PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları ipone 4 simlock problemi!!!

nms
22-12-2011, 21:57
amerikadan ipone 4 aldım ama telefon sim lock çıktı ve telefonun versiyonunu hakkındada hiç bir fikrim yok[:(]
telefonu itunes a bağlayıp etkinleştirmek istediğimde uygun bölgeye göre sim kart kullanın diyor ve telefonu etkinleştiremiyorum...yardımcı olursanız sevinirim..

husdogar
22-12-2011, 22:39
Tüyo merkezini lütfen iyi okuyun. Orası size yol gösterecek iyi bir kaynaktır. Telefonda hangi sürüm yüklü, firware versiyonu nedir bunlar çok önemli. Tüyo merkezi yardımıyla bunları öğrenmeniz gerekmektedir. Sim kilitli telefonlar ancak Ultrasnow ile ya da GEVEY simcard ile kırılabilir. Bu iki konu hakkında forumda araştırma yapabilirsiniz.

laheyl
22-12-2011, 22:41
hocam isin baya zor telefonun kilitli olan firmanin sim karti olmadan acman zor o sim kart olsa bile verisyon cok onemli versiyonu 5 in altindaysa bile unlock bulabilmen baya zor yani yanilmiyorsam 4.2.1 icin unlock var suan yani ordan birimi getirdi yoksa birinden satin mi aldin bu teli

nms
22-01-2012, 02:56
telefonu amerikadan geldi.ordan kuzenim satın aldı ancak bu işlerden o da çok anlamadığından böyle 1 problemle karşılaştım :(
telefonun modem firmware i : 04.11.08 ve operatoru AT&T olarak gözükmekte sürümde 5.0.1
telefonu şuan sadece ipod touch olarak kullanabiliyorum.yardımcı olabilirseniz sevinirim...

laheyl
22-01-2012, 03:31
ufk bir makale alintisi yaptim sana okursan bunu

iOS 5 sürümünün yayınlanması ile beraber en sık soruların başında 04.11.08 baseband (modem firmware) unlock sorusu geliyor. Sim kilitli iPhone sahipleri özellikle de unlock ve jailbreak konuları ile önceden tanışmamışsa iTunes'in sürüm güncelleme teklifine evet diyerek sorunlara başlangıca da evet demiş olduklarını bilememeleri de doğal oluyor. iOS 5 öncesi iPhone 4'lerini Gevey turbosim sim aparatı ile kullananlar iOS 5'in yayınlanması ile beraber yapmış oldukları güncelleme ile iOS sürümlerini yükselttikleri gibi unlock ile direk alakalı olan baseband sürümünün de yükseleceğinden bihaber olarak bu işlemi yaparak cihazlarını iPod olarak kullanmaya da adım attılar. Sonrasında da blogumuzun da dahil olduğu bir çok destek sitesinden sorunun çözümü hakkında yorumlar yazıp çözümler arayanlara toplu bir cevap olması adına yazıyı istifadenize sunmaya karar verdik.

iOS 4.X.X ile Çalışan Gevey iOS 5'te Çalışmıyor!

Genellikle sim kilitli (locked) cihazlar Sn0wbreeze, PwnageTool gibi araçlarla custom firmware (kişiselleştirilmiş ios) oluşturarak sürüm güncellemelerini yaparlar. Sebebi de bu metodun cihazın baseband sürümünü koruması, iOS sürümü yükseltmesinin ardından baseband sürümünün yükselmemesi amacına yöneliktir. Bu tip bir önlem olmaksızın direk olarak her yeni iOS güncellemesi beraberinde modem firmware'in de yükseltmesini de getirir. iOS 5 güncellemesi ile beraber iTunes'ten direk olarak güncelleme yapan iPhone 4 sahipleri cihazlarının baseband sürümlerini de istemeden 04.11.08'e yükseltmiş oldular. Gevey turbosim aparatı ise sadece 1.59, 2.10, 3.10.1, 4.10.1 baseband sürümlerine sahip cihazlarda çalışabildiğinden güncelleme sonrası cihaz hat bulamaması şeklinde sonuçlanıyor.

