbreak'in corona ile veya redsn0w ile nasıl bir sonuc dogurabileceginden emin değilim. Yani ise yaramayabilir.

mmtysk
29-12-2011, 22:55
ya çok haklısın da işte bnde ne yapacağımı şasırdım telefon elimde mal gibi kaldı kullanamıyorum edemiyorum :) anlayış göster ya nolur :)
ama sana başkka bişe sölicem şimdi
sen yokken bn dedeliye sordum oda bana hactivasyon yap dedi bnde onu yapıodum yapmadım sandım çünkü telefon donmuştu. bende senn dediğine geçtim. ama şidmi telefon birden kendiliğinden açıldı we direk active halde benm itunes library imle restore ediyo kendini yani oyunlarımı bilgilerimi yüklüyo.
noldu abi şimdi telefonuma ya :) redsonw mu olmuş oldu yoksa tethered snowbreeze mi?
ya walla bn bişe anlamadım bu işten yaa :)
senden de özür diliyorum anlamışsın zaten heyecandan malladım azcık yazdım baya kusura bakma

fas535
29-12-2011, 22:55
hocam olmuyor ya..neyse tşk ediorm sanda zahmet verdm.. ben ugraşayım kendım..

mmtysk
29-12-2011, 23:05
ya bn bir yerde çok değişik bir hata yapıyorum galiba yaa
restore etti bitti telefon kendisine restart attı şimdi elma çıktı altında dolması gerekn bi sütun warya hani o sayfa ama o sütun dolmuyo takıldı kaldı burda :(

DeMo
29-12-2011, 23:07
ya çok haklısın da işte bnde ne yapacağımı şasırdım telefon elimde mal gibi kaldı kullanamıyorum edemiyorum :) anlayış göster ya nolur :)
ama sana başkka bişe sölicem şimdi
sen yokken bn dedeliye sordum oda bana hactivasyon yap dedi bnde onu yapıodum yapmadım sandım çünkü telefon donmuştu. bende senn dediğine geçtim. ama şidmi telefon birden kendiliğinden açıldı we direk active halde benm itunes library imle restore ediyo kendini yani oyuİnlarımı bilgilerimi yüklüyo.
noldu abi şimdi telefonuma ya :) redsonw mu olmuş oldu yoksa tethered snowbreeze mi?
ya walla bn bişe anlamadım bu işten yaa :)
senden de özür diliyorum anlamışsın zaten heyecandan malladım azcık yazdım baya kusura bakma

Yok estagfrullah. Sorunu aştığınıza sevindim. Sn0wbreeze ile sadece basebandi korudunuz. Jailbreak yapmadınız. Jailbreak ve etkinlestirme işlemini ise Redsn0w ile yaptınız. Gecmis olsun.

hocam olmuyor ya..neyse tşk ediorm sanda zahmet verdm.. ben ugraşayım kendım..

Bence yeniden bir custom sürüm hazırlayın ve iTunes 10.5.1 ile deneyin.

mmtysk
29-12-2011, 23:09
hocam açılmıyor yaw telefon sana bahsettiğim ekranda dondu kaldı

mmtysk
29-12-2011, 23:13
hocam açılmıyor yaw telefon sana bahsettiğim ekranda dondu kaldı

Yok estagfrullah. Sorunu aştığınıza sevindim. Sn0wbreeze ile sadece basebandi korudunuz. Jailbreak yapmadınız. Jailbreak ve etkinlestirme işlemini ise Redsn0w ile yaptınız. Gecmis olsun.

Bence yeniden bir custom sürüm hazırlayın ve iTunes 10.5.1 ile deneyin.

DeMo
29-12-2011, 23:21
Power ve Home tuşlarına birlikte basili tutun. Cihaz kapanıp tekrar açılışta ki elma logosu gelene kadar bırakmayın. Bir süre bekleyin eğer yine açılmazsa Redsn0w'da Extras bölümüne girip Just Boot yapın.

mmtysk
29-12-2011, 23:26
üstat dediğin gibi yaptım açtım şimdi telefonu bu sefer yine activasyon problemi war yaa :(

fas535
29-12-2011, 23:27
tamam hocam hemen 10.5.1 indirip deniyorum insallah olur.. bilgilendiririm sizi hocam..

mmtysk
29-12-2011, 23:31
oldu galiba abi en sonunda yaw
senn dediğin wardı ya hani cydia we deactivate yi seçmeden tekrar yap diye yaptım oldu :)
çok çok çooooookkkk tşk ederim!!! :)))

DeMo
29-12-2011, 23:35
tamam hocam hemen 10.5.1 indirip deniyorum insallah olur.. bilgilendiririm sizi hocam..

