PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uygulama Sorunları AppStore Download Sorunu

strongfist
18-12-2011, 12:09
Merhaba Arkadaşlar,

Dün farkettiğim şekilde app store'dan uygulamaları aratıyorum, bulduktan donra free butonuna tıkladığımda hiç basmamışım gibi gekliyor.Sonrasında gelen install seçeneği dahi gelmiyor.Bu nedenle, biraz araştırma yaptım, ancak sözleşme onaylanması gerekiyor vs. gibi yazılar okudum.Bu yazılanlar bana anlamlı gelmedi , tekrar bir yazayım istedim.Tekrar üye olmam mı gerekiyor bilemiyorum, uygulama türkiye için bir uygulama acaba account'um sadece yurtdışındaki uygulamaları mı indiriyor diyerek bir baktım , hiç bir uygulama da o bölümdeki tuşa basamıyorum, özetle indiremiyorum.installous'da öyle bir fark yok, indirme yapabiliyorum.yardım eder misiniz.

tşk.

laheyl
18-12-2011, 13:27
yani eger arastirma sonucunda sozlesme onaylama diyorsa o zaman mailine gelen bir activasyon maili var onu onaylamalisin ama bunu yapmis oldugunu tahmin ediyorum ...

strongfist
18-12-2011, 14:07
Sonuçta üyeyim zaten,nereden onaylayacağımı bilmiyorum açıkçası,üye olurken onaylamıştım.bazı yazılarda arada bir yeniden onaylamam gerektiğini okudum ama nasıl yapıcam bilmem

strongfist
19-12-2011, 13:32
Hesabım ile indirme yapamıyorum telefondan, free butonu ya da ücretli ise ücret butonuna basamıyorum.Bu konuda yardım edebilir misiniz, yeni hesap oluşturmak istediğimde de kredi kartı bilgisi istiyor.USA'da none seçeneği de çıkmıyor artık.Nasıl çözeceğiz?

67delikan67
19-12-2011, 16:59
selam arkadaslar apstoreden hıc bırsey ındıremıyorum ugulamanın yorumlarına bıle bakamıyorum resımlerı goremıyorum sadece uygulamayı gosterıyor yardımlarınızı beklıyorum..

smch
19-12-2011, 20:21
ipod touch 1g kullanıyorum ve 2 gündür aynı problem bende de var arkadaslar

strongfist
19-12-2011, 21:13
Benim sorunum ile aynı mı smch ? free butonuna basamıyor musun ? Eğer cevap evetse, senin kaydın da usa kayıdı mı? ben adresi vs. değiştirdim yine düzelmedi.Ama şunu söyliyim, itunes ile bilgisayardan indirebiliyor telefona atabiliyorken, telefondan direkt indirme yapamıyorum neden?

BatuhanK
19-12-2011, 23:22
sorun apple dan kaynaklı, appstore güncellendi ve ios 4 aşağısı hiçbir şeye izin vermiyor şu anda, 16 aralıktan beri bu böyle, apple forumlarında da sürekli konular açılıyor tartışmalar yapılıyor, firmanın eski cihazları kullananlara yeni cihaz aldırmak için yaptığı bir uygulama gibi görünüyor bu, maille ulaşanlara da gelen cevaplar hep sürüm yükseltin olmuş, tahminen kullanıcı tepkilerinden dolayı bir süreye bunu düzelteceklerdir ama yine de ios 3.1.3 üstüne güncelleştirme imkanı olanların güncelleştirmesinde fayda var artık, problem sadece ios 3.1.3 ve aşağısında mevcut

laheyl
20-12-2011, 00:16
sorun apple dan kaynaklı, appstore güncellendi ve ios 4 aşağısı hiçbir şeye izin vermiyor şu anda, 16 aralıktan beri bu böyle, apple forumlarında da sürekli konular açılıyor tartışmalar yapılıyor, firmanın eski cihazları kullananlara yeni cihaz aldırmak için yaptığı bir uygulama gibi görünüyor bu, maille ulaşanlara da gelen cevaplar hep sürüm yükseltin olmuş, tahminen kullanıcı tepkilerinden dolayı bir süreye bunu düzelteceklerdir ama yine de ios 3.1.3 üstüne güncelleştirme imkanı olanların güncelleştirmesinde fayda var artık, problem sadece ios 3.1.3 ve aşağısında mevcut

yani eger dedigin gibiyse eger bu sorunu yasayan arkadaslardan sunu denemelerini rica edicem ... versiyonu yuksek olan ios4 mesela yada daha ustu olan tanidiginiz bir arkadasiniz varsa eger onun app id si ile senin telinde birsey indirmeyi deneyin ve sende onun telinde senin id ile birsey indirmeyi dene eger sorun ayni devam ediyor ve sen onun telinde kendi id ile sorunsuz indirme yapiyorsan arkadasin dedigi dogri applenin bir oyunu bu arkadaslar bunu anca bu sekilde anlarsiniz ... bunun usa yada baska bir yerin kullanicisi olmayla alakasi yok benimde tr kullanicisi ama sorunsuz indiriyorum

