PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları İphone 4 04.11.08 Baseband Sorunu-Servis Yok Hatası

yalcoo
12-12-2011, 16:35
Merhaba arkadaşlar küçük bir araştırma yaptım ama forumda bulamadım eğer varsa kusura bakmayın.

Benim sorunum arkadaşımın yeni aldığı iphone 4 ile ilgili abd den simfree olarak kontratsız alınmış bir cihaz pasaport kaydı var bundan 4-5 ay öncesine kadar sorunsuz çalışıyormuş.Taki arkadaşım satın alana kadar alırken aldığı kişi (işyerinden arkadaşı) son sürümü yükleyip veriyim diyerek 5.0.1 e update etmiş öyle vermiş ama alan arkadaşım aldığı günden beri sürekli servis yok uyarısı ile uğraşıyor.ben simcarddan dır dedim avea dan microsim almasını söledim ama hattı gsmobile olduğu için yonga farklılığından dolayı microsim verememişler yeniden bir hattı kesip vermişler.Sorun devam etti ben kendi vodafone hattımı kestirip denedim aynı sıkıntı devam ediyor.İnternette 5.0.1 versiyonda bu sorunla karşılaşanları gördüm acaba dedim versiyondanmı shsh kaydını bi tek 4.2.1 için alabildim bu nedenleede 4.2.1 e geri döndüm ama sorun devam ediyor sanırım baseband yükseldiği için bu sorun nüksektti.Aynı sorunu yaşayan varmıdır.Varsa çözüm bulabilmişmidir.04.11.0'den sonra basband güncellemesi olmuşmudur.Nacizane bu sorularıma cevap verebilirseniz sevinirim.Başka sitelerde 1 aya kadar yeni fw geleceğini duydum ama doğrumu değilmi bilgim yok.Yardımlarınızı bekliyorum.

nadir3391
12-12-2011, 20:11
telefon muhtemelen simkilitli yoksa hattı tanıması lazım..

yalcoo
13-12-2011, 08:49
simkilitli olmadığından eminim arkadaşım almadan önce 4-5 ay ilk sahibinde kullanıldı telefon.şu an bile telefon ilk açıldığında yada aç kapa yapıldığında herhangi bir hat ile 10-15 dk görüşme mesajlaşma vs.yapabiliyor.