Custom sürümü yeniden hazırlamayı ihmal etmeyin. Hatta olmazsa bence orijinal sürümü tekrar indirin. Bu sıklıkla olan birşey. Yani mevcut orjinal sürümde de problem olabiliyor.

oldu galiba abi en sonunda yaw
senn dediğin wardı ya hani cydia we deactivate yi seçmeden tekrar yap diye yaptım oldu :)
çok çok çooooookkkk tşk ederim!!! :)))

Vallahi bir daha telefon kilitlendi derseniz, sizden önce ben kalpten gideceğim;)) hayırlı olsun tekrardan

mmtysk
29-12-2011, 23:39
Custom sürümü yeniden hazırlamayı ihmal etmeyin. Hatta olmazsa bence orijinal sürümü tekrar indirin. Bu sıklıkla olan birşey. Yani mevcut orjinal sürümde de problem olabiliyor.

Vallahi bir daha telefon kilitlendi derseniz, sizden önce ben kalpten gideceğim;)) hayırlı olsun tekrardan
hhahhahahsahsahshah
inşallah demem şimdi telefon açıldı programlarımı oyunlarımı falan yüklüyo.
biara çok kötü oldum yaw aha dedim telefon gitti ben bi hata yaptım :)
neyse çok sükür bi sorun yok hala daha yüklüyo apps leri.
sizide baya bi yordum bu akşam baya bişeler yazdım ettim bi nevi formu kirlettim yazılarımla yaa görüntü kirliliği oldu :)

fas535
30-12-2011, 00:00
hocam sürümü yüklemeden önce hep kurtarma modunda bir iphone bulundu diyor ama sürümü dedğim şekilde yüklüyor, DFU ya gecmediği için mi yapıyor bunu, ama dfu ya geciorm yani ibooty ile sonra itunes otomatik acılıyor ve kurtarma modunda dior bunla alakalı olabilirmi

DeMo
30-12-2011, 00:34
Onunla ilgili bir sorun yok. Çünkü kurtarma moduna zaten siz alıyorsunuz. Yani DFU Moda.. Bu durumdayken cihazin ekraninda birsey yok degil mi? Yani sanki kapaliymis gibi siyah olmali. Custom sürümler bu sekilde yuklenebiliyor. Ya da iReb veya Sb0wbreeze ile değil manuel olarakta DFU moda almayı deneyebilirsiniz.

Geçenlerde bir üyemiz custom sürümü recovery modda iken yukleyebildigini yazmıştı. O sekilde de deneyebilirsin. Tinyumrella da enter recovery butonuna basıp cihazı recovery mod'a alıp birde öyle deneyin.

Olmaz ise acilen bir Mac kullanıcısı bulmalısınız;) Bir de PwnageTool ile hazirlanmis farklı bir custom sürüm denemelisiniz. Aklıma gelenler bunlar. Umarim faydası dokunur.

fas535
30-12-2011, 00:40
evet kapalı gibi siyah..deniyorum hala...bu iphone en sonunda bi mac aldrcak bana ya:D anladım hocam tşk ederim iyi geceler..

Ahmet Efe Elbas
30-12-2011, 12:19
DeMo ilgin ve alakan için teşekkür ederim biraz önce cihazı ios 5 e cevirdim ve bahsetmiş olduğunuz gibi basebandı de koruduk.04.10.01 yani.Ama şöyle bir durum var gevey ile hiçbir şekilde tanımıyor hattımı yanlız şöyle bir durum var hattım 64kb. ben biyerde duymuştm hattın 128kb olması gerekiyor diye.Acaba bundan dolayımı tanımıyor sizce hattımı ?

mmtysk
31-12-2011, 12:32
DeMo ilgin ve alakan için teşekkür ederim biraz önce cihazı ios 5 e cevirdim ve bahsetmiş olduğunuz gibi basebandı de koruduk.04.10.01 yani.Ama şöyle bir durum var gevey ile hiçbir şekilde tanımıyor hattımı yanlız şöyle bir durum var hattım 64kb. ben biyerde duymuştm hattın 128kb olması gerekiyor diye.Acaba bundan dolayımı tanımıyor sizce hattımı ?
arkadaşım hattı tanımıyor dediğin kapatıp açtığında geveyin aptal bi sayfası çıkıyo ona accept dedikten sonra tek bar sinyal gelmesini beklediğin ekran ise eğer, o tek bar sinyali wermiyo ama sen az bekletikten sonra tek bar sinyal almış gibi işlemlerini yap telefon açılıyor. yani 112 yi ara uçak moduna geç falan...