04.11.08 Baseband Sürümü 04.10.01 Sürümüne Düşürülebilir Mi?

Buna evet demeyi çok istemekle beraber 04.11.08 baseband sürümü Gevey ile unlock yapılabilen 04.10.01 sürümüne düşürülemez. iOS 5 beta sürümünün yüklü olduğu bir cihaz olmuş olsaydı bu durumda 4.X.X sürümüne indirildiğinde baseband sürümü de düşebilecekti ama iOS 5 final sürümünde böyle bir şey mümkün değil.

04.11.08 Baseband İçin Başka Unlock Yöntemi Var Mı?

Bunun da yanıtı maalesef başka unlock yöntemi yok, Gevey'in dışında yazılımsal unlock imkanı sağlayan Ultrasn0w ile de unlock imkanı bu baseband sürümü için mümkün değil.

04.11.08 İçin Unlock Ne Zaman Çıkar

Bunun yanıtını verecek olan Gevey turbosim üreticisi veya bu işlemi yapacak aynı yönde çalışan bir firma tarafından belirtilmedikçe verilecek olan cevap spekülasyon'dan ibaret olacağından belli bir tarih verilememektedir. Unlock imkanını sağlayan bir yöntem veya araç yayınlanana kadar cihazını iPod Touch gibi kullanmanın dışında başka bir seçeneğiniz şu an için bulunmamaktadır.

nms
12-02-2012, 12:30
sizin bilgilendirmeleriniz sayesinde iphone larla ilgili fikir sahibi olmaktayım bunu için teşekkürler öncelikle...
bi kac haftadır takip edemediğim için sizlerden bilgi almak istiyorum...
dediğim gibi bnm baseband 04.11.08 le ilgili cozumler bulundu gıbı haberler okudum bazı yerlerde...gercekliği nekadar bu konuda biilgi werirmisiniz...

laheyl
12-02-2012, 14:08
sizin bilgilendirmeleriniz sayesinde iphone larla ilgili fikir sahibi olmaktayım bunu için teşekkürler öncelikle...
bi kac haftadır takip edemediğim için sizlerden bilgi almak istiyorum...
dediğim gibi bnm baseband 04.11.08 le ilgili cozumler bulundu gıbı haberler okudum bazı yerlerde...gercekliği nekadar bu konuda biilgi werirmisiniz...

sagdece bununla ilgili yazilar cikiyor daha somut bir adim cikarilmadi ama anladigim kadariyla baya bir kisi bundan etkilendigi icin en kisa surede buna bir cozum bulunucakdir

takip etmeye devam edin

nms
11-03-2012, 12:29
iyi günler...
bu aralar biraz uzak kaldımda bu telefon problemimle ilgilenemedim beni bilgilendirebilirseniz sevinirim cok...
dedıgım gıbı bu telefonun baseband surumu 04.11.08 yenı bır gelısme warmı acaba?
birde duyduguma gore amarikada direk kırabiliyorlarmıs yoksa bu işlem burda yapılmaya başlandımı?
nasıl bır yol izlemem lazım??
ilginize şimdiden teşekkür ederim...

laheyl
12-03-2012, 21:16
iyi günler...
bu aralar biraz uzak kaldımda bu telefon problemimle ilgilenemedim beni bilgilendirebilirseniz sevinirim cok...
dedıgım gıbı bu telefonun baseband surumu 04.11.08 yenı bır gelısme warmı acaba?
birde duyduguma gore amarikada direk kırabiliyorlarmıs yoksa bu işlem burda yapılmaya başlandımı?
nasıl bır yol izlemem lazım??
ilginize şimdiden teşekkür ederim...

malesef halen durum ayni bir gelisme yok zaten olursa emin olun forumda buna buyuk bir konu acilicaktir kolay gelsin takipe devam :))