PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları İphone 3G Wifi ve Genel Yavaşlık Sorunu

tarkan3GsiniSeviyor
28-12-2011, 17:39
Merhaba arkadaşlar İphone 3G 16Gb sahibiyim telefonumu yanlışlıkla 4.2 sürümünü yükledim ve tüm hayatım kabus oldu. Öncelikle telefonum o kadar yavaşladıki inanın bıktırdı beni. Forumda bu konu hakkında bilgi ararken 4.2 Redsn0w CFW buldum ve itunes üzerinden sorunsuzca kurulumunu gerçekleştirdim. Açılıştan sonra belli bir hızlanma ve Wifi'nin geri dönüşünü görünce şok oldum. 1 hafta gibi bir süre sonra Wifi tekrar eskisi gibi bağlantı hatası vermeye başladı yani Wifi yine çalışmıyor işin garip yanı Vodafone 3G hizmetini 2 gündürde alamıyorum müşteri hizmetlerini aradığımda bağlantı ile ilgili bir sorun yok dediler şimdi tekrar 4.2 Redsn0w yükleyeceğim ama 2 çeşit var kafam buna takıldı.

- Öncelikle hangi Redsn0w sürümünü yüklemem lazım.

- 2. olarak telefonu RAM ve CPU hızlandıran programlar buldum bunlardan hangilerini tavsiye edersiniz.

- Bazı programlarla açık olan gereksiz uygulamaları kaldırabiliyoruz bunun için hangi programı eklemem lazım.

- Ek olarak Galeriye girince Yerler diye bir kısım var o galerinin geç acılmasını sağlıyor onu iptal etme durumum var mı ?

- Cydia yüklemek istiyorum bunu en pratik hangi yöntemle yapabilirim. Geçen sene blackra1n ile bunu 15 dk da yapmıstım şimdi ne tavsiye edersiniz. Cydia telefonumu yavaşlatırmı ve Cydia hızlandırı programlar okudum bunların içinden hangisini tavsiye edersiniz. :)

Ogzhnozcn
28-12-2011, 17:56
Öncelikle Ram ve Cpu hızlandıran programlar diye birşey yoktur ne ise odur arada root edebilirsin.Evet kullanılmayan özellikleri iptal etme ile ilgili bazı eklentiler mevcut gün içinde öyle bir konu görmüştüm forumda mevcut.

tarkan3GsiniSeviyor
28-12-2011, 18:02
Öncelikle Ram ve Cpu hızlandıran programlar diye birşey yoktur ne ise odur arada root edebilirsin.Evet kullanılmayan özellikleri iptal etme ile ilgili bazı eklentiler mevcut gün içinde öyle bir konu görmüştüm forumda mevcut.

Ram ve CPU hızlandırma amaçlı XSellize, Sinfuliphone, Insanelyph0ne programları kullanılmıyor mu ?

smkeles
08-02-2012, 20:19
dogru bir bilgi.

Ogzhnozcn
08-02-2012, 20:23
Ram ve CPU hızlandırma amaçlı XSellize, Sinfuliphone, Insanelyph0ne programları kullanılmıyor mu ?

Hayir,unutmayin ki apple muhendisleri bunu herkezden once dusunuyor,ne ise o