BatuhanK
20-12-2011, 00:29
apple id yle alakalı bir durum değil, şifre girme kısmına bile gelemiyorki, uygulamaların ekran görüntüleri de gözükmüyor çoğunda, tüm dünyada herkes aynı gün bu sorunu yaşamaya başlıyorsa zaten bellidir nedeni

laheyl
20-12-2011, 00:38
dogrudurda konuyu acan arkadas uyelikle ilgili sorun diyorda onun icin en guzel tespit ve senin yazinin ispati olmasi adina bunu yazdim ben

strongfist
20-12-2011, 01:15
Cevaplar için teşekkürler, yakın zamanda itunes üzerinden programlarımı yüklerim, installous üzerinden de appstore uygulamalarını indiririm.Herhangi bir gelişme olursa, bu konudan yazın madem.
Olacak iş mi yani, gücü olmayanın yaşayamayacağı dünyayı tv'lerden görüyoruz, aynısını bu ortamlarda uygulamanın gereği nedir anlamıyorum.İnsanlar isyan etsin sonra tepkiyi ölçelim geri adım atalım istiyorlar, bunlarla uğraşmayıp para ödeyenlerden , yani yeni versiyona geçenlerden hatta telefon değiştirenler dahi vardır, zaten bu durumlarda parayı götürüyorlar.Cihaz mükemmel ama uygulamayı kınıyorum.

BatuhanK
20-12-2011, 01:50
installous la da yerli uygulamalara erişmek mümkün değil bildiğim ve kendim de denediğim kadarıyla, aynen dediğin gibi apple forumlarında da konuşulanlar bu yönde ve birçoğu bu şekilde davranan firmanın ürününü artık almam diyor, bu problem sadece 2g için değil 3g için de geçerli bir problem oysaki, birçok 3g kullanıcısı performans problemi yüzünden 3.1.3 kullanmaya devam ediyor, neyse yakından takip ediyorum durumu[:D] bir gelişme olursa burada da yazarım

BatuhanK
20-12-2011, 20:57
iPhone OS 3.1.3 users unable to download new apps | Apple - CNET News (http://news.cnet.com/8301-13579_3-57345575-37/iphone-os-3.1.3-users-unable-to-download-new-apps/)

burada da haberi mevcut

BatuhanK
20-12-2011, 21:45
saat 21.30 itibariyle appstore çalışmaya başladı

laheyl
21-12-2011, 13:09
saat 21.30 itibariyle appstore çalışmaya başladı

tesekkurler ilgin icin konu hakkindaki bilgilendirme icin

BatuhanK
21-12-2011, 15:10
konuyla ilgili son bir bilgi daha vermek gerekirse, 1 hafta önce ios 3 le de çalışan programlara bile ios4 limiti getirilmiş, güncelleştirme yapılan uygulamalar da güncelleştirme sonrası patlıyor, iphone 2g kullanıcıları dikkat etsin mümkünse uygulamalarını korumak adına restore falan işine girmesinler

TulsaDom
24-02-2012, 15:14
Arkadaslr bu sorun bende de olustu sadece ios 3 lere ozgu bir sorun degil zannedersem bende 4.0.1 surum var ilk onceleri sadece resimler arasinda gezerken sacmalayarak yukari gidip geliyordu simdi ise ne uygulamalari indirebiliyorum nede resimlerin tamamini gorebiliyorum simdilik arastirdigim kadariyla bazi kisiler appstore u sbsettings in dock kismina koyduklari icin sorun oldugunu geri alinca duzeldigini soylemisler ancak ben oyle birseyde yapmadim bu konuda bir fikri olan varmi acaba backup yada restore un kesin cozum oldugu soyleniyor ancak unlock yapilmis telefonumla bu islemlere girmek istemiyorum acikcasi shsh kaydi 4.1 e gore alindi cunku

BatuhanK
23-06-2012, 23:41
yine aynı sorun başladı 3 gündür appstore dan uygulama indirilemiyor indir butonu kayboluyor

GS_36
24-06-2012, 00:06
yine aynı sorun başladı 3 gündür appstore dan uygulama indirilemiyor indir butonu kayboluyor

Slm kardeş,Şimdi denedim gayet normal herhangi bir problem yok yani appstore de bir hata olabilir dedim ama yok herşey normal.Kısacası sizin cihazdan kaynaklanan bir problem.Sizin cihaz ne ve hangi sürüm ?.

BatuhanK
24-06-2012, 00:31
yabancı apple forumlarında da bahsediliyor bu problemlerden yani sadece bende değil ve bahsedilen sürüm 3.1.3