PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iPhone 4S suya dayanıklı

IBurak
11-12-2011, 16:37
Arkadaşlar iPhone 4S i suya koymuşlar ve denemişler sonuç olumlu iPhone 4S suya dayanıklı. Buradan izliyebilirsiniz

http://www.youtube.com/watch?v=XtsSPZCGmuY&feature=related

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=kVHb5C1GDVw

xLasdx
11-12-2011, 17:11
Siz yanlış anlamışsınız sanırım iPhone 4S suya dayanıklı değil Liquipel adında bir teknoloji ile garip birşey yapıyorlar ve telefonlar su geçirmez oluyor sanırsam.

laheyl
11-12-2011, 17:13
banda biraz tuhaf geldi isin acikcasi ama anlam veremedim cunku biz telefonu aldigimiz zaman burda applee olsun telefon satan yerler olsun hep suya karsi sigorta yapmak istermisiniz diye soruyorlar

SalihBxl
11-12-2011, 17:28
Liquipel isminde bir ilac veya o tarz birseyin reklami. Adamlarin sitesine bakarsaniz hemen hemen butun gsmler icin ayni islemi gerceklestiriyorlar. Basarililarda yanliz.

BaN
11-12-2011, 17:28
üzerinde ve altında jelatin var gibime geldi :D

xLasdx
11-12-2011, 17:29
Merak edip suya sokanlar falan olursa allah korusun bişey olmasın telefona :)

cem tanriover
11-12-2011, 17:29
arkadaslar benim bildigim zaten coğu telefon suya dayanıklı. Sozle boyle. Ama hangi su. İçme suları havuz suları ve temiz musluk sularında telefonlara zarar gelmez diye biliyorum. Sahsen benm 400 liralık sony ericcson telefonum havuzda 15 dk yuzdukten sonra guneste kurutmakla (parca parca ayırmadım sadece pil hafıza kartı rka kapak.) telefon gene calıstı. Videolarda kullanılan su içme suyudur. İletken değil diye tahmin ediyorum. Telefoncuların dedigine gorede tuvalete veya denize dusurmedigiinz surece telefonunuz iyi bi kurumayla calısır. Benm telefonumun ekranının icinde bi parmak boyunda su varken bile calısıyordu. Suyun altında bakmadım calısıomu aceleden :D

IBurak
11-12-2011, 17:34
Video da fake ye filan benzemiyor acaba nasıl yapıyorlar :/

Ogzhnozcn
11-12-2011, 17:47
Hadi altına üstüne jeletin çekiyorlar ya hoparlör çıkışını ve data çıkış kısmını nasıl muhafaza ediyorlar ? benim aklıma hoparlör kısmı takıldı,ilginç

xLasdx
11-12-2011, 17:49
Burda nasıl yapıldığı anlatılıyor sanırım

http://www.youtube.com/watch?v=b5Po9bQ2_QE

laheyl
11-12-2011, 17:49
arkadaslar benim bildigim zaten coğu telefon suya dayanıklı. Sozle boyle. Ama hangi su. İçme suları havuz suları ve temiz musluk sularında telefonlara zarar gelmez diye biliyorum. Sahsen benm 400 liralık sony ericcson telefonum havuzda 15 dk yuzdukten sonra guneste kurutmakla (parca parca ayırmadım sadece pil hafıza kartı rka kapak.) telefon gene calıstı. Videolarda kullanılan su içme suyudur. İletken değil diye tahmin ediyorum. Telefoncuların dedigine gorede tuvalete veya denize dusurmedigiinz surece telefonunuz iyi bi kurumayla calısır. Benm telefonumun ekranının icinde bi parmak boyunda su varken bile calısıyordu. Suyun altında bakmadım calısıomu aceleden :D

valla bende sunu bilirimki oksitlenmeden dolayi telefonlarda hep sorun olur oksitlenme ise nasil olusur en basiti benim arkadasimin 3gs i vardi ve tel birden kapandi acilmadi apple gitti cihat ve adamlar sudan yani oksitlenmeden oldugunu bununda terleme yani telefon cepteyken asiri isinma ve terleme yapmasi sonucunda olustugunu kagitla yazili olarak bildirmisler ...

simdi oksitlenme ise bir nevi elektronik cihazlarin su ile ama tuzlu saf degil asilenme olusturucak sular diyelim degmesinden kaynakli olusur buda sunu gosterir bana gore denize dusen bir tel tuzlu sudan dolayi kesin bozulur havuz suyu demissiniz ya gercekten o sizin sansiniz yada clorlu su sorun cikarmiyor mu diye dusunmlei ama sonucta tum elektronik cihazlar sudan etkileniyor ...

bu adamlar nasil yapiyor cok merak etdiyorum ya telin gecirgen yerlerine izel bir madde kullaniyor ve kapatiyorlar yada yadasini bilemiyorum iste :))

IBurak
11-12-2011, 18:10
Diyelim ki tüm çıkış yerlerini hoperlörünü mikrafonunu kapatalım peki en sonunda sesi nasıl dışarı veriyor ve tekrar suya atıyor su içinde ses veriyor ve çalışıyor çok ilginç

NeGReDo
11-12-2011, 18:53

içme suyu iletken değil mi :) ilahi sen :)

cem tanriover
11-12-2011, 21:18
ondan emin değil dim aslında :D ama havuzda telefonlar calısıo bunu biliorum :D

Ceka
12-12-2011, 01:25
Bakalım Türklerden biri merakına yenik düşüp 4s'ini atabilecek mi suyun içine:)

laheyl
12-12-2011, 13:24
Bakalım Türklerden biri merakına yenik düşüp 4s'ini atabilecek mi suyun içine:)
hahaha o kadar arastirmaci bir ruha sahip bir toplum degiliz hersey duygusal cunku :))

DeviLJoN
12-12-2011, 14:17
Kola ile yapsınlar denemeyi[:)] yada asitli bir madde ile. iphone 4 cihazıma yarım bardak kadar kola döküldü üstüne. Gereken müdahaleleri yaptığım halde, Telefon bir daha açılmadı.

RoCcO
12-12-2011, 15:11
Arkadaşlar iPhone4S suya dayanıklı falan değil Liquipel diye bir işlem var cihazı gönderiyorsunuz onlar işlemi yapıp geri gönderiyorlar nano teknolojili bi kalkan gibi ama görünür hiçbirşeyi yok bkz ingilizce bilenler Liquipel Your Phone (http://www.liquipel.com/liquipel/)

hedehodo5
12-12-2011, 20:05
arkadaslar adam tanitim videosunu koymus ilk sayfada en altta.. hala nasil yapiyorlar diyorsunuz. bakmayin, izleyin.

Ogzhnozcn
12-12-2011, 20:13
Siz heralde olayı çözdünüz,bukadar insan anlayamadı zaten izleyemedi.

YNSEMR
15-12-2011, 18:02
ne olursa olsun çok güzel bi yöntem ama bu tr de olsa kim bilir kaç para olur

xewor3g
23-12-2011, 22:47
hakikaten ilginç

WaGrAnT
24-12-2011, 00:38
ne olursa olsun çok güzel bi yöntem ama bu tr de olsa kim bilir kaç para olur

kesinlikle 4sin yarı fiyatını alırlar :D